Programy

"Kuchenne rewolucje" w Olsztynie. Co Magda Gessler zastała w restauracji "Calabria"?

Programy

Magda Gessler w restauracji "Calabria" w Olsztynie

W piątym odcinku nowego sezonu "Kuchennych rewolucji" Magda Gessler odwiedziła Olsztyn i restaurację "Calabria". Co odkryła w lokalu, do jakich wniosków doszli właściciele?

"Kuchenne rewolucje" to program, w którym Magda Gessler wskazuje właścicielom podupadających restauracji kierunek, w którym powinni podążać, aby przyciągnąć więcej klientów. W piątym odcinku najnowszej, 24. edycji restauratorka odwiedziła Olsztyn. Właściciele "Calabrii" mają mnóstwo pomysłów, jak przyciągnąć klientów, ale żadnym nie trafiają w ich gusta. Czy Magda Gessler pomoże im wyjść na prostą? 

"Kuchenne rewolucje" - restauracja "Calabria" w Olsztynie

Tym razem "Kuchenne rewolucje" zawitały do Olsztyna — miasta znajdującego się w samym sercu Warmii. Ładne położenie i ciekawa historia sprawiają, że miasto odwiedza wielu turystów. Na jego terenie znajdują się liczne zabytki, parki, rezerwaty przyrody i jeziora, które przyciągają gości z całego kraju i zagranicy. Wśród lokali otwierających dla nich swoje podwoje jest "Calabria". To pizzeria serwująca także domowe obiady, makarony czy... sushi.

Właściciele "Calabri" to narzeczeństwo Monika i Daniel. Desperacko starają się przyciągnąć każdego klienta, ale niestety im się to nie udaje. Choć wybór dań mają spory, to żadne nie przypadło do smaku gościom, którzy nie wracają do restauracji. Od pewnego czasu jednak "Calabria" świeci pustkami. 

Daniel postanowił powierzyć przyszłość restauracji i swojej rodziny Magdzie Gessler.

Zobacz zwiastun piątego odcinka "Kuchennych rewolucji":

"Kuchenne rewolucje". Sezon 24, odcinek 5. Olsztyn. Zwiastun
"Kuchenne rewolucje". Sezon 24, odcinek 5. Olsztyn. Zwiastun

"Kuchenne rewolucje" - co Magda Gessler zastała w "Calabri" w Olsztynie?

Właściciele restauracji "Calabria" rozpoczynali swoją przygodę z gastronomią, kiedy w mieście nie istniało jeszcze zbyt wiele włoskich restauracji. Teraz utarg spadł, oszczędności dawno całkowicie stopniały, a długi rosną z miesiąca na miesiąc. Dzielnie pomaga im w kuchni pani Brygida, mama Moniki. Choć wszyscy siedzą od rana do nocy w "Calabrii", efektów nie widać. Wizyta znanej restauratorki ma poprawić sytuację w restauracji.

Magda Gessler po wejściu do lokalu zmierzyła go wzrokiem. Zamówiła kilka dań z karty - pizzę, dewolaja, penne ze szpinakiem i kurczakiem oraz zupę pieczarkową.

"Zupa smaczna". "Makaron się gotuje, kiedy gość zamawia" "Dewolaj wygląda jak golonka. To się na maśle smaży klarowanym, a nie we fryturze". "Pizza wygląda dobrze, ale dlaczego ciasto jest słodkie. Pizza po polsku" - komentowała Magda Gessler.

Restauratorka wydała werdykt:

"Ktoś tu ma smak, ale wszystko psuje cała masa złych nawyków".

Czy Magdzie Gessler uda się pomóc właścicielom postawić restaurację na nogi? Jakie zmiany zajdą w lokalu? Zobaczcie w najnowszym odcinku!

"Kuchenne rewolucje" - restauracja "Calabria" /"Rumiane Bistro" w Olsztynie - czy rewolucja się udała?

Magda Gessler zaproponowała właścicielom prawdziwą rewolucję. Kazała właścicielom wrócić z dalekich Włoch na własne podwórko i korzystać z tego, co oferuje im ziemia warmińska. Zwróciła też uwagę, że turyści odwiedzający Olsztyn bardzo często szukają restauracji, gdzie serwowana jest dobra ryba.

"Wróćmy na naszą ziemię, wróćmy do Olsztyna, wróćmy do miejsca, z którego jesteście" - powiedziała Magda Gessler.

Ekipa "Kuchennych Rewolucji" odmieniła wnętrze lokalu. Na ścianach pojawiły się lokalne krajobrazy - jeziora, lasy i paprocie. W menu znalazła się sałata rzymska w ćwiartkach, zanurzona w wywarze z cielęciny i masła, posypana serem dojrzewającym oraz zupa cebulowa po warmińsku z zapiekaną z serem i grzanką, a także zapiekanka w ziemniakach. punktem kulminacyjnym rewolucyjnej kolacji była ryba, czyli to, co lokalnie najlepsze. "Calabria" zmienia się w tętniące życiem "Rumiane Bistro".

"Z dalekiej Calabrii ściągnęłam ich do domu" - podsumowała słynna restauratorka.

Cztery tygodnie później Magda Gessler wróciła do "Rumianego Bistro" sprawdzić, czy aby na pewno właściciele nie wrócili do dawnych złych nawyków. Czy ryby zwyciężyły z pizzą? Magda Gessler oceniła, że dania są smaczne. Właściciele i goście także byli zadowoleni. Restauratorka zaliczyła rewolucję i podsumowała, że Olsztynie pojawił się "mały konsulacik ryb warmińskich".

Nowy sezon "Kuchennych rewolucji" - kiedy i gdzie oglądać?

"Kuchenne rewolucje" można oglądać w każdy czwartek o godzinie 21.35 w TVN oraz przedpremierowo w serwisie player.pl.

"Kuchenne rewolucje" – prowadząca Magda Gessler

Magda Gessler to osobowość telewizyjna, kreatorka smaków, właścicielka kilku restauracji oraz autorka książek kucharskich. Od 6 marca 2010 r. jest gospodynią programu TVN Kuchenne rewolucje. Od 2012 r. została jurorką w programie "MasterChef".

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Player

Pozostałe wiadomości