Magda Gessler o "Zielonym nosorożcu" w Białymstoku. "Jak można tyle chemii dawać do jedzenia"

Magda Gessler w restauracji "Zielony nosorożec" w Białymstoku

W 9. odcinku nowego sezonu "Kuchennych rewolucji" Magda Gessler odwiedziła Białystok i restaurację "Zielony Nosorożec". Czy kuchnia wietnamska przypadnie jej do gustu?

"Kuchenne rewolucje" to program, w którym Magda Gessler pomaga właścicielom restauracji wyjść z długów i przyciągnąć klientów. W 9. odcinku najnowszej 24. edycji restauratorka odwiedziła Białystok. Restauracja "Zielony Nosorożec" nie serwuje bynajmniej dań z afrykańskiego giganta. Tutaj króluje kuchnia wietnamska. Czy okaże się zjadliwa?

"Kuchenne rewolucje" - restauracja "Zielony Nosorożec" w Białymstoku

Białystok to stolica Podlasia. To także największe miasto w północno-wschodniej Polsce. Słynie ze wspaniałej architektury pośród urokliwej przyrody. Białystok to również miasto akademickie, pełne studentów. I właśnie w jednym z białostockich akademików Beata i Paweł postanowili otworzyć bufet z kuchnią… wietnamską o nazwie "Zielony Nosorożec". 

Restauracja "Zielony Nosorożec" zajmowała się na początku serwowaniem dań dla pracowników i studentów okolicznych uczelni. Jednak pandemia spowodowała zamknięcie ośrodków akademickich, a właściciele musieli poszukać sposobu na zdobycie nowych klientów. Dlaczego dania przygotowywane przez rodowitego Wietnamczyka nie okazały się sukcesem?

Zobacz zwiastun 9. odcinka "Kuchennych rewolucji":

"Kuchenne rewolucje". Sezon 24, odcinek 9 - Białystok. Zwiastun
"Kuchenne rewolucje". Sezon 24, odcinek 9 - Białystok. Zwiastun

"Kuchenne rewolucje" - co Magda Gessler zastała w restauracji "Zielony Nosorożec" w Białymstoku?

Właściciele "Zielonego Nosorożca" Beata i Paweł zatrudnili prawdziwego kucharza z Wietnamu i na początku interes jakoś się kręcił. Studenci chętnie zaglądali do bufetu, ale wraz z początkiem pandemii i edukacją zdalną opuścili akademik, a "Zielony Nosorożec" został sam. Właściciele próbowali wszystkiego, aby przyciągnąć do siebie gości spoza akademika. Niestety ich działania kończyły się fiaskiem, gości jak nie było tak nie ma, a rachunki trzeba płacić.

Kiedy już właściciele popadli w długi oraz byli zmuszeni wziąć kredyt na utrzymanie restauracji, managerka Marta postanowiła im pomóc i w tajemnicy napisała do Magdy Gessler emocjonalny list z prośbą o ratunek. Magda Gessler natychmiast postanowiła ratować "Zielonego Nosorożca".

Gwiazda TVN-u po wejściu do restauracji została przywitana przez managerkę i właścicieli. Nie chciała próbować dań z bemaru. Zamówiła kilka wietnamskich przysmaków. Jak smakowały te dania?

Magdzie Gessler posmakowały sajgonki, zupa PHO, smażony ryż, ale bardzo mocno skrytykowała wołowinę po syczuańsku.

"To jest danie z kuchni chińskiej, a nie wietnamskiej. Nie wiem, jak można chemii dodawać do jedzenia, a tu jest mega dużo chemii" - stwierdziła restauratorka.

"Podajecie kuchnię wietnamską, a nie macie o niej pojęcia" - dodała.

"Kuchenne rewolucje" - "Zielony Nosorożec" zmienił się w "Zielony Wietnam"

Magda Gessler postanowiła zachować w lokalu wietnamskie smaki. Nazwę zmieniła na "Zielony Wietnam". Wnętrze ma nawiązywać do wietnamskich pejzaży, cieszyć odcieniami zieleni i licznymi fotografiami na ścianach.

"Będzie 30 dań. Nie 200, tylko 30. Musicie do jutra zdecydować które" – dodała restauratorka.

Oficjalna kolacja zachwyciła gości.

"Oby tak dalej" – stwierdziła na koniec Gessler.

Nowy sezon "Kuchennych rewolucji" - kiedy i gdzie oglądać?

"Kuchenne rewolucje" można oglądać w każdy czwartek o godzinie 21.35 w TVN oraz przedpremierowo w serwisie player.pl.

"Kuchenne rewolucje" – prowadząca Magda Gessler

Magda Gessler to osobowość telewizyjna, kreatorka smaków, właścicielka kilku restauracji oraz autorka książek kucharskich. Od 6 marca 2010 r. jest gospodynią programu TVN Kuchenne rewolucje. Od 2012 r. została jurorką w programie "MasterChef".

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Polecamy:

Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Player

Pozostałe wiadomości