Magda Gessler zaczyna "Kuchenne Rewolucje"! Nie zabrakło emocji, dramatów i przełomowych decyzji

"Kuchenne rewolucje". Magda Gessler
"Kuchenne rewolucje". Magda Gessler
Źródło: TVN
W pierwszym odcinku "Kuchennych rewolucji" Magda Gessler odwiedzi Czechowice-Dziedzice i restaurację "Irlandia". W premierowym epizodzie programu nie zabraknie emocji. Znów w ruch pójdą talerze, a w restauracji pojawi się straż pożarna i policja!

"Kuchenne rewolucje" to program, w którym Magda Gessler pomaga właścicielom restauracji stworzyć pomysł na lokal, który może osiągnąć sukces. W 1. odcinku najnowszej 25. edycji restauratorka odwiedziła Czechowice-Dziedzice. W restauracji "Irlandia" serwuje się dania z kuchni... włoskiej Czy Magdzie Gessler uda się przekonać właścicieli, że popełnili błąd?

"Kuchenne rewolucje" w Czechowicach-Dziedzicach. Magda Gessler w restauracji "Irlandia"

Czechowice-Dziedzice to ponad trzydziestotysięczna miejscowość leżąca na północy Śląska Cieszyńskiego. W tym przemysłowym regionie, o krok od ruchliwej drogi łączącej Tychy z Bielskiem-Białą, swój lokal otworzył Krystian. Postawił na kuchnię włoską, choć z mylącą nazwą… "Irlandia". Razem ze swoją narzeczoną Klaudią mieszkali przez lata w Irlandii i stąd ten kontrowersyjny włosko-irlandzki mariaż. Niestety, chyba nie do końca udany.

Lokal świeci pustkami i przynosi same straty. Z tego powodu Krystian nadal prowadzi swój biznes za granicą, by mieć z czego dokładać do restauracji w Polsce. Przez to narzeczeni są rozdzieleni i ciągle za sobą tęsknią. Na co dzień lokalem zarządza Klaudia i sama przyznaje, że nie najlepiej jej to wychodzi, a młody zespół zupełnie się jej nie słucha. I tak w położonej w Polsce "Irlandii", serwującej włoskie dania, brakuje niemal wszystkiego – logiki, sprawnego zarządzania, rozsądnego planu, a nade wszystko gości. Nad takim chaosem może zapanować jedynie Magda Gessler.

Zobacz zwiastun najnowszego odcinka "Kuchennych rewolucji":

"Kuchenne rewolucje" odcinek 1. w Czechowicach-Dziedzicach. Magda Gessler w restauracji "Irlandia"

"Kuchenne rewolucje" w restauracji "Irlandia". Po wizycie Magdy Gessler "Tavola Calda Siciliana"

"Irlandia" zmienia się w lokal pod nazwą "Tavola Calda Siciliana".

"Kuchenne rewolucje" w restauracji "Irlandia". Po wizycie Magdy Gessler "Tavola Calda Siciliana"
"Kuchenne rewolucje" w restauracji "Irlandia". Po wizycie Magdy Gessler "Tavola Calda Siciliana"
Źródło: TVN

"Kuchnia będzie bardzo prosta, ale inspirująca. Na talerzach gości mają pojawić się: antipasti (przystawki podawane przed głównym posiłkiem we Włoszech): cienko krojona mortadela, prosciutto, burrata, salami, zapiekanki z sera taleggio, z pieczarkami moczonymi w oleju truflowym, zupa bazyliowa, penne con polpette z pulpecikami z mięsa i z prawdziwym pomidorowym sosem włoskim" - wyjaśniła Magda Gessler.

Na chwilę przed oficjalną kolacją zrobiło się jednak naprawdę gorąco. Służby otrzymały zgłoszenie o rzekomym materiale wybuchowym, umieszczonym na terenie budynku. Na miejscu zjawiła się policja i straż pożarna. Okazało się, że to fałszywy alarm. można było kontynuować kolację degustacyjną.

Restauracja  "Tavola Calda Siciliana" - czy rewolucja się udała?

Do lokalu Magda Gessler wróciła cztery tygodnie później. Czas na degustację i werdykt.

"Już wszystko mieliście w małym palcu… Chciałabym polecić tę knajpę, ale w tej chwili chyba mam duże wątpliwości, czy ją polecić. [...] Mimo popełnionych błędów wierzę w Krystiana. To ostatni moment, żeby wykorzystał szansę na prawdziwą Sycylię" - wyjaśniła.

Restaurację znajdziecie pod adresem: ul. Waryńskiego 30, Czechowice-Dziedzice.

Nowy sezon "Kuchennych rewolucji" - kiedy i gdzie oglądać?

"Kuchenne rewolucje" można oglądać od 1 września w każdy czwartek o godzinie 21.35 w TVN oraz przedpremierowo w serwisie player.pl.

"Kuchenne rewolucje". Jubileuszowy sezon 25

"Kuchenne rewolucje" – prowadząca Magda Gessler

Magda Gessler to osobowość telewizyjna, kreatorka smaków, właścicielka kilku restauracji oraz autorka książek kucharskich. Od 6 marca 2010 r. jest gospodynią programu TVN Kuchenne rewolucje. Od 2012 r. została jurorką w programie "MasterChef".

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości