Programy

Magda Gessler w restauracji "Dobre Jadło" w Czeladzi. "Jedna wielka pomyłka i kłamstwo"

Programy

Magda Gessler w restauracji "Dobre Jadło" w Czeladzi

W 11. odcinku nowego sezonu "Kuchennych rewolucji" Magda Gessler odwiedziła Czeladź i restaurację "Dobre Jadło". Czy rozwiąże problemy właścicieli?

"Kuchenne rewolucje" to program, w którym Magda Gessler pomaga właścicielom restauracji wyjść z długów i przyciągnąć klientów. W 11. odcinku najnowszej 24. edycji restauratorka odwiedziła Czeladź. W restauracji "Dobre Jadło" serwuje się polską kuchnię. Jednak chętnych, aby ją skosztować, nie ma.

"Kuchenne rewolucje" - Magda Gessler w restauracji "Dobre Jadło" w Czeladzi

Czeladź to sąsiadujące z Katowicami i Sosnowcem miasto Zagłębia Dąbrowskiego. Nazwa miasta wywodzi się od wyrazu czeladź, która określała kiedyś osoby pełniące odpłatną służbę na dworze książęcym, prawdopodobnie obsługujących pobliski zamek w Będzinie. Czeladź przyciąga turystów kompleksem basenów, czyli Termami Rzymskimi.

W Czeladzi mieszka ponad 30 tysięcy osób, a wśród nich małżonkowie Małgorzata i Marek, właściciele restauracji "Dobre Jadło". Na co dzień lokalem zarządza Marek. Małgosia prowadzi drugi niegastronomiczny biznes w Opolu. Bycie właścicielką restauracji i żoną na odległość męczy ją i frustruje. Tym bardziej, że z zysków opolskiej firmy co miesiąc dopłaca ponad trzy tysiące do Dobrego Jadła. Lokal przynosi spore straty, co ma fatalny wpływ na relacje coraz częściej kłócących się małżonków. W końcu oboje zdecydowali się poprosić o pomoc Magdę Gessler. Ale jak znana restauratorka ma tu trafić, skoro Marek zasłonił szyld własnej restauracji wielkim banerem reklamującym salę bankietową?

Zobacz zwiastun 11. odcinka "Kuchennych rewolucji":

"Kuchenne rewolucje". Sezon 24, odcinek 11 - Czeladź. Zwiastun
"Kuchenne rewolucje". Sezon 24, odcinek 11 - Czeladź. Zwiastun

"Kuchenne rewolucje" - co Magda Gessler zastała w restauracji "Dobre Jadło" w Czeladzi?

Magda Gessler zamówiła kilka dań serwowanych w restauracji.

"Placek ziemniaczany dobry", "Golonka staje mi na baczność, śmierdzi", "To jest ohydne" - podsumowała.

"Jedna wielka pomyłka i kłamstwo" - stwierdziła.

Po inspekcji kuchni i rozmowie z właścicielami Magda Gessler znalazła źródło problemów. Powiedziała, że Marek kompletnie nie sprawdza się w restauracji ani jako menadżer, ani jako właściciel. Restauratorka postawiła ultimatum właścicielce, że to ona powinna przejąć stery w lokalu, a jej mąż powinien zająć się dzieckiem. Czy Małgorzata zaprowadzi w kuchni porządek?

"Dobre Jadło", czyli Bistro "Prosta kuchnia". Dalsze losy, adres, menu

Magda Gessler zmieniła nazwę i wystrój "Dobrego Jadła". Restauracja działa teraz pod nowym szyldem "Prosta kuchnia". W menu znalazł się śledź, ziemniaki w mundurkach, gzik z sosem, zupa-krem i placek ziemniaczany z gulaszem. Rewolucyjna kolacja była bardzo udana i goście chwalili dania. Po kilku tygodniach Magda Gessler wróciła, aby sprawdzić, jak radzą sobie właściciele lokalu. Okazało się, że podwoili swój dochód, jednak z pracy zwolniła się kucharka Jola. Mimo to udało im się odwzorować smak potraw i restauratorka zaliczyła rewolucję.

Bistro "Prosta kuchnia" znajduje się pod adresem: ul. Szpitalna 8, 41-250 Czeladź.

"Kuchenne rewolucje". Bistro "Prosta kuchnia" w Czeladzi
"Kuchenne rewolucje". Bistro "Prosta kuchnia" w Czeladzi Źródło: x-news
"Kuchenne rewolucje". Bistro "Prosta kuchnia" w Czeladzi
"Kuchenne rewolucje". Bistro "Prosta kuchnia" w Czeladzi Źródło: x-news
"Kuchenne rewolucje". Bistro "Prosta kuchnia" w Czeladzi
"Kuchenne rewolucje". Bistro "Prosta kuchnia" w Czeladzi. Magda Gessler Źródło: x-news

Nowy sezon "Kuchennych rewolucji" - kiedy i gdzie oglądać?

"Kuchenne rewolucje" można oglądać w każdy czwartek o godzinie 21.35 w TVN oraz przedpremierowo w serwisie player.pl.

"Kuchenne rewolucje" – prowadząca Magda Gessler

Magda Gessler to osobowość telewizyjna, kreatorka smaków, właścicielka kilku restauracji oraz autorka książek kucharskich. Od 6 marca 2010 r. jest gospodynią programu TVN Kuchenne rewolucje. Od 2012 r. została jurorką w programie "MasterChef".

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Polecamy:

Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Player

Pozostałe wiadomości