"Lego Masters". Wiemy, kto zwyciężył w 3. sezonie programu!

Autor:
Kamila
Jamrożek
"Lego Masters 3" –  Marcin Prokop, Czesław Mozil i Pola Lisowicz

Za nami trzecia edycja programu "Lego Masters". Wiemy już, kto został Mistrzem LEGO. Gościem finałowego odcinka była Magda Gessler. Co oceniała?

"Lego Masters" to program, który doczekał się już trzech sezonów. W nowej edycji w roli jurorów mogliśmy oglądać Czesława Mozila i Polę Lisowicz. To oni wyłonili zwycięzcę — Mistrza LEGO.

"Lego Masters" – finał

Finał rozpoczął się od celebracji 90. urodzin klocków LEGO. W ciągu dwóch godzin uczestnicy musieli stworzyć tort, który nawiąże do ich pierwszych zestawów. Czesława Mozila oraz Polę Lisowicz wsparła gościni Magda Gessler, która fachowym okiem oceniała cukiernicze budowle.

"Lego Masters 3" – finał. Magda Gessler gościem Źródło: TVN

Po obchodach jubileuszu rozpoczęła się decydująca walka o zwycięstwo. Zawodnicy rozpoczęli budowę dowolnej konstrukcji, która musiała spełniać wszystkie kryteria programu "Lego Masters". Liczyła się historia, pomysł, technika. Na to zadanie uczestnicy dostali aż 22 godziny.

"Lego Masters 3" – finał Źródło: TVN
Czesław Mozil chciałby prowadzić program dla dzieci?
Czesław Mozil chciałby prowadzić program dla dzieci? Czesław Mozil chciałby prowadzić program dla dzieci?

"Lego Masters 3" – finaliści. Kto wygrał?

Do finału "Lego Masters" weszły trzy pary, które zawalczyły o nagrodę główną, czyli tytuł mistrza LEGO, 100 tysięcy złotych oraz zestawy klocków o wartości 10 000 zł. Finalistami byli:

Marcin Siedlaczek i Jacek Siedlaczek

Jacek Siedlaczek z wykształcenia jest psychologiem, ale zawodowo zajmuje się kreowaniem wizerunku marki. Jest szczęśliwym mężem i ojcem – ma synka, który powoli zaczyna dzielić jego pasję do LEGO. Jego hobby to muzyka. Jako dj grał na imprezach klubowych i festiwalach. Marcin Siedlaczek jest fizjoterapeutą. Prowadzi zajęcia z anatomii w Collegium Medicum na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ma trzy córki, którym często buduje z klocków wszystko, co im się zamarzy. Obaj często spotykają się na rodzinne budowanie. Największą pasją Marcina jest bieganie. Zdarzyło mu się spontanicznie wyjechać na bieg organizowany w USA.

"Lego Mastres 4" – uczestnicy. Marcin Siedlaczek i Jacek Siedlaczek
"Lego Masters 3" – uczestnicy. Marcin Siedlaczek i Jacek Siedlaczek "Lego Masters 3" – uczestnicy. Marcin Siedlaczek i Jacek Siedlaczek Źródło: TVN

Martyna Skudzawska i Piotr Powałowski

Martyna Skudzawska skończyła Politechnikę i jest asystentką projektanta kolejowego. Drugą po LEGO pasją Martyny jest kino. Najbardziej lubi klasyki, szczególnie filmy gangsterskie takie jak "Dawno temu w Ameryce". Bardzo chciałaby odwiedzić Nowy Jork. Przyjaźni się z Piotrem Powałowskim, który od dziecka lubił główkować i zawsze próbował coś budować. Chyba dlatego został projektantem mostów. W czasie liceum i studiów porzucił klocki, by wrócić do nich po trzydziestce. Zaczęło się od zestawu, który dostał od ówczesnej narzeczonej. Martyna i Piotr często spotykają się w grupie przyjaciół, by wspólnie budować. Żona Piotra ma odmienną pasję - woli układać obrazy z kryształków.

"Lego Mastres 4" – uczestnicy. Martyna Skudzawska i Piotr Powałowski
"Lego Masters 3" – uczestnicy. Martyna Skudzawska i Piotr Powałowski Źródło: TVN

Daniel Voiuiev-Larin i Kasia Świętach

Połączył ich Lublin i miłość do tatuaży, które Kasia Świętach wykonuje od 7 lat. Z Danielem poznali się w jednym z lubelskich salonów tatuażu. Daniel pochodzi z Ukrainy, gdzie ukończył architekturę na Charkowskim Narodowym Uniwersytecie Budownictwa i Architektury. Od kilku lat mieszkają w Nowym Targu, gdzie prowadzą własny salon tatuażu. Swoje mieszkanie dzielą z liczną gromadą zwierząt, m.in.: kotami i gadami. To Daniel zaraził Kasię pasją do LEGO. Oboje są pasjonatami górskich wędrówek oraz wspólnego rysowania.

"Lego Mastres 4" – uczestnicy. Daniel Voiuiev-Larin i Kasia Świętach
"Lego Masters 3" – uczestnicy. Daniel Voiuiev-Larin i Kasia Świętach Źródło: TVN

Serca jurorów skradła budowla Daniela i Kasi, którzy dzięki wyobraźni i swoim zdolnością zapewnili sobie tytuł Mistrza LEGO.

"Lego Masters 3" – finałowe budowle

Zwycięzcy Kasia i Daniel w finałowym zadaniu zainspirowali się azjatycką legendą i zbudowali bajecznego smoka wyłaniającego się ze skały.

"LEGO Masters": Budowla Kasi i Daniela Źródło: TVN

Martyna i Piotr dali się ponieść wodzom fantazji i przedstawili finałową scenę wyścigu o koronę świata.

"LEGO Masters": Budowla Martyny i Piotra Źródło: TVN

Jacek i Marcin opowiedzieli historię olbrzyma, którego mroźne serce jest poruszone dobrocią dziewczynki

"LEGO Masters": Budowla Jacka i Marcina Źródło: TVN

"Lego Masters 3" – gdzie oglądać?

Cały sezon programu "Lego Masters" można obejrzeć w Playerze.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Pozostałe wiadomości