Programy

Martyna Kaczmarek w 1. odcinku "Top Model". Nie po raz pierwszy jest o niej głośno

Programy

Autor:
Kamila
Jamrożek
Martyna Kaczmarek z "Top Model"

Na antenę TVN wraca uwielbiany przez widzów program "Top Model". 11. sezon zapowiada się niezwykle interesująco. Jak zwykle zobaczymy w programie niezwykłe osoby. Jedną z nich jest Martyna Kaczmarek - ciałopozytywna influencerka i feministka.

Martyna Kaczmarek to znana influencerka, feministka, działaczka społeczna, przedsiębiorczyni i edukatorka. Na swoim profilu na Instagramie promuje ciałopozytywność i przekazuje treści feministyczne. Co wiemy o jej życiu?

Martyna Kaczmarek - kim jest, skąd pochodzi, wiek, kariera

Martyna Kaczmarek ma 27 lat i pochodzi ze Szczecina. Skończyła studia związane z marketingiem w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Od 19. roku życia udziela się społecznie. Wtedy to założyła Fundację "Dzień Dla Życia", której celem było popularyzowanie krwiodawstwa. W 2015 r. zorganizowała na Stadionie Narodowym największy zlot krwiodawców w Polsce. W 2018 r. wraz ze stowarzyszeniem "Miłość nie wyklucza" zrealizowała projekt "Niezniszczalna Tęcza", za który została nagrodzona pięcioma Lwami na Międzynarodowym Festiwalu Kreatywności w Cannes.

Infuencerka znalazła się także na liście Forbes "25 Under 25". Została wyróżniona też w konkursie "Społecznik Roku" Newsweeka, wygrała w konkursie "Zwykły Bohater" TVN i została odznaczona Brązowym Krzyżem Zasług przez prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Martyna Kaczmarek w 2020 r. zdobyła popularność w sieci. W okresie strajków kobiet założyła aktywistyczne konto na Instagramie. Dodawała na nim treści związane z dyskryminacją kobiet, nierównościami płacowymi, feminizmem, seksualnością czy akceptacją swojego ciała. Rok później założyła przedsiębiorstwo społeczne "Herstorie", markę odzieżową oraz wydała książkę "FeMynizm".

Martyna Kaczmarek - kontrowersje

Martyna Kaczmarek ma ogromną liczbę obserwatorów na Instagramie. Wiele osób zarzucało jej jednak, że za bardzo inspiruje się treściami z innych profili i nie oznacza autorów. Influencerka stwierdziła, że popełniła plagiat nieświadomie i zapowiedziała, że będzie współpracować z organizacją Legalna Kultura, która specjalizuje się w prawie autorskim i dba o dobro autorów.

Krytyka spadła też na markę ubrań Martyny Kaczmarek. Zarzucono jej, że chociaż promuje ruch body positive, to pominęła osoby plus size w rozmiarówce ubrań, które były dostępne tylko do rozmiaru 42. Ostatecznie influencerka zlikwidowała markę "Herstorie".

"To nie był na dzień dzisiejszy wg mnie dobry pomysł. Nie będę przepraszać, bo nie zrobiłam nikomu celowo nic złego. Przyznam niektórym z Was rację — to był błąd. Czy żałuję? Są takie momenty, że ogromnie, bo straciłam wiele zdrowia i nerwów" – tłumaczyła na Instagramie.

Martyna Kaczmarek w "Top Model"

Martyna Kaczmarek zgłosiła się na casting do programu "Top Model". Na Instagramie zamieściła post, w którym napisała:

"Poszłam na casting do 'Top Model'! Dlaczego? Poszłam spełnić swoje marzenie i marzenie wielu kobiet o tym, aby ich rozmiar był należycie reprezentowany. Nie tylko na pojedynczych wybiegach. W największym programie modowym w Polsce. Chociaż nie mam wymiarów 90-60-90. Są większe i w rozumieniu branży, jeśli mi się uda, to będę modelką 'plus size" – napisała Martyna Kaczmarek.

"Gdy oglądałam 'Top Model' 10 lat temu, jako zakompleksiona nastolatka, absolutnie nie widziałam tam dla siebie miejsca. Dzisiaj jako pewna siebie i swojej wartości kobieta poszłam na casting z myślą, że chciałabym, aby już żadna młoda dziewczyna się tak nie poczuła. Bo w tym świecie powinno być miejsce dla wszystkich rodzajów ciał. Czy zrobiłam to też dla siebie? Oczywiście, że tak. Spróbuję spełnić moje marzenie, na własnych zasadach. Spróbuję wejść w branżę, której daleeeeeeeko od ideału i ją zmieniać" - wyjaśniła influencerka.

Martyna Kaczmarek pojawi się w pierwszym odcinku "Top Model", który zostanie wyemitowany już w środę 7 września o 21:35 w telewizji TVN. Program możemy oglądać w każdą środę o 21.35 w TVN i na Playerze.

"Top Model" - sezon 11. Zapowiedź
14914441_top-model-sezon-11-zapowiedz-30s_720P (1)

Martyna Kaczmarek - życie prytwatne, mąż

Martyna Kaczmarek jest w szczęśliwym związku. Swojego męża, Mateusza, poznała w pociągu ze Szczecina do Warszawy. Ślub wzięli w 2021 roku. Martyna Kaczmarek dzieliła się zdjęciami z ceremonii na swoim profilu na Instagramie. Wesele odbywało się na Mazurach, gdzie doszło do śmiertelnego wypadku z udziałem jednego z gości pary. W wypadku zginęły dwie kobiety. Głównym podejrzanym był 41-letni adwokat, który wracał z wesela Martyny Kaczmarek. 

Martyna Kaczmarek z "Top Model" - Instagram

Martyna Kaczmarek prowadzi znane konto na Instagramie. Jej nick to @martynakaczmarek.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Pozostałe wiadomości