Matteo Bocelli z pierwszą płytą. Pójdzie w ślady ojca? Wywiad Oliviera Janiaka

Aktualizacja:
Autor:
Dagmara
Olszewska. Kamila Jamrożek
Matteo Bocelli wydaje pierwszą płytę

W najnowszym odcinku "Co za Tydzień" Olivier Janiak rozmawiał z młodym artystą, który idzie śladami swojego ojca i chce podbić świat muzyki. Matteo Bocelli opowiedział o swoim pierwszym albumie, piosenkach i porównaniach do taty.

Olivier Janiak spotkał się z synem Andrea Bocellego, który nie ukrywa, że chciałby zapracować na szacunek i sympatię, jaką publiczność darzy jego ojca. "Ludzie zawsze będą nas porównywać, ale umiem już sobie z tym radzić" - powiedział artysta.

Matteo Bocelli o pierwszym albumie. Kiedy premiera debiutanckiej płyty?

Młody wokalista opowiedział podczas rozmowy z gospodarzem programu “Co za Tydzień”, co przychodzi mu do głowy na myśl o Polsce. 

- W mojej głowie pojawia się mnóstwo miłych rzeczy. Jak możesz sobie wyobrazić, przyjeżdżałem tu często z ojcem jako dziecko. Polska jest szczęśliwa dla naszej rodziny, bo bilety na koncerty mojego ojca zawsze były tu wyprzedane jako pierwsze w Europie. Miłość publiczności w Polsce do mojego ojca jest wielka. Mam nadzieję, że kiedyś i ja zapracuję na ten rodzaj sympatii. Ale najpierw trzeba na to zasłużyć. Pierwszy i kolejny singiel z mojej płyty może mi w tym pomogą. Nie mogę się doczekać, żeby się z wami podzielić moją muzyką - powiedział. 

Premiera debiutanckiego albumu artysty planowana jest na 2023 rok. Matteo Bocelli zaprezentował już utwory "Close" i "Solo" z nowej płyty, które stały się bardzo popularne.

Matteo Bocelli - jaką muzykę tworzy?

Młody artysta w rozmowie z Olivierem Janiakiem wyznał, że jego ojciec w domu rodzinnym śpiewał każdego dnia, co z pewnością przybliżyło go  do drogi życiowej, jaką wybrał. Matteo Bocelli zaczął grać na pianinie już jako 7-latek. Śpiew przyszedł naturalnie, jako uzupełnienie melodii, których się uczył.

- To trudne opisywać swoją muzykę. Zdecydowanie bardziej wolę słuchać opinii ludzi, jak na nich moje piosenki działają. Ale oczywiście to jest muzyka pop. Dobrym przykładem jest pierwszy singiel. Piosenka 'Solo' - mniej więcej w tym obszarze emocji i dźwięku będę się poruszał. Ale to duże uproszczenie. Mogę też dodać, że inne piosenki z płyty oprócz romantycznych, będą zawierać więcej elementów klasycznych - powiedział Matteo Bocelli, opisując swoją pierwszą płytę. 

Artysta opowiedział także jak reaguje na porównania do twórczości i talentu ojca.

- Ludzie zawsze będą nas porównywać, ale umiem już sobie z tym radzić. Nawet jeśli ktoś porównuje mnie do ojca to przecież jest to człowiek, którego bardzo podziwiam. Jest moją inspiracją. Ludzie być może porównują legendę z synem, ale ja na to patrzę zupełnie inaczej. Tak długo jak kochasz coś robić, a tym jest dla mnie muzyka, tak długo nie musisz się o takie porównania martwić - zapewnia Matteo Bocelli. Całą rozmowę możecie obejrzeć także na platformie player.pl.

Matteo Bocelli - kim jest?

Matteo Bocelli to syn słynnego, włoskiego muzyka Andrea Bocelli. Słynny tenor ma trójkę dzieci. Matteo i starszy o dwa lata Amos urodzili się, kiedy artysta był w związku z pierwszą żoną, Enricą Cenzatti. Z drugą małżonką, Veronicą Berti, Bocelli wychowuje kilkuletnią córkę Virginię. Matteo Bocelli urodził się 8 października 1997 r. Ma 25 lat. Andrea Bocelli jeździł z tatą po całym świecie i obserwował go podczas koncertów. Po szkole średniej postanowił pójść w jego ślady i zaczął studiować muzykę na prestiżowej uczelni Conservatorio Luigi Boccherini.

Międzynarodowa publiczność poznała muzyka w 2018 roku po tym, jak pojawił się na nowym albumie swojego ojca, pt. "Si". Matteo Bocelli ma również inną pasję, którą jest nią modeling. M na swoim koncie kilka prestiżowych kontraktów z markami modowymi. Przyjaźni się również z modelkami Iriną Shayk i Bellą Hadid. Nic nie wiadomo jednak na temat jego życia prywatnego i związków.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tu:

Autor:Dagmara Olszewska. Kamila Jamrożek

Pozostałe wiadomości