Mery Spolsky prowadzącą "Drag Me Out". Co o niej wiemy?

Mery Spolsky
Mery Spolsky
Źródło: MWMEDIA
Już wiosną na antenie TVN pojawi się program, jakiego jeszcze w polskiej telewizji nie było. Sześciu mężczyzn – osobowości dobrze znanych z rodzimego show-biznesu – będzie starało się zostać królową sceny Drag, przygotowując spektakularne występy. Drzwi do niezwykłego świata tej kultury otworzy przed widzami "Drag Me Out" prowadząca, Mery Spolsky. Kim właściwie jest ta artystka i dlaczego świetnie pasuje do nowej roli?

Mery Spolsky to charyzmatyczna wokalistka, która uwielbia eksperymentować ze swoim wizerunkiem. Jej stylizacje są wyraziste, często wręcz awangardowe i trudno przejść obok nich obojętnie. Właśnie dlatego show, w którym królują cekiny, brokat, pióra, buty na koturnie oraz jedyna w swoim rodzaju zabawa – a właśnie tak prezentuje się nowy program TVN, "Drag Me Out" – to z pewnością przestrzeń idealna dla niej.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Mery Spolsky o muzyce, kompleksach i życiu po 30-tce. "Mama walczyła, żebym taką pewność siebie miała"
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Kim jest Mery Spolsky?

Mery Spolsky to oczywiście pseudonim sceniczny – tak naprawdę piosenkarka nazywa się Maria Ewa Żak. Urodziła się 14 listopada 1993 r. w Warszawie, pochodzi z artystycznej rodziny – jej ojciec to basista, natomiast matka zajmowała się projektowaniem mody. Na swoim koncie ma już kilka płyt, supportowanie koncertów Imany czy Coldplay, a także liczne nagrody na rozmaitych festiwalach muzycznych.

Mery dała się poznać jako niepokorna, pewna siebie oraz drapieżna osobowość sceniczna. Odważnie wkroczyła na polską scenę muzyczną, prezentując niepowtarzalny styl. Lubi zaskakiwać fanów ciągłymi zmianami swojego wyglądu, a jej stylizacje zdecydowanie mają pazur. Wielbiciele cenią też jej dające do myślenia teksty.

Mery nie tylko śpiewa, ale i pisze teksty, komponuje, a nawet produkuje utwory muzyczne. Słowa piosenek tworzy również dla innych wokalistek, jak Julia Wieniawa, Ewa Farna czy Patricia Kazadi. Próbuje sił także w innych dziedzinach. I tak w 2021 r. wydała swoją debiutancką powieść pt. "Jestem Marysia i chyba się zabiję dzisiaj". Wokalistka ma również doświadczenie dziennikarskie, które zdobyła, prowadząc własny program na antenie radia Newonce.

Mery Spolsky jako prowadząca "Drag Me Out"

Mery Spolsky to idealna kandydatka na prowadzącą "Drag Me Out". Jest pełna energii i na scenie czuje się jak ryba w wodzie, a jej występy to prawdziwe, spektakularne show. Nowa prowadząca nie kryje radości z tego, że to właśnie jej przypadło w udziale poprowadzenie programu przybliżającego kulturę Drag, jakiego jeszcze w Polsce nie było.

"Drag Me Out" – niezwykły program TVN

Pełna nazwa programu, w którym widzowie będą mogli podziwiać ekspresyjne, niebanalne występy sceniczne spod znaku Drag to "Czas na Show. Drag Me Out". W formacie tym znani i lubiani mężczyźni będą próbować zawładnąć sceną Drag oraz stworzyć wyjątkowy performance w tym duchu pod okiem doświadczonych Drag Queens... W pierwszym odcinku programu zobaczymy Tomasza Karolaka.

Jakie jeszcze osobowości ze świata polskiego show-biznesu będzie można obejrzeć w nowym programie TVN? Jak sobie poradzą? Przekonamy się już niebawem, bo na wiosnę. Będzie go można śledzić na platformie Player.pl.

"Czas na show. Drag Me Out"
"Czas na show. Drag Me Out"
Źródło: Materiały prasowe

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na InstagramieFacebooku i TikToku. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Czytaj też:

Autor: Dominika Reszke

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości