Mało kto wie, że Sonia Bohosiewicz pochodzi z rodu książęcego. Odziedziczyła też pałac

Sonia Bohosiewicz
Sonia Bohosiewicz
Źródło: MWMEDIA
Sonia Bohosiewicz po latach odkryła rodzinną tajemnicę. Okazało się, że aktorka ma szlacheckie korzenie. Rodzina artystki pochodzi z książęcego rodu. Co więcej, Sonia Bohosiewicz odziedziczyła po przodkach pałac! Sprawdźcie szczegóły.

To zaskakujące odkrycie potwierdziły trzy lata temu genealożki z programu "Tropicielki rodzinnych historii". Okazało się, że Sonia Bohosiewicz ma bardzo bogaty rodowód.

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo.

110923_SONIABOHOSIEWICZ_RELACJA_Z_OJCEM
Sonia Bohosiewicz o relacji z tatą i rodzeństwie. Ma też braci
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Sonia Bohosiewicz odziedziczyła pałac

Rodzina Soni Bohosiewicz wywodzi się z książęcego rodu Mamikonian, bardzo wpływowego w Armenii. Przodkowie aktorki szczycili się herbem Sasów, nadanym w XVII wieku.

"Rzeczywiście, ród Bohosiewiczów pochodzi z rodu książęcego, rodu Mamikonian. My tu w Polsce jesteśmy bardzo długo. Mamy nadany herb Sas w 1676 roku. Brzmi to ładnie, ale nie jestem księżniczką, księżniczką jest księżna Kate. Ormianie jednak tak to traktują. To są rzeczy, które są znane w rodzinie, dokumenty są pielęgnowane, zbierane, ludzie tym żyją, ja nie do końca. Byłam zdziwiona" - zdradziła artystka w "Dzień Dobry TVN".

Okazało się, że za herbem stoi również imponujący majątek. Sonia Bohosiewicz odziedziczyła pałac, który mieści się w Kamieńcu Podolskim. Aktorka była pytana o to, czy przeprowadziłaby się do tej posiadłości. W odpowiedzi odparła, że nie jest to możliwe, bo ze względu na zobowiązania zawodowe nie chciałaby się przenosić. Dodatkowo martwiła się o koszta utrzymania.

"Ja nie wyobrażam sobie, żeby tu się przeprowadzać. Bo jak to się ogrzewa? To są ogromne koszta. Nie wiem, czy mój mąż byłby zachwycony, żeby nosić drewno do kominków. Tu jest 10 hektarów" - dodała wówczas w programie śniadaniowym.

Maciej Musiałowski kupił zabytkowy pałac na Dolnym Śląsku

Rok temu w mediach pojawiła się inna zaskakująca informacja. Maciej Musiałowski, pochwalił się, że kupił zamek! Posiadłość pochodzi z XVIII wieku. Aktor młodego pokolenia powołał Fundację Rodziny Musiałowskich, która ma czuwać nad rozwojem tego miejsca.

"Od 2022 roku posiadłość jest własnością Macieja Musiałowskiego. Artysta ma wobec niej wielkie plany. Początkiem ich realizacji jest zorganizowanie na terenie Zamku Festiwalu Sztuk Zjednoczonych, zrzeszającego artystów z różnych dziedzin, podczas którego Domanice na cztery dni staną się krainą przepełnioną muzyką, tańcem i poezją. W przyszłości w Zamku powstanie także konserwatorium, galeria, niewielki teatr, oraz szkoła z internatem, której głównym celem będzie wsparcie dzieci i młodzieży w odkrywaniu swoich talentów" - czytamy na oficjalnej stronie Festiwalu Sztuk Zjednoczonych.

Aktor opowiedział o pragnieniu posiadania takiej posiadłości w rozmowie z Żurnalistą.

Zawsze chciałem mieszkać w zamku. 90 proc. moich snów to błąkanie się po pałacowych korytarzach, ucieczki z zamku. Teraz spełniłem swoje marzenie. I zostałem właścicielem zamku. A raczej zamek stał się moim właścicielem
- wyznał.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości