"Nasi w mundurach". Pastor przełamuje swoje słabości. Prywatnie ma piękną żonę i córkę

Autor:
Kamila
Jamrożek
"Nasi w mundurach". Kim jest Maciej "Pastor" Liziniewicz?

Nowy program TTV "Nasi w mundurach" pokazuje, że w wojsku nie liczy się tylko sprawność fizyczna, ale także hart ducha i wola walki. Udowadnia to Maciej Liziniewicz, czyli Pastor. Z poświęceniem wykonuje każde zadanie dowódców. Co o nim wiemy?

Maciej Liziniewicz nazywany jest przez uczestników programu "Nasi w mundurach" Pastorem. Skąd wziął się ten pseudonim? Przeczytajcie koniecznie!

"Nasi w mundurach". Kim jest Maciej "Pastor" Liziniewicz?

Macieja Liziniewicza poznaliśmy w kostiumowym show TTV "Pałacowe love". Jako Pan Serce doradzał parom, które postanowiły na cztery tygodnie przeprowadzić się do pałacu w Walewicach, aby tam cofnąć się w czasie o 200 lat, by odcięci od pokus współczesnego świata, sprawdzić siłę swoich związków.

Maciej Liziniewicz rzeczywiście jest pastorem, duchownym w Kościele protestanckim, który pełni obowiązki duszpasterskie w zborze. Zbory nie są dokładnie tym, czym kościoły dla katolików. Są to bardziej miejsce spotkania z ludźmi, niż z Bogiem. Często odbywają się w nich także koncerty czy inne świeckie spotkania. U protestantów nie ma sakramentu kapłaństwa. Pastorzy nie są zatem księżmi. Są oni przewodniczącymi gminy chrześcijańskiej, nie mają celibatu.

Protestanci uznają tylko dwa sakramenty - chrzest i Eucharystię. W ich wspólnocie nie ma papieża i tradycyjnej hierarchii. We wspólnocie protestanckiej panuje duża różnorodność w poglądach czy obrzędach. Dlatego też jest wiele odłamów protestantyzmu.

Maciej Liziniewicz oprócz bycia pastorem jest także terapeutą par i jak sam mówi, mentorem emocji i przewodnikiem w świecie relacji.

Zobacz pełną listę uczestników programu "Nasi w mndurach".

"Nasi w mundurach". Maciej "Pastor" Liziniewicz – Instagram

Maciej Liziniewicz jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych. Pastor prowadzi profil na Instagramie o nicku @pastormaciek. Na jego koncie często pojawiają się fotografie z rodzinnego życia. Gości na nich często żona Iga i córeczka Zosia. Zofia Safira jest adoptowanym dzieckiem pary. Dołączyła do ich rodziny, mając 8 miesięcy.

"Nasi w mundurach" – o czym jest program?

Uczestnicy "Naszych w mundurach", aby ukończyć szkolenie wojskowe, muszą przejść 12 dni ciężkich ćwiczeń. Na wodzie, lądzie oraz w powietrzu – uczestnicy zdobywają nowe umiejętności, które mogą przydać się w wielu ekstremalnych sytuacjach. Pod okiem dowódców służb mundurowych z wieloletnim doświadczeniem, trenują wytrwałość i przełamują własne słabości. Sprawdzą, czy potrafią odnaleźć się w trudnych warunkach i zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz bliskich. W każdym odcinku odpada jedna osoba. W ostatnim odcinku tylko wybrani będą mogli przystąpić do finałowego zadania.

"Nasi w mundurach". Joachim Zeiske musiał pokonać lęk wysokości
"Nasi w mundurach". Joachim Zeiske musiał pokonać lęk wysokości

"Nasi w mundurach" – kiedy emisja w TV?

Premierowe odcinki "Naszych w mundurach" można oglądać codziennie o godz. 22.00 w telewizji TTV. Program będzie liczyć 6 odcinków. Ostatni wyemitowany zostanie 30 października 2022 roku.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: TTV

Pozostałe wiadomości