"Nasza kolęda".  Anna Dymna i Maciej Musiał zapraszają na niezwykły koncert w wigilię w TVN7

"Nasza Kolęda". Anna Dymna i Maciej Musiał
"Nasza Kolęda". Anna Dymna i Maciej Musiał
Źródło: Monika Krzysztofik Hanarz
Boże Narodzenie to jedno z najpiękniejszych świąt w naszym kalendarzu. 24 grudnia zasiadamy do kolacji wigilijnej ze swoimi bliskimi. W tym ważnym momencie niech towarzyszy nam przepiękna muzyka. Stacja TVN7 wyemituje tego dnia niezwykły koncert "Nasza kolęda".

Koncert "Nasza Kolęda" to okazja do wspólnego przeżywania bożonarodzeniowego czasu w podniosłej atmosferze. Pomysłodawczynią wydarzenia jest Anna Dymna, która razem z Maciejem Musiałem zadbała o poetycką oprawę wydarzenia.

"Nasza kolęda" - koncert kolęd w wigilię w TVN7

Podczas koncertu "Nasza kolęda" usłyszymy najpiękniejsze polskie kolędy oraz pastorałki w wykonaniu Lidii Jazgar, Beaty Rybotyckiej, Basi Stępniak-Wilk, Jacka Wójcickiego i Konrada Mastyło. Utwory zaśpiewają również laureaci Festiwalu Zaczarowanej Piosenki: Łukasz Baruch, Aleksandra Bogucka, Klaudia Borczyk, Grzegorz Dowgiałło, Katarzyna Nowak, Aleksandra Nykiel, Bartłomiej Peszuk, Wiktoria Smuga, Mariusz Trzeciak i Michał Ziomek. Wokalistom towarzyszyć będzie orkiestra pod dyrekcją Andrzeja Zaryckiego i Moniki Bachowskiej, a także chór Insieme oraz Dziecięcy Zespół Wokalny Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. im. I. J. Paderewskiego w Krakowie.

Pomysłodawczynią koncertu "Nasza kolęda" jest Anna Dymna. Autorem scenariusza i reżyserem – Wojciech Graniczewski. Autorami aranżacji utworów są Andrzej Zarycki i Konrad Mastyło. Za scenografię odpowiada Ryszard Melliwa.

Koncert "Nasza kolęda"
Koncert "Nasza kolęda" - Jacek Wójcicki
Koncert "Nasza kolęda"
Źródło: Magdalena Woch
czt_27
Akcja Fundacji TVN "Podaruj Misia" 2022 cz. 1
Źródło: "Co Za Tydzień"

"Nasza kolęda" - Anna Dymna i Maciej Musiał zapraszają na koncert

O poetycką oprawę koncertu "Nasza kolęda" zadbali Anna Dymna i Maciej Musiał.

"Dzisiaj rezygnuje się z wielu wspaniałych projektów, bo mieliśmy pandemię, bo trwa wojna w Ukrainie, bo panuje drożyzna i inflacja. Jednak, wbrew tym wszystkim przygnębiającym trudnościom oraz tragediom, moja fundacja nie zamierza rezygnować z działań, które dają siłę, edukują, poszerzają świadomość społeczną i radośnie rozjaśniają rzeczywistość" - tłumaczyła Anna Dymna.

Zdaniem aktorki w trudnym czasie, który teraz przeżywamy, jeszcze bardziej potrzebne jest jednoczenie się i dzielenie życzliwością.

"Dlatego postanowiliśmy wspólnie śpiewać kolędy i dzielić się z innymi bożonarodzeniowym pięknem. Potrzebna jest nam przecież iskierka nadziei i miłości, która zapali w nas nowe światło. Potrzebne jest nam nowe Betlejem. Bądźmy więc razem. Zaśpiewajmy kolędy, posłuchajmy dobrych słów, popatrzmy na siebie życzliwie. Może choć na chwilę uda nam się rozjaśnić rzeczywistość" - wyjaśniła aktorka.

Koncert "Nasza kolęda"
Koncert "Nasza kolęda"
Koncert "Nasza kolęda"
Źródło: Monika Krzysztofik-Hanarz

"Nasza kolęda" - gdzie i kiedy oglądać?

Koncert "Nasza kolęda" będzie można obejrzeć w wigilię 24 grudnia na antenie TVN7. Emisje koncertu będą miały miejsce także w okresie Bożego Narodzenia m.in. na kanałach społecznościowych (Facebook, YouTube) Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko".

Zachęcamy do oglądania, a także do wspierania podopiecznych Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko", która pomaga dorosłym osobom niepełnosprawnym intelektualnie.

"Nasza kolęda" koncert
"Nasza kolęda" koncert
"Nasza kolęda" koncert
Źródło: Magdalena Woch
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Monika Krzysztofik Hanarz

podziel się:

Pozostałe wiadomości