Piotr Balicki o walce z rakiem. Usłyszał od lekarzy: "Nie wiemy, gdzie on jest"

Piotr Balicki opowiedział o walce z rakiem
Piotr Balicki opowiedział o walce z rakiem
Źródło: Player.pl/Miasto Kobiet
Piotr Balicki to dziennikarz i konferansjer, który po drugiej stronie kamery stanął na planie show "Mali Giganci". W lutym dziennikarz zdradził, że zmaga się z nowotworem. W programie "Miasto Kobiet" opowiedział o swojej drodze do diagnozy oraz o walce o zdrowie.

Diagnoza spadła na niego znienacka. W lutym Piotr Balicki podzielił się z fanami informacją o rozpoczęciu walki z chorobą nowotworową. W rozmowie z Marzeną Rogalską i Olgą Legosz prezenter zdradził, że to praca jest dla niego źródłem motywacji. Piotr Balicki jest konferansjerem, który pracuje na planach największych programów rozrywkowych we wszystkich stacjach telewizyjnych. Widzowie TVN-u poznali go w show "Mali Giganci", w którym wystąpił w zupełnie nowej roli. Stanął po drugiej stronie kamery jako trener. Jak radzi sobie w nowej codzienności?

Piotr Balicki usłyszał diagnozę: czerniak

W lutym 2022 roku Piotr Balicki oficjalnie przyznał, że od pewnego czasu zmaga się z nieproszonym gościem.

"Otóż potwierdzam. Do mojego domku zwanego „ciałem”, wpadł wilk, ale postanowił nie pukać. Wlazł chamsko, rozsiadł się na kanapie i dość szybko zaczął się panoszyć i po łazience i po sypialni" - napisał wówczas na swoim koncie na Instagramie.

Diagnoza odmieniła życie dotychczas nie stroniącego od żartów animatora publiczności. Jego życie odmieniło się na zawsze.

"Dlatego od dziś, pisząc właśnie ten konkretny post, chcę starać się wrócić do chociaż jednej jedynej rzeczy, której wilk mi nie odebrał, a która w moim życiu prowadziła mnie zawsze! Do poczucia humoru. Jeszcze go nie mam, jeszcze nie umiem bardzo żartować, ale obiecuję, że nie zobaczycie tu stories ze mną z rurkami w nosie z tlenem, a będę pokazywał Wam te śmieszne rzeczy które uda mi się uchwycić" - napisał.

CUGOWSKI_WIZERUNEKZONA
Wojtek Cugowski o karierze i życiu rodzinnym. Jakie wsparcie otrzymuje od żony?
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Piotr Balicki o nowotworze: "Nie wiemy, gdzie on jest"

Dziennikarz wystąpił w najnowszym odcinku "Miasta Kobiet". Opowiedział w nim o okolicznościach poznania diagnozy oraz o tym, jak z biegiem czasu zmieniła się jego codzienność.

"To była ciekawa historia. My robiliśmy edycję "Mam Talent!" i Marcin Prokop w przerwie reklamowej mówi do mnie: "Słuchaj, coś dzisiaj masz jakąś taką formę gorszą". A ja mówię: "Wiesz co, boli mnie ręka" - opowiedział.

Okazało się, że ból ręki nie był spowodowany kontuzją. Dziennikarz wyznał, że gdyby nie czekał na diagnozę tak długo, teraz mógłby być w zupełnie innym miejscu. Piotr Balicki podkreślił, że w Polsce aby dowiedzieć się czegoś na temat swojego zdrowia, trzeba albo czekać, albo zapłacić - duże pieniądze.

"W końcu okazało się, że to moje czekanie bezsensowne było błędem" - dodał.

Diagnoza nie przyszła jednak łatwo. Dopiero druga biopsja pozwoliła lekarzom stwierdzić, z czym się mierzą. Sytuacja Piotra Balickiego jest wyjątkowo trudna - guz znajduje się pod skórą, a jego lokalizacja nie była znana.

"Ma pan czerniaka. Nie możemy znaleźć miejsca, nie wiemy, gdzie on jest" - takimi słowami lekarz poinformował go o diagnozie.

Piotr Balicki o walce z rakiem: "Włącza się żartowanie z choroby"

Od diagnozy minęło kilka miesięcy. Dziennikarz powoli stara się wracać do normalności. Przyznaje, że kiedy odpuszcza strach, wraca poczucie humoru.

"Przez pierwsze dwa miesiące od diagnozy wiedziałem, że każdy dzień jest tym ostatnim dniem. Tak sobie myślałem" - wyznał.

Piotr Balicki opowiedział o sytuacji, która przydarzyła mu się niedługo po powrocie ze szpitala. Dziennikarz współpracuje przy wielu produkcjach emitowanych we wszystkich głównych stacjach telewizyjnych. Ludzie, z którymi przebywa na co dzień, przygotowali dla niego niespodziankę - przyszli pod jego balkon, by wspólnie wesprzeć go w walce. Dodał, że to praca motywuje go do dalszej walki.

"Teraz, mimo iż jest trochę gorzej, zacząłem planować. Niedługo wraca kolejna edycja "Mam Talent!". Kocham robić ten program. I postanowiłem sobie, że to jest ten czas, kiedy wrócę do pracy" - wyznał.

Do tego momentu zamierza skupiać się na zdrowiu.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor: Dominika Kowalewska

Źródło: player.pl

Źródło zdjęcia głównego: Player.pl/Miasto Kobiet

podziel się:

Pozostałe wiadomości