Ekspertka ze "ŚOPW" szczerze o nowych parach. "Każda osoba była..." [TYLKO U NAS]

Autor:
Dominika
Kowalewska
Reporter:
Dagmara Olszewska
Źródło:
cozatydzien.tvn.pl
"Ślub od pierwszego wejrzenia". Zuzanna Butryn zdradza, co czeka fanów show w nowym sezonie

Zuzanna Butryn jest psycholożką, która w najnowszym sezonie "Ślubu od pierwszego wejrzenia" przyjęła na siebie wyzwanie wybrania i dopasowania kandydatów. W rozmowie z Dagmarą Olszewską zdradza, co jej zdaniem pomaga w odnalezieniu idealnego partnera, a ponadto udziela kilku cennych rad tym, którzy znaleźli się w sytuacjach kryzysowych, tak jak uczestnicy poprzednich edycji "Ślubu od pierwszego wejrzenia".

Jesienią na antenę stacji TVN powróci długo wyczekiwany "Ślub od pierwszego wejrzenia". W programie zaszło jednak sporo zmian! Grono ekspertów, którzy na podstawie ankiet oraz wywiadów wybierają i dobierają uczestników, kompletnie się zmieniło. W nowym sezonie "Ślubu od pierwszego wejrzenia" w tejże roli zobaczymy trzy panie: Zuzannę Butryn, Julittę Dębską i Hannę Kąkol. Jak sprawdzą się w roli ekspertek i czy tym razem uda się stworzyć na tyle udane małżeństwa, by te przetrwały po zakończeniu eksperymentu?

Ekspertki gościły na wtorkowej prezentacji ramówki stacji TVN. Zuzanna Butryn w rozmowie z Dagmarą Olszewską uchyliła rąbka tajemnicy zarówno na temat programu, jak i samych związków!

"Ślub od pierwszego wejrzenia". Zuzanna Butryn o sposobie na znalezienie idealnego partnera

Zuzanna Butryn to psycholożka i terapeutka. Ukończyła Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, a aktualnie specjalizuje się terapii integracyjnej z klientami indywidualnymi oraz parami. Ma w tym zakresie siedmioletnie doświadczenie. Widzowie stacji TVN mogą kojarzyć ją z występów w programie "Dzień Dobry TVN", kiedy to dzieliła się wiedzą.

Ekspertka ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" w rozmowie z Dagmarą Olszewską zdradza, co zrobić, by odnaleźć idealnego partnera. Okazuje się, że przepis na sukces wcale nie jest prosty.

Przede wszystkim musimy popatrzeć sami na siebie i na to, czy mamy w sobie gotowość do budowania relacji. I pamiętać o tym, że to nie jest tak, że my wchodzimy w relacje i to już jest wystarczające. My musimy ten związek budować. Musimy być tacy uważni też na drugą osobę. Ja myślę, że taka autorefleksja i chęć tego, żeby w tej relacji być i gotowość do budowania właśnie tej relacji, myślę, że to jest takie najbardziej istotne

Choć Zuzanna Butryn niewiele może zdradzić na temat nowego sezonu show, podkreśla, że wraz z ekspertkami starały się dobrać uczestników jak najlepiej. Wiele jednak nie zależy od nich.

Należy pamiętać o tym, że każda osoba, którą starałyśmy się dobrać, według nas była odpowiednia do tego, żeby wziąć udział w eksperymencie. Natomiast musimy też pamiętać o tym, że wiele zależy od szczerości uczestnika, bo wiadomo, że sytuacje, w których znajdują się później uczestnicy eksperymentu, też będą wiele weryfikowały. To są nowe rzeczy, nowa osoba w ich życiu. To też nie zawsze jest proste

Zuzanna Butryn o poprzednich edycjach "Ślubu od pierwszego wejrzenia"

W dalszej rozmowie Dagmara Olszewska postanawia poruszyć temat poprzednich edycji "Ślubu od pierwszego wejrzenia". Wielokrotnie kandydaci w obliczu pojawiających się trudności, nie byli w stanie sprostać zadaniom. Co o tym wszystkim myśli psycholożka i czy ma przepis na sukces?

Dagmara Olszewska: Czy oglądała pani poprzednie edycje "Ślub od pierwszego wejrzenia"?

Zuzanna Butryn: Oczywiście. W ogóle jestem fanką od pierwszego sezonu "Ślub od pierwszego wejrzenia".

Co sądzi pani o tych parach, którym się związku nie udało stworzyć? Czy to jest dobrym sposobem, żeby dać sobie jeszcze szansę po programie czy już wtedy definitywnie to zakończyć, jeżeli coś nie gra?

Zawsze warto próbować, ale oczywiście do tego, żeby próbować i żeby relacja mogła przetrwać, to potrzeba motywacji i zaangażowania dwojga ludzi. No i pytanie, czy to się pojawia. Jeżeli jest taka motywacja z dwóch stron, to zawsze warto spróbować i zawsze warto dać sobie szansę na miłość.

W kilku sezonach pojawiła się taka sytuacja, że zdaniem widzów uczestnicy, którzy zostali połączeni w pary, zbyt szybko przeszli do etapu starego, dobrego małżeństwa. Czy pani uważa, że z takiej rutyny, tak naprawdę mimo krótkiego czasu poznania, można jakoś wyjść?

Zawsze można wyjść z rutyny. Musimy pamiętać o tym, że każda relacja ma różne etapy. Na początku jest ten etap zakochania, zauroczenia, zafascynowania. Później przechodzimy do etapu tej miłości kompletnej. Ale pamiętajmy też o tym, że tutaj, jeżeli chodzi o uczestników eksperymentu, sytuacja jest wyjątkowa. Od razu jesteśmy w tej sytuacji, że tworzymy razem dom. To może być utrudnienie, ale też może dawać szansę uczestnikom na to, żeby sprawdzili siebie od razu w tych sytuacjach życia codziennego. To też może być walor.

Rozumiem, że najważniejsza praca, jeżeli chodzi o małżonków, jest właśnie pomiędzy nimi. Natomiast domyślam się, że dużą trudnością mogą być też relacje ich rodzin. Bo nie zawsze się zgadzają na to, że ten ślub jest z osobą, której nie znają. Obawiają się o to, co przyniesie przyszłość. Jak z tym sobie radzić?

Rzeczywiście to czasem bywa trudne. Ale tak ogólnie mówiąc, pamiętajmy o tym, że my jesteśmy sami odpowiedzialni za swój los i to jak nim pokierujemy. I nikt nie jest ekspertem od naszego życia lepszym niż my sami. Więc myślę, że to, co będzie najważniejsze, to branie odpowiedzialności w swoje ręce, kierowanie się uczuciami, praca nad tym związkiem, autorefleksja. I wtedy bardzo wiele rzeczy jest możliwych i wiele rzeczy da się naprawić. Wiele rzeczy da się, ja nie przepadam za tym słowem, ale go użyję, przepracować.

Czyli zostawiając widzów i naszych słuchaczy z taką refleksją, zawsze warto pracować?

Zawsze warto pracować nad związkiem, zawsze warto dawać sobie szansę na miłość. I myślę, że to jest bardzo ważny moment i etap życia. Kiedy jesteśmy zakochani czy zauroczeni [...]. No bo pamiętajmy o tym, że chyba każdy dąży do tego, żeby jednak tę bliską osobę obok siebie mieć.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor:Dominika Kowalewska

Reporter: Dagmara Olszewska

Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Źródło zdjęcia głównego: Fot.: TVN Warner Bros. Discovery

Pozostałe wiadomości