Marta Szulawiak była uczestniczką 1. edycji "Top Model". Zmieniła się nie do poznania

"Top Model". Marta Turska
Marta Turska była uczestniczką 1. edycji "Top Model". Co u niej słychać?
Źródło: TVN
Marta Turska dała się poznać widzom w pierwszej edycji programu "Top Model". Wówczas nosiła panieńskie nazwisko — Szulawiak. Od tamtego czasu minęło jednak ponad 10 lat, a w życiu kobiety zaszło wiele zmian. Wyszła za mąż i doczekała się całkiem pokaźnej gromadki dzieci. Przeszła również spektakularną metamorfozę! Czym zajmuje się Marta z "Top Model"?

Marta Turska, znana w programie pod nazwiskiem Szulawiak, była jedną z tysięcy chętnych, którzy przybyli na casting do pierwszej historycznej edycji "Top Model". Wówczas w programie brały udział jedynie panie, a oczekiwania względem tych, które zamieszkają w domu modelek, były bardzo wyśrubowane. Od tamtego czasu minęło jednak ponad 10 lat, a zasady programu uległy sporym zmianom. Pierwszą podstawową było otwarcie castingu dla panów, którzy mogą zakwalifikować się do "Top Model" od czwartej edycji show.

Już jesienią na antenie stacji TVN ponownie będziemy mogli oglądać zmagania śmiałków, którzy chcą zawojować wielki świat mody. Premiera 12. sezonu "Top Model" już w sobotę 2 września o 20:00 w TVN i player.pl 

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Tajemnice produkcji #4. Plan programu "Top Model"
Byliśmy z wizytą na planie "Top Model". O tym na pewno nie mieliście pojęcia! Kierownik planu i reżyser pokazał nam, jak naprawdę wygląda studio. Zajrzyjcie z nami do niedostępnych widzom miejsc.
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

"Top Model". Marta Turska - program

Marta Szulawiak zjawiła się na castingu do pierwszej edycji "Top Model". Już podczas pierwszego spotkania z jurorami kobieta wzbudziła spore kontrowersje, bowiem wyznała, że na co dzień jest tancerką w klubie nocnym. Pracowała wówczas na dwa etaty, do czego zmusiła ją trudna sytuacja finansowa. Wątek ten rozwinęła w późniejszej rozmowie w programie "Dzień Dobry TVN".

"W ciągu dnia pracowałam jako account manager w agencji badawczej, a w nocy tańczyłam w klubie. Praca na dwa etaty. To etap, który już dawno zamknęłam. Jestem dziewczyną z historią, którą mój mąż zaakceptował. Na pewno mu nie było lekko" - powiedziała wówczas.

Uczestniczka zakwalifikowała się do domu modelek, by stanąć z pozostałą 13 do walki o zwycięstwo. Wzięła udział w kilku sesjach zdjęciowych, a z programem pożegnała się, plasując na dziewiątym miejscu.

Udział w programie "Top Model" pozwolił jej zmienić swoje życie. Choć nie związała się z modelingiem na stałe, otrzymała szansę, którą wówczas wykorzystała. Tak w jednym z wywiadów wspominała prace w klubie nocnym i jej wpływ na życie.

"Na początku pracowałam jako tancerka erotyczna, później byłam również menedżerką takiego klubu, więc znam zaplecze i wiem, jak dziewczyny, w szczególności młode, reagują na pieniądze. Wiem, co się dzieje potem z życiem takiej dziewczyny, która wpada w sidła i nie potrafi sobie z tym poradzić. Przyszłam do pracy w klubie z konkretnym celem. Po prostu wiedziałam, że muszę zarobić określoną kwotę, żeby spłacić kredyty. Nie poszłam tam, aby poimprezować. 'Top Model' pozwoliło mi zmienić moje życie. Dostałam się do programu, później poznałam mojego męża, mam dwójkę fantastycznych dzieci" - wspominała niegdyś w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.

Po zakończeniu przygody ze światem mody zainteresowała się polityką. Startowała nawet z ramienia SLD w wyborach w 2011 roku.

"Top Model". Marta Turska - rodzina, metamorfoza

Również w 2011 roku uczestniczka show podjęła decyzję o wycofaniu się z show-biznesu i skupiła się na budowaniu rodziny. Stanęła na ślubnym kobiercu, a u jej boku znalazł się przedsiębiorca Mariusz Turski. W trakcie ceremonii kobieta była już w ciąży z pierwszym dzieckiem.

"Top Model". Marta Szulawiak wzięła ślub, 2011 rok
"Top Model". Marta Szulawiak wzięła ślub, 2011 rok
"Top Model". Marta Szulawiak wzięła ślub, 2011 rok
Źródło: MWMEDIA
"Top Model". Marta Szulawiak wzięła ślub, 2011 rok
"Top Model". Marta Szulawiak wzięła ślub, 2011 rok
"Top Model". Marta Szulawiak wzięła ślub, 2011 rok
Źródło: MWMEDIA
"Top Model". Marta Szulawiak wzięła ślub, 2011 rok
"Top Model". Marta Szulawiak wzięła ślub, 2011 rok
"Top Model". Marta Szulawiak wzięła ślub, 2011 rok
Źródło: MWMEDIA

W ciągu 12 lat małżeństwa para doczekała się czwórki dzieci. Marta Turska aktywnie prowadzi profil w mediach społecznościowych, za pośrednictwem którego w 2022 roku ze szczegółami opisała poród czwartego dziecka.

"Między skurczami 3 minuty… dużo czasu na odpoczynek, nabranie sił i wytłumaczenie dzieciom, ze wszystko jest ok i pod kontrolą… 16.20 są w domu, proszę, żeby nalewał wodę do basenu. 16.28 klęczę na dywanie, oparta o kanapę, odchodzą wody [...] i wychodzi główka, 16.30 wprost na ręce mojego męża wypływa Florentyna. 16.45 przybywa doula. Około 17.20 przybywa położna" - relacjonowała wówczas.

Jak wspomniała w cytowanym wcześniej wywiadzie, mąż nie miał problemu z tym, że jego ukochana niegdyś dorabiała w klubie nocnym. Co ciekawe, uczestniczka "Top Model" postanowiła wykorzystać doświadczenie i rozpoczęła profesjonalną przygodę z pole dance. Efektami dzieli się w mediach społecznościowych i bynajmniej nie wstydzi się swojej przeszłości.

Marta Turska w ostatnim czasie bardzo się zmieniła. Zapuściła włosy i może pochwalić się wysportowaną sylwetką. Swego czasu schudła przeszło 16 kg i nie kryła dumy z osiągnięć.

"Top Model". Marta Turska - praca, pasja, polityka

Poza aktywnym prowadzeniem mediów społecznościowych Marta Turska realizuje się zawodowo. Jak czytamy w krótkim bio zamieszczonym przez uczestniczkę show, kobieta przez dłuższy czas zajmowała się prowadzeniem programów telewizyjnych, jak również działalnością społeczną.

"Jako Radna warszawskiego Wawra przewodniczę Komisji Kultury i Sportu. Łączę światy biznesu i show-biznesu. Współpracuję z mediami, gwiazdami, inwestorami, ludźmi przedsiębiorczymi i zaangażowanymi społecznie. Nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych" - czytamy dalej.

Pasjonuje się szamanizmem, kartami i astrologią, a na profilu "Wiocha u Turskich" można znaleźć nagrania, na których uwieczniona jest poranna joga małżonków.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor: Dominika Kowalewska

Źródło zdjęcia głównego: TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości