Seriale

Danuta Stenka dołączyła do akcji Fundacji Itaka. Zwróciła się do osób zaginionych

Seriale

Autor:
Anna
Pawelczyk-Bardyga
Źródło:
Co Za Tydzień
Danuta Stenka wzięła udział w kampanii społecznej

Danuta Stenka, która w serialu "Nieobecni" gra matkę zaginionej przed laty córki, zaangażowała się w akcję Fundacji Itaka. Aktorka włączyła się w serię spotów, kierowanych do rzeczywistych zaginionych. 

Aktorzy grający w serialu "Nieobecni" ponownie zaangażowali się w kampanię społeczną, zorganizowaną we współpracy z Itaką. Fundacja jest zaangażowana w produkcję hitu na Player.pl, który porusza wiele ważnych wątków. Jednym z nich i jednocześnie głównym są zaginięcia osób z Polski. W serialu kilku bohaterów szukało bądź szuka wciąż swoich bliskich.

Danuta Stenka zaangażowała się w kampanię społeczną

Danuta Stenka wzięła udział w kampanii Fundacji Itaka i nagrała kilka słów do osób zaginionych, prosto z pokojów, które mogłyby do nich należeć.

- Jesteśmy w pokojach i opowiadamy o zaginionych. To jest też to, co przeżywała moja serialowa postać. Najczęściej, prawie zawsze, te pokoje osób zaginionych pozostają niezmienione przez lata - mówiła Danuta Stenka, która w "Nieobecnych" gra Elżbietę Zawadę.

Bohaterka grana przez Danutę Stenkę w produkcji TVN sama doświadczyła zaginięcia córki. Choć zawodowo pomaga rodzinom w takiej sytuacji, sama w swojej sprawie cierpi tak, jak wszyscy.

- Jej się wydawało, że udało się jej przymknąć te drzwi, zakleić plastrem tę broczącą krwią ranę. Natomiast, kiedy się okazało, że dostała jakiś cień nadziei, delikatny sygnał, że być może widziano jej córkę... To wszystko wróciło z siłą wodospadu. Nadzieja znowu otworzyła tę ranę. Nadzieja, która znowu zaczęła ją pchać do poszukiwań, do działania - tłumaczyła Danuta Stenka.

Danuta Stenka wzięła udział w akcji Itaki i zaangażowała się w poszukiwania osób zaginionych
Danuta Stenka wzięła udział w akcji Itaki i zaangażowała się w poszukiwania osób zaginionych Danuta Stenka, która w serialu "Nieobecni" gra matkę zaginionej przed laty córki, zaangażowała się w akcję Fundacji Itaka. Aktorka włączyła się w serię spotów, kierowanych do rzeczywistych zaginionych.

Piotr Głowacki w "Nieobecnych" gra śledczego w spektrum autyzmu

Zaginięcia to nie jedyny wątek społeczny w "Nieobecnych". W pierwszym sezonie serialu swojej rodziny szukała Mila, a pomagał jej w tym podkomisarz Filip Zachara. Ich relacja na początku nie przebiegała harmonijnie także dlatego, ponieważ serialowy policjant ma zespół Aspergera.

- Ci, którzy oglądają ten serial, myślę, że będą obserwować i kibicować też temu, czy uda się mojemu bohaterowi nawiązać z Milą głębszą relację. Spektrum autyzmu wzmacnia kwestie komunikacyjne i można zobaczyć, jak trudną sprawą jest ogólnie dopasowywanie się, komunikowanie się w związku, jak bardzo jest to istotne i jak bardzo można mieć z tym problem - mówił odtwórca roli Filipa Zachary, Piotr Głowacki.

Aktor zaznaczył, że z każdą rolą nie tylko rozwija się zawodowo, ale także zwiększa swoją świadomość. Serial "Nieobecni" można oglądać na platformie Player.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Autor:Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło: Co Za Tydzień

Źródło zdjęcia głównego: Co Za Tydzień/Screen

Pozostałe wiadomości