Seriale

Piotr Głowacki o nowym sezonie "Nieobecnych". Jak mu się pracowało z Danutą Stenką?

Seriale

Autor:
Kamila
Jamrożek
Reporter:
Player
"Nieobecni": Piotr Głowacki - Filip Zachara, Danuta Stenka - Elżbieta Zawada

Widzowie mogą już oglądać drugi sezon serialu "Nieobecni". Opowiada on o najgłośniejszych przypadkach zaginięć w Polsce. Piotr Głowacki gra jedną z głównych ról. Jego bohater Filip Zachara cierpi na spektrum autyzmu. Jak aktor przygotowywał się do zagrania tej postaci? Jak pracowało mu się z Danutą Stenką?

Drugi sezon "Nieobecnych" koncentruje się na losach komisarz Elżbiety Zawady, która rusza tropem zaginionej przed piętnastu laty córki. Pierwszy odcinek dostępny jest już w serwisie player.pl. Danucie Stence partneruje Piotr Głowacki, który gra Filipa Zacharę - bratanka Elżbiety.

Danuta Stenka o 2. sezonie serialu "Nieobecni"
Danuta Stenka o 2. sezonie serialu "Nieobecni" Źródło: cozatydzien.tvn.pl

"Nieobecni". Piotr Głowacki o roli Flipa Zachary

Piotr Głowacki gra bardzo trudną postać, jego bohater zmaga się ze spektrum autyzmu. Aktor bardzo intensywnie się do niej przygotowywał, udzielał się na forum dla autystyków. Wiele osób twierdzi, że odwzorował tę postać idealnie.

"Nawet dzisiaj w pociągu dostałem miłe słowa od Pana, który ma syna w spektrum. Powiedział, że ten serial daje im wiarę na to, że to życie może się jakoś ułożyć, że można sobie znaleźć pracę i żyć normalnie" - powiedział w wywiadzie dla Playera.

Co sprawiło mu największą trudność w tej roli?

"Najtrudniejsze było zrozumienie, że to nie Filip ma problem ze światem, tylko świat ma problem z Filipem. Z tym, że jest prostolinijny, poukładany" - stwierdził Piotr Głowacki.

"Nieobecni". Piotr Głowacki o współpracy z Danutą Stenką

W serialu "Nieobecni" Danuta Stenka gra Elżbietę Zawadę - ciotkę Filipa Zachary. Jak Piotrowi Głowackiemu pracuje się z bardzo doświadczoną i uznaną aktorką? Opowiedział ciekawą historię.

"Jestem szczęśliwcem, ponieważ mój debiut i wejście do świata profesjonalnego teatru, a w konsekwencji do kina, to była sztuka, w której grałem z trójką aktorów. Była to Roma Gąsiorowska, Czarek Kosiński i właśnie Danusia Stenka. To świetna aktorka i w ogóle koleżanka z pracy. To osoba, która Cię nie krzywdzi, od której możesz podpatrywać, jest profesjonalna i otwarta. Zagraliśmy już kilka razy razem i ona też o mnie się bardzo dobrze wypowiada. Jestem szczęśliwy i dobrze się z tym czuję. Dlatego świetnie nam się współpracuje. Nie ma takiej przepychanki, czyj to jest sezon" - wyjaśnił aktor.

Cały wywiad można obejrzeć tutaj:

"Nieobecni 2" - co się wydarzy w nowym sezonie?

Drugi sezon "Nieobecnych" koncentruje się wokół postaci Elżbiety Zawady (Danuta Stenka). Od momentu, kiedy jej siedemnastoletnia córka Kasia wyszła z domu i już do niego nie wróciła, minęło piętnaście lat. Dotychczasowe śledztwo nie przyniosło żadnych rezultatów. Nie wiadomo, co się stało i czy Kasia żyje. Co jakiś czas pojawiają się fałszywe alarmy, które wzniecają wiecznie tlący się płomień matczynej nadziei. Bolesny rozdział w życiu Elżbiety pozostaje otwarty. Dla Filipa (Piotr Głowacki) i Elżbiety rozpoczyna się najtrudniejsze śledztwo w karierze, podczas którego emocje coraz częściej biorą górę nad profesjonalizmem, a każdy kolejny element układanki odsłania skrywane tajemnice. W śledztwie pojawia się również Mila (Justyna Wasilewska).

"Nieobecni" - gdzie i kiedy oglądać

Serial "Nieobecni" można oglądać w serwisie player.pl. Premiera drugiego sezonu obyła się 10 maja. Nowe odcinki można oglądać w serwisie co tydzień.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Reporter: Player

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Pozostałe wiadomości