Adam Woronowicz o roli w "Skazanej 2". "To postać, która robi dużo złego" [TYLKO U NAS]

Adam Woronowicz o roli w serialu "Skazana 2"
Źródło: cozatydzien.tvn.pl
Już tej jesieni na Playerze rusza nowy sezon serialu "Skazana 2". Tym razem do obsady dołączy m.in. Adam Woronowicz, który wcieli się w postać kierownika więzienia — Sylwestra Hepnera. W rozmowie z cozatydzien.tvn.pl aktor opowiedział o swojej roli, a także o przygotowaniach do niej.

Serial "Skazana" opowiada losy sędzi Alicji Mazur, która zostaje wrobiona w morderstwo. Widzowie z odcinka na odcinek nie mogli doczekać się finału sezonu, ponieważ na jaw wychodziło coraz więcej ciekawych wątków. W końcu serialowa Alicja Mazur konfrontuje się z byłym ukochanym Pawłem Witkowskim i ponownie trafia do więzienia.

Adam Woronowicz o roli w serialu "Skazana 2"

W drugim sezonie, który już tej jesieni będziemy mogli obejrzeć na player.pl pojawi się kilka nowych postaci. Do obsady dołączą m.in. Adam Woronowicz, Konrad Eleryk, Jacek Beler, Wiktoria Gorodeckaja oraz Olga Rayska. Teraz Adam Woronowicz specjalnie dla nas, ujawnił szczegóły swojej postaci.

- Sylwester Hepner, bo tak nazywa się ta postać, pojawia się w drugim sezonie "Skazanej", zmienia na tym stanowisku byłego kierownika więzienia, jest byłym wojskowym i nie będę ukrywał, że nie jest to bardzo pozytywna postać, z czasem wychodzi na to, że to jest osoba, która robi bardzo dużo złego, chce zachować pewne pozory, tworzy z tego miejsca swój prywatny folwark, wykorzystuje sytuację tych kobiet w bezwzględy sposób. Pojawia się tutaj również temat bardzo mocny, smutny, jakim jest handel żywym towarem, więc ta postać jest bardzo poważnie w to zamieszana i dużo robi w tym temacie — powiedział.

Adam Woronowicz w "Skazanej 2"
Adam Woronowicz w "Skazanej 2"
Adam Woronowicz w "Skazanej 2"
Źródło: materiały prasowe TVN

Adam Woronowicz będzie kierownikiem więzienia. Jak się przygotowywał do roli?

Adam Woronowicz powiedział także o współpracy z Agatą Kuleszą.

Bardzo cieszę się, że mogłem spotkać się w pracy z Agatą Kuleszą, jest bardzo profesjonalną aktorką, koleżanką, fantastycznym człowiekiem i myślę, że tworzy ten serial. Mam nadzieję, że ta relacja będzie też zauważona przez widzów
- dodał.

Adam Woronowicz nie ukrywa, że musiał przygotować się do roli kierownika więzienia. Pomogły mu w tym... paradokumenty.

- Nie wyobrażam sobie spędzić w tym miejscu kilka miesięcy, pracuję już trochę w tym zawodzie i mam świadomość, że to jest scenariusz, nowa propozycja, nowa postać, są spotkania z reżyserem, doskonale wiemy, jak ta postać jest przez scenarzystów prowadzona, więc szczerze powiem, że oglądałem jakieś paradokumenty, które są w telewizji do zobaczenia, à propos miejsc, które są związane z więzieniem, natomiast mam wrażenie, że ta rzeczywistość tego paradokumentu, a serialu jest trochę inna. My tu kreujemy rzeczywistość serialu i tego, żeby ludzie uwierzyli w to i na kanwie tego budujemy relację tych postaci, to jest tylko i aż nasza praca. Ale ciężko mi sobie wyobrazić, że przygotowując się do tej roli, zamykam się w więzieniu. To jest szczególne miejsce i wyrażam tu głęboki szacunek dla wszystkich tych, którzy pracują w tym miejscu — powiedział Adam Woronowicz.

"Skazana 2" jesienią w Playerze
"Skazana 2" jesienią w Playerze
"Skazana 2" jesienią w Playerze
Źródło: materiały prasowe TVN

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Aleksandra Czajkowska

Reporter: Aleksandra Głowińska

Źródło zdjęcia głównego: materiały prasowe TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości