Gwiazdy

Lady Pank o emocjach przed festiwalem w Sopocie. "Pamiętam ten pierwszy raz"

Gwiazdy

Autor:
Kalina
Szymankiewicz
Źródło:
TVN24
Lady Pank wystąpi na Top of the Top Sopot Festival

Top of the Top Sopot Festival rusza już 16 sierpnia. Artyści przygotowują się do występów w Operze Leśnej. Szykują się cztery emocjonujące dni, w tym koncerty pod różnymi hasłami, konkursy i wieczór kabaretowy. Gwiazdy opowiedziały o atmosferze w Sopocie. Zespół Lady Pank wzruszył się, wspominając swój występ z 1986 roku!

W konkursie o prestiżową statuetkę Bursztynowego Słowika zawalczą artyści, których nowe utwory można było usłyszeć w radiu i Internecie w ciągu ostatniego roku oraz wykonawcy, którzy zaprezentują swoje utwory premierowo na festiwalu. Będą to: Natalia Przybysz, Ania Karwan, Natasza Urbańska, Michał Szpak, Wiktor Dyduła, Bemy, Martin Lange. Transmisję z wydarzenia będzie można śledzić na antenie TVN od 16 do 19 sierpnia. Pełną listę wykonawców i harmonogram na cztery festiwalowe dni sprawdzicie TUTAJ.

Lady Pank wystąpi na festiwalu w Sopocie. Janusz Panasewicz o wzruszającym momencie

Zespół Lady Pank wystąpi pierwszego festiwalowego dnia.

Pierwszy raz graliśmy tu w '86 roku, w ubiegłym wieku, i zagramy jutro znowu. Cudownie. Pamiętam ten pierwszy raz z '86 roku. Pamiętam, jak byłem ubrany. Pamiętam, gdzie mieszkałem... Myślę, że jutro też będzie przyjemnie 

Lider Lady Pank, Jan Borysewicz wystąpi jeszcze raz trzeciego dnia festiwalu wspólnie z Ewą Bem. Wokalista i gitarzysta współpracował z nią m.in. przy albumie "Wszystkie oblicza Jana Borysewicza", który został wydany z okazji 50-lecia jego artystycznej pracy. W duecie z Ewą Bem wykona w Sopocie utwór "Zawsze tam, gdzie ty".

Jan Borysewicz cieszy się, że podczas Top of the Top Sopot Festival może porozmawiać z innymi artystami.

"To się rzadko zdarza. Gdzieś się tam przelotem podczas koncertu spotykamy, a tutaj możemy się z wieloma zespołami spotkać, na przykład bardzo grzecznie przyszedł się przywitać wokalista Nocnego Kochanka i nam jest bardzo miło, że chciał się z nami przywitać, bo my jesteśmy o wiele starsi od niego, ale z wielkim szacunkiem to zrobił. To są takie bardzo miłe spotkania" - stwierdził.

Natasza Urbańska o przełomie w karierze i planach na przyszłość
Natasza Urbańska o przełomie w karierze i planach na przyszłość Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Kto jeszcze wystąpi na Top of the Top Sopot Festival?

Na scenie zobaczymy również Kwiat Jabłoni, czyli dzieci Kuby Sienkiewicza. Rodzeństwo ceni sobie współpracę z innymi wykonawcami. Wśród nich znalazła się Julia Pietrucha, która wystąpi razem z nimi na festiwalu.

Bardzo lubię występować na tej scenie. Ona jest o tyle ciekawa, że z jednej strony jest gigantyczna i zasiada tutaj 10 tysięcy osób, a z drugiej strony ja się tutaj zawsze czuję bardzo kameralnie i jest bliski kontakt z ludźmi

W pierwszym dniu festiwalu pojawi się też Patrycja Markowska. Wystąpi również trzeciego dnia w towarzystwie swojego taty. Piosenkarka opowiedziała o swoich emocjach przed wejściem na scenę.

Boję się, że będę płakać cały występ. Już na próbie się wzruszałam, a to powinna płakać publiczność, nie artysta. Rzeczywiście, robi wrażenie to miejsce. Przepiękna aranżacja tej piosenki z orkiestrą, tak że bądźcie z nami 

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Kalina Szymankiewicz

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości