Krzysztof Ibisz

Krzysztof Ibisz pokazał zdjęcie dziecka. Zdradził jego płeć i imię

Krzysztof Ibisz urodził się w 25 lutego 1965 roku w Warszawie. Jest polskim aktorem filmowym i teatralnym, dziennikarzem, prezenterem telewizyjnym, konferansjerem, producentem, przedsiębiorcą, a także politykiem i posłem na Sejm RP I kadencji. Syn Władysława Ibisza oraz Mirosławy Jope-Ibisz, brat Marii Ibisz.

Krzysztof Ibisz – wykształcenie

Ibisz jest absolwentem LIII Liceum Ogólnokształcącego Stowarzyszenia PAX pw. św. Augustyna w Warszawie. Studiował na Wydziale Aktorskim łódzkiej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej. Ukończył ją z powodzeniem. W 1998 roku ukończył również studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim, w Instytucie Dziennikarstwa.

Kariera Krzysztofa Ibisza

Krzysztof Ibisz zadebiutował jako aktor teatralny w 1987 roku. Zagrał wtedy rolę Ryjka w sztuce pt. Sen nocy letniej, na scenie Teatru Ochoty. W latach 1988 do 1993 był aktorem teatralnym w warszawskim Teatrze Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza. W 1993 roku Ibisz zaczął swoją przygodę z telewizją. Prowadził słynne programy, takie jak: "5-10-15", "Czar par" i "Przyjaciele". 

Wielokrotnie prowadził różne gale, między innymi festiwal w Sopocie czy opolski Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej, a nawet wybory Miss Polonia. W latach 1997 do maja 2000 Krzysztof Ibisz pracował w telewizji TVN i prowadził programy: "Wszystko albo nic", "Ibisz, gwiazdy, muzyka", "Ibisekcja", "Zostań Gwiazdą", "Gorączka złota".

W drugiej połowie 2000 roku Ibisz związał się na wiele lat z telewizją Polsat. Prowadził programy i teleturnieje ("Bar", "Dwa światy", "Awantura o kasę", "Życiowa szansa", "Gra w ciemno"), koncerty, konkursy i inne gale. Konferansjer konkursów Miss Polski, Miss Supranational, koncertów sylwestrowych, Pikniku Country, festiwali i imprez plenerowych. 

Jak możemy wyczytać na stronie internetowej prezentera, prowadzi on również gale firmowe, wszelkiego rodzaju eventy, rocznice, otwarcia, prezentacje, imprezy plenerowe, uroczystości rządowe, samorządowe, a czasem także wydarzenia prywatne. Przez 30 lat kariery poprowadził ponad 3000 różnego rodzaju imprez.

Ibisz zajmuje się również dubbingiem, podkładał głos m.in. pod postać Migotka w "Muminkach". W 2015 roku wystąpił w teledysku Donatana i Maryli Rodowicz ("Pełnia"). Występuje w epizodycznych rolach w serialach i filmach, często gra samego siebie.

Krzysztof Ibisz wydał dwie książki: "Jak dobrze wyglądać po 40" oraz "Bajkoterapia, czyli dla małych i dużych" o tym, jak bajki mogą pomagać.

Krzysztof Ibisz i polityka

Krzysztof Ibisz w latach 1991-1993 był posłem na Sejm I kadencji, z ramienia Polskiej Partii Przyjaciół Piwa. Ibisz należał do frakcji Małe Piwo. Zasiadał również w Kole Poselskim, które odbywało się w ramach Partii Emerytów i Rencistów „Nadzieja”.

Życie prywatne Krzysztofa Ibisza

Pierwszą żoną Ibisza (ślub w 1998 roku) była dziennikarka Anna Zejdler. Urodziła mu syna, Maksymiliana. W 2004 roku para rozwiodła się. W latach 2005 do 2009 Krzysztof Ibisz był mężem prezenterki Anny Nowak-Ibisz, z którą ma syna Vincenta.  W 2021 roku gwiazdor ponownie zawarł związek małżeński. Wybranką Ibisza jest Joanna Kudzbalska, którą polska widownia kojarzyć może z drugiej edycji programu Top Model. Para doczekała się już potomka – trzeci syn Ibisza ma na imię Borys.

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA