Gwiazdy wspierają Izraelczyków. "Nonsensowny terror, zemsta, zło"

Michał Piróg, Young Leosia, Krzysztof Ibisz
Gwiazdy wspierają Izraelczyków
Źródło: mwmedia/x-news
Oczy całego świata skierowane są dziś w stronę Izraela. 7 października rano zaczął się tam atak radykalnego palestyńskiego ugrupowania Hamas. Spadło tysiące rakiet, terroryści przeniknęli do miast. W kraju w tym czasie przebywała polska muzyczna gwiazda Young Leosia. Raperce udało się bezpiecznie wydostać. Krzysztof Ibisz i Michał Piróg zabrali głos w sprawie ogromnej tragedii cywilów.

Dowództwo wojskowe w Tel Awiwie przekazało, że terroryści wdarli się lądem, z morza i powietrza, używając paralotni. Trwa akcja zbrojna przeciwko Izraelowi. Wystrzelono ponad 2 tys. rakiet. Nad Jerozolimą, Tel Awiwem i południową częścią kraju słychać było eksplozje. Giną niewinni ludzie, wobec czego trudno jest przejść obojętnie.

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo.

Tamara Arciuch o wojnie w Ukrainie: Mój 12-letni syn bardzo się boi

Young Leosia o sytuacji w Izraelu

W Izraelu przebywała Young Leosia. Raperka początkowo miała problemy z wydostaniem się z lotniska. Po kilku godzinach opublikowała zdjęcie już z wnętrza samolotu. Gwiazda dała znać, że najszybciej dostępny lot miała do Turcji i tam zrobi nieplanowany przystanek.

"Lecimy do Stambułu, bo taki był pierwszy lot, żeby się stąd wydostać jak najszybciej. Jesteśmy bezpieczni, proszę się nie martwić" - informowała fanów.

Po jakimś czasie Young Leosia dała znać, że dotarła do hotelu i nic jej nie grozi. Odniosła się do tego, co dzieje się na ulicach Tel Awiwu. Artystka ma nadzieję, że wojna szybko się skończy. Zwróciła uwagę na cierpienie cywilów. Kilka osób sama miała okazję poznać.

"Mimo że np. na lotnisku i w naszym hotelu nie było jeszcze paniki, to z tego co widzę, na lotnisko już spadają rakiety, a na ulicach Tel Awiwu gruba wojna. Oby to zakończyło się jak najszybciej, bo jak zawsze w takich sytuacjach cierpią cywile. Poznaliśmy na tym wyjeździe przemiłych i bardzo otwartych młodych ludzi, pękłoby mi serce, gdybym się dowiedziała, że komuś z nich stała się krzywda. My siedzimy sobie bezpiecznie w hotelu w innym kraju, a tam płoną domy i giną ludzie po obu stronach konfliktu" - wyznała w następnym InstaStories.

Young Leosia
Young Leosia informuje o sytuacji w Izraelu
Young Leosia
Źródło: Instagram @youngleosia

Krzysztof Ibisz i Michał Piróg wspierają Izraelczyków

Na tragiczne doniesienia z Izraela zareagowały gwiazdy, m.in. Krzysztof Ibisz i Michał Piróg. Prezenter telewizyjny udostępnił na Instagramie zdjęcie, które bardzo go poruszyło. Fotografia przedstawia izraelskiego żołnierza nad ciałami izraelskiej rodziny zabitej w jednym z ostrzeliwanych miast. Gwiazdor sprzeciwia się takiemu bezsensownemu terrorowi.

"Nonsensowny terror, zemsta, zło. I ofiary, tacy jak my. Jeszcze przed chwilą żyli, śmiali się, wspólnie spędzali czas. Cieszyli się swoimi dziećmi. Tak jak my. Podział i sączenie nienawiści tak się właśnie kończą. Do czego prowadzi podsycana nienawiść i podziały? Przyjrzyjcie się temu zdjęciu…" - napisał.

Krzysztof Ibisz podkreślił, że cywile nigdy nie mogą być celem ataków. Na końcu artykułu znajdziecie również zdjęcie Michała Piróga, który solidaryzuje się z Izraelczykami. "Co jest nie tak z tym światem?" - napisał.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: mwmedia/x-news

podziel się:

Pozostałe wiadomości