Mask Singer

"Mask Singer" - niezwykłe muzyczne show na antenie TVN.

“Mask Singer” to program rozrywkowy nadawany od 5 marca 2022 roku na antenie TVN. Wcześniej emitowany był w 41 różnych krajach na formacie programu “King of Mask Singer” z Południowej Korei.

"Mask Singer" - co to za program?

W programie “Mask Singer” jest dwunastu uczestników. Znani aktorzy, piosenkarze, sportowcy, politycy i celebryci śpiewają hity z list przebojów. Występują przebrani w kostiumy, obowiązkowo w maskach, które ukrywają ich tożsamość. Zadaniem widzów i czterech detektywów (jurorów) z programu jest odgadnięcie, kto ukrywa się pod maską.

Występy uczestników “Mask Singer” ogląda publiczność na widowni i przed telewizorami. W filmikach przed występem otrzymują oni wskazówki co do prawdziwej tożsamości uczestnika. W każdym odcinku odbywa się też głosowanie na najlepsze wykonanie piosenki. Zamaskowany uczestnik, który zdobędzie najmniej punktów, odpada z programu i zdradza swoją tożsamość. W programie zwycięża uczestnik, który najdłużej pozostanie w programie bez ujawnienia swojej twarzy. Zwycięzca otrzymuje statuetkę Złotej Maski.

"Mask Singer" na antenie TVN

W Polsce program “Mask Singer” od marca 2022 roku emitowała w soboty o 20.00 stacja TVN. Ostatni, dziesiąty, odcinek pierwszej edycji show nadano 7 maja 2022 roku. Średnia oglądalność wszystkich odcinków wyniosła 1,16 mln widzów. Detektywami w polskiej edycji “Mask Singer” byli Kuba Wojewódzki (prezenter TV, dziennikarz), Julia Kamińska (aktorka), Joanna Trzepiecińska (aktorka) oraz Kacper Ruciński (stand-uper), a prowadzącym aktor Michał Meyer. W roli detektywów w programie pojawiali się też goście: Marcin Prokop (5 odcinek), Hubert Urbański (6 odcinek) i Tatiana Okupnik (9 odcinek).

"Mask Singer" - kto wystąpił w programie

W pierwszej edycji “Mask Singer” w TVN wystąpili:

 • Bocian - Anna Karwan (piosenkarka)
 • Deszcz - Natasza Urbańska (piosenkarka, tancerka)
 • Kogut - Krzysztof Skórzyński (dziennikarz)
 • Kot - Marcin Miller (piosenkarz)
 • Monster - Grzegorz Skawiński (piosenkarz)
 • Ośmiornica - Stefano Terrazzino (tancerz)
 • Prysznic - Daniel Kuczaj (trener personalny)
 • Róża - Dorota Gardias (prezenterka)
 • Słońce - Beata Kozidrak (piosenkarka)
 • Tort - Mateusz Banasiuk (aktor)
 • Ważka - Barbara Kurdej-Szatan (aktorka)
 • Wiedźma - Daria Ładocha (blogerka kulinarna).

Kto wygrał "Mask Singer"?

Pierwszą edycję programu “Mask Singer” wygrała Natasza Urbańska jako Deszcz. Drugie miejsce Zajęła Anna Karwan jako Bocian, a trzecie Krzysztof Skórzyński jako dziennikarz.

"Mask Singer" na świecie

Program “The Mask Singer” po raz pierwszy emitowany był na antenie południowokoreańskiej MBC TV jako “King of Mask Singer”. Pierwszy odcinek nadano w kwietniu 2015 roku. Licencję wykupiono w ponad 40 krajach, w tym w Chinach, Australii, Austrii, Finlandii, Francji, Meksyku, Niemczech, Rumunii, Słowacji, USA, Wielkiej Brytanii i we Włoszech.

W amerykańskiej edycji Mask Singer śpiewały gwiazdy światowego formatu, m.in. Seal (w masce Pumy), Toni Braxton (jako Ryba), Gladys Knight (w kostiumie Pszczoły), La Toya Jackson (w przebraniu Obcego) i Tori Spelling (w stroju Jednorożca), Kelly Osbourne (jako Biedronka) i Mickey Rourke (w kostiumie Gremlina).

Kulisy programu "Mask Singer". Jak detektywi oceniają pierwsze odcinki?
Kulisy programu "Mask Singer". Jak detektywi oceniają pierwsze odcinki? Źródło: Co Za Tydzień

Źródło zdjęcia głównego: TVN