Magdalena Boczarska po 12 latach ponownie w roli Różyczki. Co sądzi o podwójnej roli w filmie?

Magdalena Boczarska po 12 latach ponownie wcieli się w rolę Różyczki
Magdalena Boczarska po 12 latach ponownie wcieli się w rolę Różyczki
Źródło: "Co Za Tydzień"
"Różyczka 2" to kontynuacja filmu Jana Kidawy-Błońskiego z 2010 r. Aktorzy i twórcy podzieli się w programie "Co Za Tydzień" wrażeniami z planu. Magdalena Boczarska wcieli się nie tylko w rolę tytułowej postaci.

Film "Różyczka" to polski dramat z 2010 r. w reżyserii Jana Kidawy-Błońskiego, który zdobył statuetkę Złotego Lwa na 35. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Film opowiada historię znanego literata, który wdaje się w romans z dużo młodszą od siebie kobietą uwikłaną we współpracę z SB. Ekipa programu "Co za Tydzień" odwiedziła twórców i aktorów na planie filmu.

"Różyczka 2". Magdalena Boczarska o podwójnej roli w filmie

Magdalena Boczarska po 12 latach ponownie wcieli się w rolę Różyczki, czyli Kamili Sakowicz z filmu Jana Kidawy Błońskiego. Poprzednio grała ona dziewczynę, której zadaniem było uwiedzenie wrogiego wobec władzy PRL literata. Aktorka zagra dawną bohaterkę – Kamilę i jej córkę Joannę.

- Gram Różyczkę świeżo po tym jak skończyła się akcja w latach 60. w latach 70., Różyczkę postarzoną współcześnie i jej córkę, która jest główną bohaterką tej drugiej części. Joanna jest kobietą bardzo wyzwoloną, tajemniczą z własnym światem. Ona sama o sobie mówi, że jest aktywistką, działaczką społeczną. Nie traktuje siebie jako polityka, ale mocno działa w sferze polityki […] jest eurodeputowaną i w wyniku zawirowań losu, dziwnych okoliczności staje przed iście Szekspirowskim wyborem - tłumaczy aktorka.

"Różyczka 2". Magdalena Boczarska o potrójnej roli w filmie
Źródło: "Co Za Tydzień"

"Różyczka 2" - kogo zobaczymy w filmie?

W drugiej części "Różyczki" powracają także inne znane postacie, m.in. postać Sobola i Romana Rożka, którą grają Jacek Braciak i Robert Więckiewicz.

- [...] co ciekawe mamy razem wszyscy wspólnie zdjęcia w latach 70. i też obecnie współcześnie i moja ta już zarówno młoda bohaterka Joanna jak i jej matka Kamila, czyli tytułowa Różyczka jest bardzo silnie uwikłana w relacje różne dziwne z tymi mężczyznami - wyjaśnia Magdalena Boczarska.

Reżyserowi udało się zaangażować do filmu Janusza Gajosa. Dla widzów to niepowtarzalna okazja, bo aktor nie przyjmuje już w zasadzie nowych ról. Nowym bohaterem będzie także Ryszard, którego zagra Mateusz Banasiuk.

- To po pierwsze ambitny facet, który chce zrobić karierę w polityce, trochę karierowicz, ale osoba bardzo pracowita, zaangażowana w to co robi. Wykształcony, znający języki, czyli posiadający wszystko to, co w polityce jest potrzebne, wygadany, pewny siebie - wyjaśnia aktor.

"Różyczka 2" - o czym opowiada film? Fabuła

Jak na razie nie podano zbyt wiele informacji o fabule drugiej części filmu "Różyczka". Wiadomo, że kontynuacja ma rozwiązać tajemnicę, która pozostała nierozwikłana w pierwszej części. Za kamerą znów stanął Jan Kidawa-Błoński.

- Film zaczyna się od tego, że w zamachu terrorystycznym ginie mąż Joanny, wielki kompozytor i dyrygent i to jest punkt, gdzie ona odnajduje się w zupełnie nowej rzeczywistości. Rozpoczyna się opowieść o tym jak ona poszukuje dowiadując się o różnych rzeczach, które na nią spadają, będąc postawioną przed wieloma sytuacjami, w których musi się dokonywać brutalnych wyborów - wyjaśnił reżyser.

Jak zdradził twórca filmu, Joanna zaczyna odkrywać, kim właściwie jest. Droga głównej bohaterki do odnalezienia własnego "ja" zaczyna się po śmierci jej męża. Kobieta była nieświadoma przeszłości swojej matki. Nie wiedziała, że jej matka była TW, a prawda spada na nią jednego dnia.

Drugą część "Różyczki" zobaczymy w kinach na początku przyszłego roku.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: "Co Za Tydzień"

podziel się:

Pozostałe wiadomości