Dziennikarka TVN24 pokazała na wizji poruszające nagranie. Jej ojciec walczy w Ukrainie

Alina Makarczuk na antenie TVN24 opowiedziała o ojcu, który walczy w obronie Ukrainy.
Alina Makarczuk na antenie TVN24 opowiedziała o ojcu, który walczy w obronie Ukrainy
Źródło: screen TVN24
Dziennikarka Alina Makarczuk na antenie TVN24 prowadzi relację z wojny w Ukrainie. Ostatnio podzieliła się z widzami osobistą historią. Pokazała też wzruszające nagranie, na którym przemawia jej ojciec. Mężczyzna walczy w obronie kraju.

Ostatnio z wielkim niepokojem obserwujemy, co się dzieje na terenie Ukrainy, która w nocy z 23 na 24 lutego została zaatakowana przez Rosję. Wojska Władimira Putina już dwudziestą dobę atakują ukraińskie miasta. Bombardują nie tylko obiekty wojskowe, ale także budynki mieszkalne i szpitale. Giną także cywile. Wiele osób, szczególnie kobiety z dziećmi, uciekło z kraju w poszukiwaniu bezpiecznego schronienia. Wielu obywateli postanowiło pozostać na terenie Ukrainy, aby bronić ojczyzny przed najeźdźcą.

Na froncie dzielnie walczą rodzice Aliny Makarczuk. Dziennikarka urodziła się w Ukrainie, ale od lat związana jest z Polską. Na antenie TVN24 informuje widzów o aktualnych wydarzeniach z rodzinnego kraju.  Ostatnio zaprezentowała nagranie, w którym jej ojciec zwrócił się do swoich rodaczek z pola bitwy.

Rodzice dziennikarki TVN24 Aliny Makarczuk walczą w Ukrainie

Pochodząca z Ukrainy dziennikarka regularnie pojawia się na antenie TVN24, aby przedstawiać widzom bieżące doniesienia na temat trwającej wojny. Wśród Ukraińców, którzy z ogromnym heroizmem odpierają rosyjską inwazję, znajduje się ojciec Aliny Makarczuk. Podczas ostatniej relacji kobieta podzieliła się nagraniem, w którym przemawia do ukraińskich kobiet.

"Ukraina się nie poddaje. Ukraina się nie sprzedaje. Ukraina walczy. Drogie kobiety, Wasi mężowie są tam, gdzie powinni być. Sława Ukrainie" - powiedział na nagraniu ojciec dziennikarki.

Alina Makarczuk relacjonuje wydarzenia z Ukrainy nie tylko na antenie telewizji, ale także w mediach społecznościowych. Ukraińska dziennikarka już wcześniej wspominała, że jej najbliżsi zdecydowali się pozostać w kraju i walczyć z rosyjskim najeźdźcą. Dwa dni po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji zamieściła na Twitterze wpis, w którym poinformowała, że jej ojciec walczy na froncie, ale kraju nie opuściła także jej mama. Kobieta jest lekarką i cały czas pomaga chorym i rannym.

"Mój tata jest w wojsku. Mama jest lekarką, została w Ukrainie, żeby ratować innych. Śpi w schronie. Są bezpieczni. Dzięki takim ludziom Ukraina zwycięży!!!" - napisała Alina Makarczuk.

TZZIELINSKI_UKRAINA
Andrzej Zieliński o Polakach i sytuacji w Ukrainie

Alina Makarczuk - kim jest?

Alina Makarczuk niedawno dołączyła do grona dziennikarzy TVN24, którzy w pasmach informacyjnych przedstawiają, z użyciem interaktywnej mapy na monitorze, bieżące dane o wojnie w Ukrainie. Od momentu rosyjskiej inwazji na Ukrainę udzieliła kilku wywiadów o sytuacji w jej ojczyźnie. Dziennikarka pochodzi z miejscowości Równe.

Alina Makarczuk jest reporterką od dwóch lat związaną z Radiem Eska. Przygotowuje też serwisy informacyjne w języku ukraińskim dla Eski Braniewo. Na początku marca komunikaty po ukraińsku skierowane do uchodźców zaczęto nadawać w Radiu Eska, SuperNova, Vox FM, Esce Rock i Radiu Plus. Wcześniej Alina Makarczuk pracowała m.in. w Radiu Kolor.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tu:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: screen TVN24

podziel się:

Pozostałe wiadomości