Wydarzenia

Dawid Podsiadło o występie w Chorzowie. "Moja mamcia, mój brat, oni byli w sumie na wszystkich koncertach"

Wydarzenia

Autor:
Kamila
Jamrożek
Dawid Podsiadło w programie "Co Za Tydzień"

Dawid Podsiadło uwiódł publiczność zgromadzoną na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Jak to zrobił? Ekipa programu "Co Za Tydzień" rozmawiała z artystą.

Dawid Podsiadło planuje wydanie nowej płyty. W czerwcu 2022 zapowiedział nową trasę koncertową "Postprodukcja Tour", która będzie promować wydanie nowego albumu "Postprodukcja". Jesienna trasa koncertowa wokalisty już się wyprzedała, choć fani nie słyszeli jeszcze nowego materiału artysty.

Dawid Podsiadło o koncercie w Chorzowie

Dawid Podsiadło wystąpił na wypełnionym po brzegi Stadionie Śląskim w Chorzowie. Kilkadziesiąt tysięcy fanów zgromadzonych na trybunach i płycie stadionu, wspólnie z nim śpiewało jego największe hity.

- Dzisiaj faktycznie pewnie jest około 65 000 ludzi i jeszcze zaznaczając, że jest to miesiąc, w którym tych koncertów mieliśmy aż trzy stadionowe wydarzenia, więc w sumie jest to około 150 000 ludzi, z którymi się spotykamy w tej atmosferze w tej konwencji stadionowej, więc no obłęd. Wątpię, że kiedykolwiek uda nam się zrobić coś większego, jeśli chodzi o takie gabaryty, ilość ludzi i w ogóle - powiedział Dawid Podsiadło.

Na chorzowskim koncercie nie mogło zabraknąć bliskich osób Dawida Podsiadły.

- Moja mamcia, mój brat, oni byli w sumie na wszystkich koncertach. I jest cała moja szkoła, liceum, nikogo nie znam oprócz nauczycieli, bo 10 lat temu skończyłem to liceum, ale postanowiliśmy zaprosić ich, żeby być fajnymi ludźmi po prostu - wyjaśnił wokalista.

Dawid Podsiadło wystąpił z Arturem Rojkiem

Do udziału w swojej stadionowej trasie koncertowej Dawid Podsiadło zaprosił m.in. Ralpha Kaminskiego, Darię Zawiałow, Vito Bambino i Artura Rojka. Wspólny występ artystów z Mysłowic i Dąbrowy Górniczej poprzedzono unikatowym nagraniem z prywatnego archiwum Dawida.

- Historia jest taka, że kiedy Dawid był dzieckiem, był na wakacjach z mamą w Tunezji. Wygrał konkurs w domu wczasowym, w którym mieszkali, śpiewając piosenkę "Długość dźwięku samotności". I to było 17 lat temu i to była jego pierwsza piosenka, którą zaśpiewał na scenie publicznie. I to nas łączy. Od tego zaczynał i teraz to wspomni. Ze mną - powiedział Artur Rojek.

Artur Rojek jest dyrektorem OFF Festival w Katowicach. We wrześniu odbędzie się także festiwal Great September w Łodzi, któego jest kuratorem.

Dawid Podsiadło o koncercie w Chorzowie
Dawid Podsiadło o koncercie w Chorzowie Źródło: "Co Za Tydzień"

Dawid Podsiadło promuje nową płytę

Dawid Podsiadło promuje czwartą już solową płytę. Singlem przewodnim nowego krążka, pt. "Postprodukcja" jest utwór "Post", który został opublikowany na platformach streamingowych w czerwcu.

- Ogłosiliśmy jesienną trasę, która będzie promowała płytę, która też pod koniec roku się pojawi, udało się nam już ją wyprzedać, więc też bardzo miła wiadomość, zwłaszcza że większość trasy sprzedała się w momencie, w którym ludzie nie słyszeli jeszcze naszego pierwszego singla - wyjaśnił Dawid Podsiadło.

Jak zapowiedział artysta, niedługo pojawią się kolejne single i teledyski, zapowiadające jego najnowszy krążek.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: "Co Za Tydzień"

Pozostałe wiadomości