Wydarzenia

Janusz Chabior zadebiutował jako malarz. Wszystko dzięki żonie

Wydarzenia

Autor:
Aleksandra
Głowińska
Źródło:
"Co Za Tydzień"
Janusz Chabior

Janusz Chabior zadebiutował jako malarz. Przestrzeń Foyer Teatru 6.piętro gościło wystawę malarstwa aktora, którego od lat można oglądać na deskach teatru, w filmach i serialach. Kto był pomysłodawcą całego "zamieszania"?

Kamera magazynu "Co Za Tydzień" pojawiła się na wernisażu aktora. W rozmowie z naszym reporterem Janusz Chabior opowiedział o tym, jak zaczęła się jego miłość do malowania.

- Zawsze lubiłem sobie coś na jakimś kartonie czy karteczce skrobać, czasami dłużej siedziałem, czasami krócej. Robiłem to tylko dla siebie. Dawałem upust emocjom i mojemu myśleniu o świecie i byciu w tym świecie - wyznał.

Debiut malarski Janusza Chabiora to zasługa Agaty Wątróbskiej

Okazuje się, że to nie Janusz Chabior jest pomysłodawcą wystawienia swoich prac, a jego żona Agata Wątróbska. Aktorka przekonała męża, że warto pokazać światu swój talent.

- Kopnęłam męża w tyłek (śmiech) i zmobilizowałam do tego, żeby wyciągnął masę arcydzieł, które chował po szufladach. On chyba sam nie wiedział, ile tego jest. To nie są wszystkie prace. Mamy ich jeszcze dużo w domu — mówiła w rozmowie z reporterem "Co Za Tydzień".

Debiut malarski Janusza Chabiora
Debiut malarski Janusza Chabiora

Debiut malarski Janusza Chabiora. Co na to przyjaciele aktora?

Prace mają charakterystyczny styl, ale są zróżnicowane, jeśli chodzi technikę i użyte materiały. I to zdają się doceniać przyjaciele aktora - Michał Żebrowski i Piotr Gruszka.

- Jestem szczerze zaskoczony, bo z Januszem spędziliśmy niejeden sezon na deskach teatru. Po prostu totalnie nas zaskoczył. Jaka różnorodność! Jestem porażony wachlarzem możliwości tego artysty - mówił Michał Żebrowski.

- Te jego malunki pokazują jego. Są autentyczne, kolorowe, takie jak Janusz. Bardzo się cieszę, że to zrobił — powiedział Piotr Gruszka.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Aleksandra Głowińska

Źródło: "Co Za Tydzień"

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości