Janusz Chabior zadebiutował jako malarz. Wszystko dzięki żonie

Janusz Chabior
Wernisaż Malowanek Janusza Chabiora
Źródło: MWMEDIA
Janusz Chabior zadebiutował jako malarz. Przestrzeń Foyer Teatru 6.piętro gościło wystawę malarstwa aktora, którego od lat można oglądać na deskach teatru, w filmach i serialach. Kto był pomysłodawcą całego "zamieszania"?

Kamera magazynu "Co Za Tydzień" pojawiła się na wernisażu aktora. W rozmowie z naszym reporterem Janusz Chabior opowiedział o tym, jak zaczęła się jego miłość do malowania.

- Zawsze lubiłem sobie coś na jakimś kartonie czy karteczce skrobać, czasami dłużej siedziałem, czasami krócej. Robiłem to tylko dla siebie. Dawałem upust emocjom i mojemu myśleniu o świecie i byciu w tym świecie - wyznał.

Debiut malarski Janusza Chabiora to zasługa Agaty Wątróbskiej

Okazuje się, że to nie Janusz Chabior jest pomysłodawcą wystawienia swoich prac, a jego żona Agata Wątróbska. Aktorka przekonała męża, że warto pokazać światu swój talent.

- Kopnęłam męża w tyłek (śmiech) i zmobilizowałam do tego, żeby wyciągnął masę arcydzieł, które chował po szufladach. On chyba sam nie wiedział, ile tego jest. To nie są wszystkie prace. Mamy ich jeszcze dużo w domu — mówiła w rozmowie z reporterem "Co Za Tydzień".

Debiut malarski Janusza Chabiora

Debiut malarski Janusza Chabiora. Co na to przyjaciele aktora?

Prace mają charakterystyczny styl, ale są zróżnicowane, jeśli chodzi technikę i użyte materiały. I to zdają się doceniać przyjaciele aktora - Michał Żebrowski i Piotr Gruszka.

- Jestem szczerze zaskoczony, bo z Januszem spędziliśmy niejeden sezon na deskach teatru. Po prostu totalnie nas zaskoczył. Jaka różnorodność! Jestem porażony wachlarzem możliwości tego artysty - mówił Michał Żebrowski.

- Te jego malunki pokazują jego. Są autentyczne, kolorowe, takie jak Janusz. Bardzo się cieszę, że to zrobił — powiedział Piotr Gruszka.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Aleksandra Głowińska

Źródło: "Co Za Tydzień"

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości