Wydarzenia

Krzysztof Zalewski o koncertach w czasie wojny. "Ratują nasze zdrowie psychiczne"

Wydarzenia

Źródło:
Co Za Tydzień
Krzysztof Zalewski w programie "Co Za Tydzień"

Krzysztof Zalewski jest obecnie w trasie koncertowej. W rozmowie z "Co Za Tydzień" opowiedział o swoim podejściu do muzyki, interakcjach z fanami i graniu w czasie wojny w Ukrainie. 

Krzysztof Zalewski to jeden z najpopularniejszych artystów. Pochodzący z Lublina wokalista szturmem podbił serca polskiej publiczności nie tylko wnikliwymi i mądrymi tekstami piosenek, ale także swoją postawą. Muzyk bowiem nigdy nie bał się zabierać głosu w ważnych publicznie sprawach, a swoich fanów od zawsze traktował wyjątkowo. Podczas ostatniego koncertu zaprosił publiczność na scenę, a chwilę wcześniej zwrócił się do ludzi z Ukrainy. Wszystko zarejestrowały kamery programu "Co Za Tydzień".

Krzysztof Zalewski pojechał w niecodzienną trasę koncertową

Zabrzański Dom Muzyki i Tańca to jeden z przystanków na najnowszej trasie koncertowej Krzysztofa Zalewskiego. Tym razem było jednak niecodziennie, bo bez prądu, w wersji unplugged. Energia na scenie sięgała zenitu.

- Nie grałem jeszcze takiej trasy, bo przede wszystkim był olbrzymi skład i jest nas dziewięć osób na scenie. Wozimy ze sobą olbrzymią scenografię: ten wielki horyzont i to wielkie słońce, które jest punktem centralnym. Zaczynamy tuż przed świtem, ono wtedy się rozjaśnia, dochodzimy do zenitu, do środka dnia, a potem schodzimy z powrotem w noc - opowiadał Krzysztof Zalewski.

Na scenie towarzszyli mu także inni artyści.

- Mamy trzy piosenki, gdzie śpiewamy duety. Na start trasy zaśpiewała z nami fenomenalna Natalia Szroeder, teraz jeździ z nami Marta Kołodziejczyk, a możemy spodziewać się też Natalii Niemen, sióstr Przybysz i jeszcze kilku innych kobiet - zapowiedział wokalista.

Krzysztof Zalewski o koncertach w czasie wojny. "Ratują nasze zdrowie psychiczne"
Krzysztof Zalewski o koncertach w czasie wojny. "Ratują nasze zdrowie psychiczne" Krzysztof Zalewski jest obecnie w trasie koncertowej. W rozmowie z "Co Za Tydzień" opowiedział o swoim podejściu do muzyki, interakcjach z fanami i graniu w czasie wojny w Ukrainie.

Krzysztof Zalewski: Koncerty ratują nasze zdrowie psychiczne

Krzysztof Zalewski nie od dziś ceniony jest także za świetny kontakt z publicznością. Tym razem wokalista poszedł jednak o krok dalej i po koncercie zaprosił fanów na scenę.

- Jestem przyzwyczajony do zabawowego podejścia do muzyki i zawsze za punkt honoru stawiam to, żeby ludzi podnieść i sprawić, by wyszli naładowani pozytywną energią - zaznaczył.

Podczas występu Krzysztof Zalewski zwrócił się także w stronę "braci i sióstr z Ukrainy".

- Myślę, że w tej dzisiejszej sytuacji najważniejsze jest to, że te koncerty ratują nasze zdrowie psychiczne, które jest bezcenne w tej chwili. Są po to, żebyśmy mogli być lepszymi ludźmi i żebyśmy mogli lepiej pomagać osobom z Ukrainy - podkreślił.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło: Co Za Tydzień

Źródło zdjęcia głównego: Co Za Tydzień

Pozostałe wiadomości