Wzruszający koncert "Razem z Ukrainą" w TVN. Maciej Musiałowski ze łzami w oczach

Koncert charytatywny TVN "Razem z Ukrainą". Maciej Musiałowski
Koncert charytatywny TVN "Razem z Ukrainą". Maciej Musiałowski
Źródło: PIOTR ANDRZEJCZAK/MWMEDIA
Za nami niezwykły koncert charytatywny "Razem z Ukrainą". Wybitni polscy i ukraińscy artyści wystąpili na jednej scenie, aby wesprzeć kraj zaatakowany przez Rosję, w którym toczy się właśnie wojna. Niektórzy z nich nie mogli powstrzymać łez.

Wojna w Ukrainie trwa od 24 lutego. Od tego czasu kraj broni swojej niepodległości. Agresja Rosji wywołała ogromne straty, dlatego ruszyła fala międzynarodowej pomocy. Do Polski przybyło już ponad 2 miliony uchodźców.

"Razem z Ukrainą" to koncert zorganizowany w geście solidarności z osobami uciekającymi przed wojną w Ukrainie. Całkowity dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany potrzebującym. Na wydarzenie sprzedawane były bilety "cegiełki", a podczas koncertu możliwe było też wysyłanie specjalnych SMS-ów, które również zasilą zbiórkę funduszy. Wszyscy artyści zrzekli się swoich honorariów. Jak przebiegło wydarzenie?

Koncert "Razem z Ukrainą". Mała Amelka z Ukrainy wykonała hymn swojego kraju

Koncert "Razem z Ukrainą" rozpoczął się od odśpiewania hymnu Ukrainy na scenie łódzkiej Atlas Areny przez kilkuletnią Amelkę. Dziewczynka znana jest z wykonania w kijowskim schronie przejmującej wersji piosenki "Mam tę moc" z filmu "Kraina lodu". W czasie jej występu publiczność trzymała wzniesione ręce ze światełkami.

"Lady Pank" świętuje 40-lecie aktywności muzycznej
Muzycy z zespołu "Lady Pank" opowiedzieli o trudnościach z jakimi się borykali. Wiedzą, jak długo będą obecni na scenie?
Źródło: Co za Tydzień

Koncert "Razem z Ukrainą". Maciej Musiałowski zaśpiewał "Przychodzę po wasze" ze łzami w oczach

Jedną z gwiazd koncertu "Razem z Ukrainą" był też Maciej Musiałowski. To aktor znany z serialu TVN "Druga Szansa" czy filmu Jana Komasy "Sala Samobójców. Hejter". 29-latek zaśpiewał wiersz "Przychodzę do was" Bronisławy Wajs - Papuszy (tłum. Jerzy Ficowski) z muzyką Mariusza Obijalskiego i Marcina Januszkiewicza. Podczas całego występu artysta nie potrafił ukryć wzruszenia. Gdy schodził ze sceny, emocje sięgnęły zenitu i w jego oczach pojawiły się łzy.

Koncert charytatywny TVN "Razem z Ukrainą". Maciej Musiałowski
Koncert charytatywny TVN "Razem z Ukrainą". Maciej Musiałowski
Źródło: PIOTR ANDRZEJCZAK/MWMEDIA

Koncert "Razem z Ukrainą". Krzysztof Zalewski i Daria Psekho wykonali "Dziwny jest ten świat" 

Krzysztof Zalewski i Daria Psekho zaśpiewali jeden z najważniejszych utworów polskiej muzyki rozrywkowej, czyli "Dziwny jest ten świat" Czesława Niemena.

Koncert charytatywny TVN "Razem z Ukrainą". Krzysztof Zalewski i Daria Psekho
Koncert charytatywny TVN "Razem z Ukrainą". Krzysztof Zalewski i Daria Psekho
Źródło: PIOTR ANDRZEJCZAK/MWMEDIA

Kim jest Daria Psekho? Kobieta przykuła wyjątkową uwagę widzów TVN-u. Otóż jest ona członkinią Chóru Akademii Morskiej w Szczecinie, który towarzyszył artystom podczas występów. Daria Psekho pochodzi z Chersonia na południu Ukrainy. "Dziwny jest ten świat" z jej solową partią chór wypuścił trzy miesiące wcześniej, z okazji rocznicy wprowadzenia stanu wojennego.

Koncert "Razem z Ukrainą". Kto jeszcze wystąpił?

Na wielkiej scenie o powierzchni ponad 600 metrów kwadratowych wystąpili wybitni polscy i ukraińscy artyści m.in. Vito Bambino, Krzysztof Zalewski, Igo, Daria Zawiałow, Stanisław Soyka, Anita Lipnicka, Kayah, Natalia Przybysz, Maciej Musiałowski, Tomasz Ziętek, Daria Psekho, Dagadana, Jerry Heil oraz Tina Karol. W projekt zaangażowali się również aktorzy: Danuta Stenka, Vanessa Aleksander, Maja Komorowska, Andrzej Seweryn.

Kayah i Dana zaśpiewały piosenkę "Ramię w ramię" w towarzystwie Marcina Wyrostka. Stanisław Soyka i Vito Bambino zaś utwór "Tolerancja", który powstałw 1991 przy okazji koncertu na rzecz walki z AIDS. Polskie i ukraińskie aktorki - Vanessa Aleksander, Eliza Eliza Rycembel, Daria Polunina, Anya Zalewskaya, Ekateryna Arkipova - wykonały wiersz "Nie wiem...".

Maja Komorowska przypomniała o rocznicy śmierci Adama Zagajewskiego. Powiedziała, że gdyby żył, byłby obecny na tym koncercie, ponieważ nie był głuchy na krzywdę innych. Następnie wygłosiła wiersz "Spróbuj opiewać okaleczony świat". Aktorka nie kryła wzruszenia. Kuba Badach wykonał słynną piosenkę z repertuaru Marka Grechuty "Dni, których nie znamy". Anita Lipnicka przypomniała jeden z największych przebojów lat 90. "Piosenkę księżycową". Natalia Przybysz wykonała zaś nieśmiertelny przebój Maanamu "Krakowski spleen".

Na koniec Natalia Kukulska i Tomasz Ziętek zaśpiewali piosenkę "Imagine", po czym dołączyli do nich pozostali artyści, którzy wystąpili podczas koncertu, niosąc połączone flagi polską i ukraińską.

Koncert "Razem z Ukrainą". Alina Makarczuk i Marcin Prokop prowadzącymi

Gospodarzami koncertu TVN "Razem z Ukrainą" byli Marcin Prokop i pochodząca z Ukrainy Alina Makarczuk. Dziennikarka w pasmach informacyjnych TVN24 przedstawia, z użyciem interaktywnej mapy na monitorze, bieżące dane na temat wojny w Ukrainie. Ostatnio Alina Makarczuk pokazała także nagranie z ojcem walczącym na froncie.

Koncert "Razem z Ukrainą". Ile zebrano, gdzie trafią pieniądze?

Cały dochód z niedzielnego konceru "Razem z Ukrainą" przeznaczony zostanie na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej, która prowadzi misję w Ukrainie od 2014 roku. W trakcie wydarzenia z samych SMS-ów zebrano 1 614 000 złotych.

Dodatkowo TVN Grupa Discovery przekazała około 850 tysięcy złotych dochodu ze specjalnego bloku reklamowego i 350 tysięcy ze sprzedaży biletów - cegiełek. Kasia Kieli, prezeska i dyrektorka zarządzająca Discovery EMEA poinformowała, że Discovery zdecydowało o wsparciu Polskiej Akcji Humanitarnej kolejną kwotą w wysokości pół miliona dolarów.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tu:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: PIOTR ANDRZEJCZAK/MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości