Lady Pank zaskoczyło słuchaczy. Te koncerty przejdą do historii

Lady Pank w projekcie MTV Unplugged
Lady Pank od lat jest jednym z najbardziej znanych zespołów w Polsce. Jakiś czas temu zagościł w Zabrzu w ramach trasy koncertowej polskiej edycji MTV Unplugged. Grupa na scenie muzycznej działa od 40 lat i niezmiennie zachwyca słuchaczy.

W słynnej serii koncertów MTV Unplugged wystąpili między innymi Pearl Jam, Eric Clapton, czy Nirvana. Zespół Lady Pank podczas tych koncertów proponuje fanom znane i wciąż popularne utwory w nowych aranżacjach.

Lady Pank w MTV Unplugged

Początek Lady Pank to rok 1981. To właśnie wtedy obecny gitarzysta zespołu, Jan Borysewicz i Andrzej Mogielnicki, autor tekstów piosenek i producent, postanowili zmienić oblicze polskiej muzyki. Ponad 40 lat później grupa została zaproszona do kultowego projektu MTV Unplugged, w którym wcześniej występowały największe światowe sławy.

"To jest projekt unplugged, czyli pewna historia i to samo w sobie jest niezwykłe. Dla nas, po wielu latach jest to bardzo ważne do zagrania. To trochę wyjście z rutyny, to fajne dla nas, dla naszego rozwoju, samopoczucia - powiedział Janusz Panasewicz, wokalista Lady Pank.

Jak dodaje Krzysztof Kieliszkiewicz, basista zespołu, koncerty te wymagają dużej koncentracji, otwartości umysłu i pewnego rodzaju muzycznego kontaktu.

"To są też zupełnie inne emocje" - dodaje.

Lady Pank - nowa trasa koncertowa

Trasa koncertowa MTV Unplugged została podzielona na dwie części. Pierwsza edycja odbędzie się wiosną, druga - jesienią. Zespół wystąpi łącznie 30 razy i pojawi się na scenach w całym kraju. Na niektórych koncertach nie zabraknie też wyjątkowych gości specjalnych.

"Zespół jest naprawdę świetnie przygotowany. Uważam, że te koncerty i aranżacje są dla nas samych, wielką ucztą muzyczną. Warto tutaj nastawić ucho" - powiedział Jan Borysewicz, kompozytor i gitarzysta zespołu.

Oprócz Jana Borysewicza i Janusza Panasewicza, w koncertach weźmie udział stała sekcja rytmiczna, czyli Kuba Jabłoński i Krzysztof Kieliszkiewicz, a także muzycy sesyjni towarzyszący zespołowi: Wojtek Olszak (fortepian), Marcin Nowakowski (saksofony) i Michał Sitarski (gitara). Na płycie słychać również gościnnie Piotra Cugowskiego, Tomasza Organka, Bernarda Maseli (wibrafon, kalimba) oraz duet wiolonczelistów Cello Brothers.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości