Danuta Stenka w roli brytyjskiej królowej. "Jest gwarantem wysokiego poziomu artystycznego"

Autor:
Dominika
Kowalewska
Źródło:
"Co za Tydzień"
Danuta Stenka w nowym spektaklu

Danuta Stenka jest aktorką wszechstronnie uzdolnioną. Potrafi wcielić się zarówno w role dramatyczne, jak i lekko komediowe. Tym razem aktorka zagrała brytyjską królową. Za nami premiera nowoczesnej wersji dramatu Schillera "Maria Stuart".

21 maja odbyła się premiera nowego spektaklu z udziałem Danuty Stenki. Artystka wcieliła się w jedną z głównych ról. Choć największą popularność przyniósł jej film "Nigdy w życiu!", w którym zagrała lekko zakręconą dziennikarkę Judytę, aktorka radzi sobie w każdym repertuarze. W wywiadzie dla "Co za Tydzień" opowiedziała o nowym spektaklu i swojej bohaterce.

Danuta Stenka w roli brytyjskiej królowej

W warszawskim Teatrze Narodowym swoją premierę miał dramat "Maria Stuart" w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego. Danuta Stenka gra w nim główną przeciwniczką tytułowej monarchini. Artystka wciela się w rolę panującej w XVI wieku królowej Elżbiety I. Sceniczny dramat Schillera opowiada o rozgrywkach i walce w brytyjskim królestwie pomiędzy Elżbietą a królową Szkocji Marią Stuart.

"To jest spotkanie monarchiń, które się wymieniają swoimi pretensjami do siebie, ale w gruncie rzeczy to są też dwie kobiety i to ma znaczenie" - powiedziała Danuta Stenka.

Jan Englert szczerze wyznał, co sądzi o młodszej koleżance po fachu.

"Pani Stenka jest gwarantem wysokiego poziomu artystycznego" - tak o nowej roli Danuty Stenki powiedział uznany aktor i reżyser Jan Englert.

Co jeszcze o spektaklu powiedział Jan Englert? Kto wciela się w rolę tytułowej Marii Stuart? Dowiecie się z poniższego wideo.

Danuta Stenka w nowym spektaklu
Danuta Stenka w nowym spektaklu Źródło: "Co za Tydzień"

"Maria Stuart" w Teatrze Narodowym w Warszawie

Spektakl "Maria Stuart" to nowa odsłona dramatu Friedricha Schillera o tym samym tytule. Opowiada o ostatnich miesiącach życia królowej Szkocji Marii Stuart. Autor skondensował wydarzenia i zamknął je w trzech dniach. Maria Stuart została oskarżona o udział w spisku, którego celem było uśmiercenie Elżbiety I. Królowa oczekuje w więzieniu na wyrok.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor:Dominika Kowalewska

Źródło: "Co za Tydzień"

Źródło zdjęcia głównego: "Co za Tydzień"

Pozostałe wiadomości