Znamy hymn Męskiego Grania. "Supermoce" będą kolejnym hitem?

Autor:
Dominika
Kowalewska
Męskie Granie 2023. Hymn trasy koncertowej - "Supermoce"

Męskie Granie 2023 startuje już w czerwcu. Jednak zanim fani muzyki będą mogli bawić się przy coverach śpiewanych przez topowe gwiazdy, swoją premierą musi mieć tegoroczny hymn. Tym razem do pracy nad utworem zaproszono najgorętsze nazwiska. Utwór "Supermoce" to prawdziwa gratka dla fanów muzyki?

Męskie Granie to jedna z najpopularniejszych wakacyjnych tras koncertowych. Do zagrania na tejże imprezie zapraszane są gwiazdy muzyczne, które aktualnie znajdują się na samym szczycie. Jednym z najważniejszych elementów związanych z letnią trasą jest hymn Męskiego Grania. To utwór, który rok rocznie plasuje się na szczytach list przebojów. Choć sceptycy twierdzą, że od dawna piosenki te nie mają nic wspólnego z mocnym, męskim graniem, single niezmiennie są bardzo popularne, a w ich tworzenie zaangażowani są topowi muzyce. 17 maja w sieci zadebiutował hymn Męskiego Grania 2023.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Łukasz "Mrozu" Mróz  o swojej płycie "Złoto" i "Złotej Trasie" koncertowej
Łukasz "Mrozu" Mróz  o swojej płycie "Złoto" i "Złotej Trasie" koncertowej Źródło: Co Za Tydzień

Męskie Granie 2023 - hymn. Kto w tym roku zaśpiewał najważniejszy utwór?

W zeszłym roku do współpracy przy tworzeniu hymny Męskiego Grania zaproszeni zostali Krzysztof Zalewski, Bedoes oraz zespół Kwiat Jabłoni. Tym razem utwór będący wizytówką całej trasy koncertowej stworzyło trzech topowych wokalistów. Popis muzycznych umiejętności dali: tegoroczny laureat kilku Fryderyków Mrozu; Vito Bambino oraz Igo. Panowie zaśpiewali utwór "Supermoce". Teledysk powstał w trzech charakterystycznych dla stolicy lokalizacjach. Tak oto twórcy zaprezentowali przekrój warszawskiej architektury, a nad Placem Konstytucji oraz Pałacem Kultury i Nauki unosili się posiadający tytułowe supermoce artyści.

W tym roku hymn zdecydowanie nawiązuje do charakterystycznych i znanych z twórczości Mroza rytmów disco i soulu. Czy pod scenami zlokalizowanymi na trasie tegorocznej imprezy fani z radością zatańczą do hymnu? Zdania są mocno podzielone. Wieloletni fani Męskiego Grania przyznają, że utwory promujące trasę od dawna nie mają w sobie pazura, co niegdyś było cechą charakterystyczną całej imprezy. Odczuciami ochoczo dzielili się pod najnowszym postem promującym świeżutki kawałek:

"Męskie granie to już niemęskie granie. Kiedyś to było coś, niestety z roku na rok już coraz słabiej",

"Wrócą kiedyś fajne bardziej rockowe hymny? Z roku na roku to bardziej high school musical niż prawdziwe męskie granie" - można przeczytać pod wpisem w mediach społecznościowych.

A wam jak się podoba? Całego utworu posłuchacie poniżej:

Męskie Granie 2023 – kiedy i gdzie się odbędzie?

Trasa festiwalowa Męskie Granie została już ogłoszona, i jak zawsze jest to największa taka trasa w Polsce. W 2023 roku festiwal odwiedzi aż siedem miast - Szczecin, Poznań, Warszawa, Gdańsk, Kraków, Wrocław i Żywiec. To wyjątkowe tournee przyciągnie tysiące fanów, którzy będą mieli okazję na żywo posłuchać najlepszych artystów.

1. Szczecin: 16-17 czerwca, EPSD Aeroklub Szczeciński 2. Poznań: 23-24 czerwca, Park Cytadela 3. Warszawa: 7-8 lipca, Służewiec 4. Gdańsk: 21-22 lipca, Polsat Plus Arena 5. Kraków: 4-5 sierpnia, Muzeum Lotnictwa 6. Wrocław: 11-12 sierpnia, Pola Marsowe 7. Żywiec: 25-26 sierpnia, Amfiteatr Pod Grojcem

Jak co roku, festiwalowa lista wykonawców jest bardzo długa. Przez całe wakacje fani muzycznych doznań będą mogli zobaczyć na scenach w Polsce topowe gwiazdy. Koncerty uświetnią m.in. Brodka, Artur Rojek, Daria Zawiałow, Fisz Emade Tworzywo, Igo, Julia Pietrucha, Karaś/Rogucki, Kaśka Sochacka, Kayah & Bregović, Maria Peszek, Mrozu, Natalia Przybysz "Tribute To Kora", ØRGANEK / ØNA feat. Katarzyna Nosowska, Anita Lipnicka, Paktofonika: Retrospekcje, Piotr Zioła, Beztrosko: Zalia, Dominika Płonka, Julia Rocka, Julia Pośnik, Frank Leen, Ignacy, Lackluster, Ofelia, Ralph Kaminski czy Vito Bambino.

Przeczytaj też: Męskie Granie 2023. Znamy skład tegorocznej Orkiestry!

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor:Dominika Kowalewska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości