Na Oscarach 2023 nie będzie czerwonego dywanu. Szykują się spore zmiany

Na Oscarach 2023 nie będzie czerwonego dywanu
Na Oscarach 2023 nie będzie czerwonego dywanu
Źródło: Getty Images
Gala rozdania Oscarów 2023 odbędzie się w najbliższą niedzielę w nieco odmienionej formie. Organizatorzy już przygotowują hollywoodzki Dolby Theatre, a mediom zdradzają coraz więcej szczegółów. Jak będzie wyglądać tegoroczna impreza Akademii Filmowej?

Tak, jak w wielu poprzednich edycjach i w tym roku na gali nie zabraknie rodzimego akcentu. Polskim kandydatem do Oscara jest tym razem film "IO" Jerzego Skolimowskiego. Jakie nowości czekają twórców na "czerwonym" dywanie?

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo.

Joanna Krupa chciałaby mieć drugie dziecko?
Joanna Krupa chciałaby mieć drugie dziecko?

Oscary 2023 - nie będzie czerwonego dywanu

Media zza oceanu donoszą, że w tym roku znakomitych gości hollywoodzkiego Dolby Theatre czaka kilka niespodzianek. Organizatorzy zrezygnowali między innymi z czerwonego dywanu. I nie chodzi bynajmniej o poprzedzające imprezę uroczyste wejście gwiazd w blasku milionów fleszy, a o kolor materiału, z którego wykonano podłoże, a po którym sławy przejdą do sali głównej. Elegancką czerwień ma zastąpić kolor szampana.

Sprawę skomentował już prowadzący tegoroczne wydarzenia, Jimmy Kimmel. Aktor i komik nawiązał przy okazji do zeszłorocznego incydentu z pobiciem prowadzącego Chrisa Rocka przez urażonego jego żartem Willa Smitha.

"Jesteśmy przekonani, że będzie bezpiecznie. Decydując się na dywan w takim kolorze, wysyłamy sygnał, że nie boimy się, że dojdzie na nim do rozlewu krwi" - zażartował.

Oscary 2023 - kiedy i o której

Jimmy Kimmel zdradził też, że w tym roku sama impreza potrwa nieco dłużej.

"Obiecujemy wam dobrą zabawę. Byliśmy pytani, czy show potrwa dłużej. Odpowiedź brzmi: tak, show będzie dłuższy, ale mam nadzieję, że nie będzie się dłużyć, ponieważ przygotowaliśmy wiele atrakcji, w tym występów muzycznych. Sam od kilku dni pracowałem nad żartami" - mówił.

Gala rozdania Oscarów w 2023 roku odbędzie się już po raz 95. Wydarzenie jest zaplanowane na noc z 12 na 13 marca. Uroczyste rozdanie rozpocznie się w nocy z niedzieli poniedziałek o godzinie 2:00 czasu polskiego, natomiast planowany koniec transmisji jest wyznaczony na 5:00.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor: Martyna Mikołajczyk

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości