Oscary 2024. Gwiazdy na czerwonym dywanie. Pęknięta sukienka Emmy Stone i "Barbie" w czerni

Oscary 2024. Emma Stone
Oscary 2024. Emma Stone
Źródło: Getty Images
Najważniejsze święto kina już za nami! W minioną noc rozdano Oscary — statuetki, będące najcenniejszym branżowym wyróżnieniem. Niekwestionowanym zwycięzcą został "Oppenheimer", który otrzymał aż 7 nagród. Zanim jednak widzowie poznali listę triumfujących, przyszedł czas na czerwony dywan! Tegoroczne kreacje gwiazd zachwyciły, choć nie obyła się bez drobnych wpadek!

Czy miniona 96. ceremonia wręczenia Oscarów, odbywająca się w Dolby Theatre w Los Angeles przejdzie do historii? W tym roku w zasadzie w większości kategorii po statuetkę sięgnęli faworyci. Poza nagrodami nie zabrakło też niespodzianek. Na czerwonym dywanie Vanessa Hudgens pochwaliła się okrągłym ciążowym brzuszkiem, obwieszczając światu radosną nowinę. W trakcie odbierania statuetki Emma Stone zauważyła natomiast, że pękła jej sukienka! To nie wpłynęło jednak na radość z odbierania drugiego Oscara w karierze.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

15012024_MAMTALENT_WIENIAWA_MAMTALENT
Julia Wieniawa o złotym przycisku w "Mam talent!". Kogo doceniła?
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Oscary 2024. Gwiazdy na czerwonym dywanie

Oscarowa noc to jedna z najważniejszych w Stanach Zjednoczonych. Gala rozdania nagród Akademii Filmowej powoli kończy sezon festiwalowy, który w tym roku odbił się szerokim echem w mediach. A jak przystało na święto kina, nie mogło zabraknąć fantastycznych kreacji! W tym roku na czerwonym dywanie rządziła przede wszystkim elegancja. Margot Robbie zerwała z wszechobecnym w tym roku w jej życiu różem i postawiła na czerń. Billie Eilish wybrała natomiast klasyczny strój inspirowany lekko szkolnym mundurkiem. Co ciekawe, Ariana Grande postawiła na rozłożystą suknię z bardzo obfitymi rękawami. A jak pozostałe gwiazdy?

Sprawdź galerię prosto z oscarowego czerwonego dywanu!

1. Brendan Fraser

Oscary 2024. Brendan Fraser
Oscary 2024. Brendan Fraser
Źródło: Getty Images

2. Riko Shibata i Nicolas Cage

Oscary 2024. Riko Shibata i Nicolas Cage
Oscary 2024. Riko Shibata i Nicolas Cage
Źródło: Getty Images

3. Margot Robbie

Oscary 2024. Margot Robbie
Oscary 2024. Margot Robbie
Źródło: Getty Images

4. Robert Downey Jr. i Susan Downey

Oscary 2024. Robert Downey Jr. i Susan Downey
Oscary 2024. Robert Downey Jr. i Susan Downey
Źródło: Getty Images

5. Cillian Murphy

Oscary 2024. Cillian Murphy
Oscary 2024. Cillian Murphy
Źródło: Getty Images

6. Emily Blunt i John Krasinski

Oscary 2024. Emily Blunt i John Krasinski
Oscary 2024. Emily Blunt i John Krasinski
Źródło: Getty Images

7. Emma Stone

Oscary 2024. Emma Stone
Oscary 2024. Emma Stone
Źródło: Getty Images

8. Michelle Yeoh

Oscary 2024. Michelle Yeoh
Oscary 2024. Michelle Yeoh
Źródło: Getty Images

9. Zendaya

Oscary 2024. Zendaya
Oscary 2024. Zendaya
Źródło: Getty Images

10. Jennifer Lawrence

Oscary 2024. Jennifer Lawrence
Oscary 2024. Jennifer Lawrence
Źródło: Getty Images

11. Rita Moreno

Oscary 2024. Rita Moreno
Oscary 2024. Rita Moreno
Źródło: Getty Images

12. Billie Eilish

Oscary 2024. Billie Eilish
Oscary 2024. Billie Eilish
Źródło: Getty Images

13. Vanessa Hudgens

Oscary 2024. Vanessa Hudgens
Oscary 2024. Vanessa Hudgens
Źródło: Getty Images

14. Eva Longoria

Oscary 2024. Eva Longoria
Oscary 2024. Eva Longoria
Źródło: Getty Images

15. Anya Taylor-Joy

Oscary 2024. Anya Taylor-Joy
Oscary 2024. Anya Taylor-Joy
Źródło: Getty Images

16. Florence Pugh

Oscary 2024. Florence Pugh
Oscary 2024. Florence Pugh
Źródło: Getty Images

17. Ryan Gosling

Oscary 2024. Ryan Gosling
Oscary 2024. Ryan Gosling
Źródło: Getty Images

18. Matthew McConaughey i Camila Alves

Oscary 2024. Matthew McConaughey i Camila Alves
Oscary 2024. Matthew McConaughey i Camila Alves
Źródło: Getty Images

19. Ariana Grande

Oscary 2024. Ariana Grande
Oscary 2024. Ariana Grande
Źródło: Getty Images

Oscary 2024. Lista zwycięzców

Kto w tym roku sięgnął po statuetki? W wielu kategoriach postawiono na faworytów, toteż najważniejsze Oscary zdobyli: w kategorii Najlepszy film - "Oppenheimer"; Najlepsza aktorka — Emma Stone za "Biedne istoty"; a Najlepszy aktor — Cillian Murphy za występ w "Oppenheimerze".

PEŁNA LISTA ZWYCIĘZCÓW OSCARÓW 2024:

Najlepszy film

  • "American Fiction"
    • "Anatomia upadku"
      • "Barbie"
        • "Biedne istoty"
          • "Czas krwawego księżyca"
            • "Maestro"
              • "Oppenheimer"
                • "Poprzednie życie"
                  • "Przesilenie zimowe"
                    • "Strefa interesów"

                      Najlepszy reżyser

                      • Christopher Nolan, "Oppenheimer"
                        • Justine Triet, "Anatomia upadku"
                          • Jonathan Glazer, "Strefa interesów"
                            • Martin Scorsese, "Czas krwawego księżyca"
                              • Yórgos Lánthimos, "Biedne istoty"

                                Najlepszy aktor

                                • Bradley Cooper, "Maestro"
                                  • Colman Domingo, "Rustin"
                                    • Paul Giamatti, "Przesilenie zimowe"
                                      • Cillian Murphy, "Oppenheimer"
                                        • Jeffrey Wright, "American Fiction"

                                          Najlepsza aktorka

                                          • Anette Bening, "Nyad"
                                            • Lily Gladstone, "Czas krwawego księżyca"
                                              • Sandra Huller, "Anatomia Upadku"
                                                • Carey Mulligan, "Maestro"
                                                  • Emma Stone, "Biedne istoty"

                                                    Najlepszy aktor drugoplanowy

                                                    • Stirling K. Brown, "American Fiction"
                                                      • Robert De Niro, "Czas krwawego księżyca"
                                                        • Robert Downey Jr, "Oppenheimer"
                                                          • Ryan Gosling, "Barbie"
                                                            • Mark Ruffalo, "Biedne istoty"

                                                              Najlepsza aktorka drugoplanowa

                                                              • Emily Blunt, "Oppenheimer"
                                                                • Danielle Brooks, "Kolor purpury"
                                                                  • America Ferrera, "Barbie"
                                                                    • Jodie Foster, "Nyad"
                                                                      • Da'Vine Joy Randolph, "Przesilenie zimowe"

                                                                        Najlepszy scenariusz oryginalny

                                                                        • "Anatomia upadku" - Justine Triet, Arthur Harari
                                                                          • "Przesilenie zimowe" - David Hemingson
                                                                            • "Maestro" - Bradley Cooper, Josh Singer
                                                                              • "Obsesja" - Samy Burch, Alex Mechanik
                                                                                • "Poprzednie życie" - Celine Song

                                                                                  Najlepszy scenariusz adaptowany

                                                                                  • "Barbie" - Greta Gerwig i Noah Baumbach
                                                                                    • "Biedne Istoty" - Tony McNamara
                                                                                      • "Oppenheimer" - Christopher Nolan
                                                                                        • "American Fiction" - Cord Jefferson
                                                                                          • "Strefa interesów" - Jonathan Glazer

                                                                                            Najlepszy pełnometrażowy film animowany

                                                                                            • "Chłopiec i Czapla" - Hayao Miyazaki, Toshio Suzuki
                                                                                              • "Między nami żywiołami" - Peter Sohn, Denise Ream
                                                                                                • "Nimona" - Nick Bruno, Troy Quane, Karen Ryan, Julie Zackary
                                                                                                  • "Robot Dreams" - Pablo Berger, Ibon Cormenzana, Ignasi Estape, Sandra Tapia Diaz
                                                                                                    • "Spider-Man: Poprzez Multiwersum" - Kemp Powers, Justin K.Thompson, Phil Lord, Christopher Miller, Amy Pascal

                                                                                                      Najlepszy dokument pełnometrażowy

                                                                                                      • "Bobi Wine: The People's President" - Moses Bwayo, Christopher Sharp, John Battsek
                                                                                                        • "The Eternal Memory" - Maite Alberdi
                                                                                                          • "Four Daughters" - Kaouther Ben Hania, Nadim Cheikhrouha
                                                                                                            • "To Kill a Tiger" - Nisha Pahuja, Cornelia Principe, David Oppenheim
                                                                                                              • "20 dni w Mariupolu" - Mstyslav Chernov, Michelle Mizner, Raney Aronson-Rath

                                                                                                                Najlepszy krótkometrażowy film fabularny

                                                                                                                • "The After" - Misan Harriman, Nicky Bentham
                                                                                                                  • "Invincible" - Vincent Rene-Lortie, Samuel Caron
                                                                                                                    • "Knight of Fortune" - Lasse Lyskjaer Noer, Christian Norlyk
                                                                                                                      • "Red, White and Blue" - Nazrin Choughury, Sara McFarlane
                                                                                                                        • "The Wonderful Story of Henry Sugar" - Wes Anderson, Steven Rales

                                                                                                                          Najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny

                                                                                                                          • "The ABCs of Book Banning" - Sheila Nevins i Trish Adlesic
                                                                                                                            • "The Barber of Little Rock" - John Hoffman i Christine Turner
                                                                                                                              • "Island in Between" - S. Leo Chiang i Jean Tsien
                                                                                                                                • "The Last Repair Shop" - Ben Proudfoot i Kris Bowers
                                                                                                                                  • "Nai Nai & Wai Po" - Sean Wang i Sam Davis

                                                                                                                                    Najlepszy krótkometrażowy film animowany

                                                                                                                                    • "List do świni"
                                                                                                                                      • "Pachyderme"
                                                                                                                                        • "Our Uniform"
                                                                                                                                          • "Niety-five Senses"
                                                                                                                                            • "War is Over! Inspired by the Music of John and Yoko"

                                                                                                                                              Najlepszy film międzynarodowy

                                                                                                                                              • "Io Capitano" (Włochy)
                                                                                                                                                • "Perfect Days" (Japonia)
                                                                                                                                                  • "Society of the Snow" (Hiszpania)
                                                                                                                                                    • The Teachers' Lounge" (Niemcy)
                                                                                                                                                      • "Strefa interesów" (Wielka Brytania)

                                                                                                                                                        Najlepsze kostiumy

                                                                                                                                                        • "Barbie"
                                                                                                                                                          • "Czas krwawego księżyca"
                                                                                                                                                            • "Napoleon"
                                                                                                                                                              • "Oppenheimer"
                                                                                                                                                                • "Biedne istoty"

                                                                                                                                                                  Najlepsze zdjęcia

                                                                                                                                                                  • Edward Lachman, "El Conde"
                                                                                                                                                                    • Podrigo Prieto, "Czas krwawego księżyca"
                                                                                                                                                                      • Matthew Libatique, "Maestro"
                                                                                                                                                                        • Hoyte Van Hoytema, "Oppenheimer"
                                                                                                                                                                          • Robbie Ryan, "Biedne istoty"

                                                                                                                                                                            Najlepszy montaż

                                                                                                                                                                            • Laurent Senechal, "Anatomia upadku"
                                                                                                                                                                              • Kevin Tent, "The Holdovers"
                                                                                                                                                                                • Thelma Schoonmaker, "Czas krwawego księżyca"
                                                                                                                                                                                  • Jennifer Lame, "Oppenheimer"
                                                                                                                                                                                    • Yorgos Mavropsardis, "Biedne istoty"

                                                                                                                                                                                      Najlepsza charakteryzacja

                                                                                                                                                                                      • "Golda"
                                                                                                                                                                                        • "Maestro"
                                                                                                                                                                                          • "Oppenheimer"
                                                                                                                                                                                            • "Biedne istoty"
                                                                                                                                                                                              • "Śnieżne bractwo"

                                                                                                                                                                                                Najlepsza muzyka

                                                                                                                                                                                                • "American Fiction"
                                                                                                                                                                                                  • "Indiana Jones i artefakt przeznaczenia"
                                                                                                                                                                                                    • "Czas krwawego księżyca"
                                                                                                                                                                                                      • "Oppenheimer"
                                                                                                                                                                                                        • "Biedne Istoty"

                                                                                                                                                                                                          Najlepsza piosenka

                                                                                                                                                                                                          • "The Fire Inside" z filmu "Flamin' Hot"
                                                                                                                                                                                                            • "I'm Just Ken" z filmu "Barbie"
                                                                                                                                                                                                              • "It Never Went Away" z filmu "American Symphony"
                                                                                                                                                                                                                • "Wahzhazhe" z filmu "Czas krwawego księżyca"
                                                                                                                                                                                                                  • "What Was I Made For?" z filmu "Barbie"

                                                                                                                                                                                                                    Najlepszy dźwięk

                                                                                                                                                                                                                    • "Twórca"
                                                                                                                                                                                                                      • "Maestro"
                                                                                                                                                                                                                        • "Mission: Impossible - Dead Reckoning, część pierwsza"
                                                                                                                                                                                                                          • "Oppenheimer"
                                                                                                                                                                                                                            • "Strefa interesów"

                                                                                                                                                                                                                              Najlepsze efekty wizualne

                                                                                                                                                                                                                              • "The Creator"
                                                                                                                                                                                                                                • "Godzilla Minus One"
                                                                                                                                                                                                                                  • "Strażnicy Galaktyki vol. 3"
                                                                                                                                                                                                                                    • "Mission: Impossible - Dead Reckoning, part one"
                                                                                                                                                                                                                                      • "Napoleon"

                                                                                                                                                                                                                                        Najlepsza scenografia

                                                                                                                                                                                                                                        • "Barbie"
                                                                                                                                                                                                                                          • "Czas krwawego księżyca"
                                                                                                                                                                                                                                            • "Napoleon"
                                                                                                                                                                                                                                              • "Oppenheimer"
                                                                                                                                                                                                                                                • "Biedne istoty"
                                                                                                                                                                                                                                                  Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
                                                                                                                                                                                                                                                  Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

                                                                                                                                                                                                                                                  Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

                                                                                                                                                                                                                                                  Czytaj też:

                                                                                                                                                                                                                                                  Autor: Dominika Kowalewska

                                                                                                                                                                                                                                                  Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

                                                                                                                                                                                                                                                  podziel się:

                                                                                                                                                                                                                                                  Pozostałe wiadomości