Materiał promocyjny

Piotr Kucharski wyczarował dania mięsne dla dzieci. Trudno się oprzeć jego pomysłom

"Projekt Zima" w Szklarskiej Porębie
"Projekt zima" w Szklarskiej Porębie. "Wasze dzieciaki pokochają to danie"
Ekipa "Co Za Tydzień" rozmawiała z kucharzem Piotrem Kucharskim. W miasteczku TVN w Szklarskiej Porębie przygotowywał pyszne dania z grilla. Zdradził sekrety, które z pewnością spodobają się rodzicom niejadków. Kucharz wykorzystał do swoich potraw wybrane produkty marki Sokołów. 

"Projekt Zima" w tym roku przedstawia wszystkie najpiękniejsze miejsca Dolnego Śląska. Wśród atrakcji narciarskich Piotr Kucharski rozgrzewał wszystkich grillowanymi smakołykami. Takie zapachy każdego przekonałyby do jedzenia.

"Projekt Zima" w Szklarskiej Porębie - smakołyki od marki Sokołów

Piotr Kucharski zajmował się grillowaniem na stoku. Oprócz zamiłowania do jedzenia nie skrywa swoich zapędów sportowych. Właśnie dlatego wie, jak zadbać o brzuchy szusujących narciarzy. 

- Jesteśmy w Szklarskiej Porębie, gdzie rozkręcam porządnego grilla. Zobaczcie, co tutaj się dzieje. Pieczone, kolorowe warzywa z dwoma drużynami futbolówek. W każdej paczce jest dokładnie 11 sztuk kiełbasek bez konserwantów. Wystarczy wmieszać i powstaje świetne danie dla dzieciaków - opowiadał Piotr Kucharski. 

Piotr Kucharski - szybkie i smaczne przepisy

- Zrobiłem też pyszne warzywne risotto. Risotto z warzywami i pesto połączę z wołowiną i wieprzowiną. Często idziemy trochę na łatwiznę i serwujemy dzieciakom kurczaka, schabik, bo to naprawdę lubią. Ale warto dać im do spróbowania czegoś nowego, np. wołowinę. Zwłaszcza taką, która jest z polskiej hodowli, wyselekcjonowania. Wołowina jest bardzo bogata w żelazo - opowiadał kucharz.

- Wieprzowina z kolei to bardzo bezpieczny produkt, ponieważ pochodzi z chowu bez antybiotyków. Polędwiczkę wieprzową przygotowałem w taki sposób, że zamarynowałem ją lekko w miodzie, imbirze i sosie sojowym. Do tego otoczyłem ją w sezamie. Naprawdę wasze dzieciaki pokochają to danie. Mam też tutaj polędwicę wołową. Oczywiście dzieciom należy ją bardziej wysmażyć, żeby nie była taka krwista jak to lubią dorośli. Co jeszcze? Kolorowa jajecznica z szynką, oczywiście 'Sokoliki' - zaproponował Piotr Kucharski. 

Przez ostatnie cztery tygodnie w ramach "Projektu zima" miasteczko TVN zawitało do czterech miejscowości Dolnego Śląska: Zieleniec Sport Arena, Świeradów - Zdrój Ski&Sun, Karpacz Winterpol Biały Jar oraz Szklarska Poręba Ski Arena Szrenica. Odwiedzający mogli aktywnie spędzić czas - białe szaleństwo, zajęcia sportowe, liczne animacje, konkursy, zabawy, gwiazdy telewizji i ciekawe osobowości w jednym miejscu - na to mogli liczyć turyści. Następna edycja już za rok.

Czytaj także:

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości