Anna Mucha też pomaga Ukrainie, ale ma apel do Polaków. "Nie zaniedbujmy też naszych spraw"

Anna Mucha solidarna z Ukrainą
Anna Mucha solidarna z Ukrainą
Źródło: ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA
Anna Mucha zamieściła post na Instagramie, w którym opisuje swoje uczucia w obliczu wojny w Ukrainie. Aktorka mówi o działaniu, pomocy, strachu, ale i potrzebie normalnego życia.

Polscy artyści solidaryzują się z Ukrainą. Wiele gwiazd zamieszcza w mediach społecznościowych apele o pomoc uchodźcom. Znane twarze angażują się w organizowanie mieszkań dla rodzin, szczególnie dla matek z dziećmi. Anna Mucha podkreśliła, że wszyscy czują strach i nie radzą sobie z narastającym zagrożeniem ze strony Rosjan.

Anna Mucha o radzeniu sobie z wojną w Ukrainie

Aktorka zabrała głos na temat sytuacji w Ukrainie. To jej pierwszy post o takiej tematyce na Instagramie. Anna Mucha solidaryzuje się z zagrożonymi sąsiadami Polski, ale zwraca uwagę również na inny aspekt przeżywania wojny w tym kraju.

"Tak bardzo tęsknię za przeszłością… tyle się wydarzyło. Uciekam w działanie, w pomoc, żeby (nie oszukujmy się!) poczuć się lepiej… tak bardzo potrzebowaliśmy tego, żeby być (wreszcie) razem. Wspólnoty, zgody, wspólnego celu. Przepięknie się zjednoczyliśmy i zdajemy ten potwornie trudny egzamin. Oddolnie, bez polityków (!!!)" - napisała na Instagramie.

Anna Mucha podkreśla, że nawet w obliczu tragedii takiej jak wojna, ludzie potrzebują odetchnąć i zadbać o siebie.

"Dziś kilkukrotnie zabrakło mi słów. Uwięzły w gardle… A jednocześnie nie radzę sobie… Bądźmy dla siebie łaskawi, wyrozumiali… To będzie maraton… Bądźmy dla siebie wzajemnie, ale i dla siebie samych. Bo czasem mamy też prawo do odpoczynku, mamy prawo do gorszego momentu, mamy prawo powiedzieć — nie dam rady… Mamy prawo do 'odrobiny luksusu'. Czymkolwiek teraz ten luksus nie byłby mierzony… I wiem, widzę, że pomagacie, ale błagam, nie zaniedbujmy też naszych spraw: obowiązków, badań (!) bliskich, pracy. Musimy dalej żyć" - apelowała do fanów.

Co Za Tydzień. Dorota Gardias z córką w miasteczku "Projekt Zima"
Źródło: Co Za Tydzień

Internauci utożsamiają się ze słowami Anny Muchy

"Ja zajeździłam się przez pierwsze dwie doby pomagania, trzeciego dnia zasłabłam — mocna lekcja, że nam też należy się troska i oddech" - napisała internautka.

"Choć bywa tak ciężko, są momenty, że jedzenie staje w gardle, że wyrzuty sumienia za położenie dziecka w ciepłej pościeli są przeszywające" - skometnowała inna osoba.

"Potrafimy dzielić się miłością i dobrem z drugim człowiekiem! Tworzymy wszyscy jedną wspólnotę, jedną rodzinę. Proszę, bądźmy dla siebie ludźmi!" - zareagowała kolejna obserwatorka aktorki.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tu:

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości