Sebastian Fabijański to zapracowany aktor, malarz i raper. Jak powstają jego obrazy?

Maffashion o życiu z aktorem, malarzem i raperem Sebastianem Fabijańskim
Maffashion o życiu z aktorem, malarzem i raperem Sebastianem Fabijańskim
Źródło: MWMEDIA
Sebastian Fabijański gra w filmach, rapuje i maluje. To bardzo zapracowany artysta, co nie do końca podoba się jego życiowej wybrance. Julia Kuczyńska (znana jako Maffashion) chciałaby, aby ukochany częściej przebywał w domu. Jednak zawsze stoi za nim murem i wspiera jego pasje. Co myśli o malarstwie partnera i o ich wspólnym życiu?

Sebastian Fabijański znany jest przede wszystkim z występów filmowych i serialowych. Ma na swoim koncie występ w dramacie wojennym Jana Komasy "Miasto 44", filmie Wojciecha Smarzowskiego "Pod Mocnym Aniołem", komedii Filipa Bajona "Panie Dulskie" oraz kolejnym dziele tego reżysera — dramacie historycznym pt. "Kamerdyner". Aktor znany jest również ze współpracy z Patrykiem Vegą. Od jakiegoś czasu zajmuje się muzyką i malarstwem.

Sebastian Fabijański - jak powstają jego obrazy?

Kamera "Co Za Tydzień" zarejestrowała wernisaż prac Sebastiana Fabijańskiego. Artysta zaskoczył wyznaniem. Ile czasu zajęło mu przygotowanie obrazów?

- One tak naprawdę powstały w trzy tygodnie. Siedziałem po nocach w pracowni, po prostu miałem 'lot'. Coraz więcej zaczynam czuć wolności w tym. To jest taki action painting [...] Kiedy te obrazy powstają, dzieją się fascynujące rzeczy — powiedział Sebastian Fabijański w rozmowie z "Co Za Tydzień".

Poniżej relacja z wernisażu prac Sebastiana Fabijańskiego. Zobaczcie wideo.

Co za tydzień: Sebastian Fabijański i Maffashion o malarstwie i wspólnym życiu

Maffashion o życiu z Sebastianem Fabijańskim

Maffashion jest blogerką modową, influencerką i właścicielką marki modowej, więc bardzo dobrze wie, że trzeba dać z siebie 100%, aby się rozwijać. Dlatego wspiera Sebastiana Fabijańskiego w jego pasjach. Jednak czasami chciałaby, aby jej partner częściej bywał w domu, tym bardziej, że para doczekała się dziecka.

- Z tym rapem jest tak, że zajmuje dużo czasu. Czasami wolałabym, żeby Sebastiana było więcej w domu i mam nadzieję, że to usłyszy [...] Ale bardzo mu kibicuję. Wiem, jak ważne jest to dla niego. Mnie się ogromnie podobają te obrazy. Widzę, jak Sebastian się rozwija - dodała dumna Maffashion.

Sebastian Fabijański odziedziczył talent malarski po swoim pradziadku Wacławie Fabijańskim (1908 Zawichost – 1958 Warszawa). W latach 1932, 1937-1938 artysta wystawiał swoje prace w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie. Następnie pracował jako nauczyciel rysunku w gimnazjum i liceum.

"Był prezesem Stowarzyszenia Artystyczno-Literackiego i kierownikiem teatru marionetek. Malował głównie obrazy olejne przede wszystkim portrety i pejzaże. Zajmował się również malarstwem sakralnym. Po wojnie pracował w parafiach, dla których odnawiał i wykonywał wizerunki świętych, stacje Drogi Krzyżowej i malowidła ścienne" - czytamy na oficjalnej stronie Sebastiana Fabijańskiego.

Zobacz więcej:

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło: Co Za Tydzień

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości