Ania Wyszkoni o nowych aranżacjach piosenek Maanam. Opowiedziała o spotkaniu z mężem Kory

Anna Wyszkoni śpiewa utwory Marka Jackowskiego
Źródło: "Co Za Tydzień"
Ania Wyszkoni, popularna polska wokalistka, podczas trasy koncertowej "Oprócz Błękitnego Nieba" śpiewa utwory Marka Jackowskiego. Spotkanie artystki i kompozytora okazało się dla niej niezwykle ważnym doświadczeniem. Dlatego też na swoim nowym albumie i podczas koncertów oddaje hołd tej legendarnej postaci polskiej sceny muzycznej.

Marek Jackowski był jednym z założycieli zespołu Maanam. Przez 30 lat swojej kariery artystycznej skomponował ponad 100 piosenek. Wiele z nich jest teraz częścią kanonu polskiej muzyki rozrywkowej. Z Anną Wyszkoni ekipa programu "Co Za Tydzień" spotkała się podczas jej koncertu w Katowicach, który odbył się w ramach trasy "Oprócz Błękitnego Nieba". Ten album i trasa koncertowa są hołdem dla zmarłego muzyka i kompozytora, który wywarł wielki wpływ na karierę piosenkarki.

Anna Wyszkoni o spotkaniu z Markiem Jackowskim

Pierwsze spotkanie Anny Wyszkoni z Markiem Jackowskim odbyło się podczas jednego z koncertów, w którym obydwoje brali gościnny udział. W rozmowie z "Co Za Tydzień" wokalistka podkreśla, że wydal jej się człowiekiem spokojnym i wyważonym, ale jednocześnie była świadoma, że stoi przed legendą polskiej sceny muzycznej. Wyznała też, że w swoim dorobku ma piosenkę stworzoną przez Marka Jackowskiego do słów Kory, co uważa za ogromne wyróżnienie.

- Poznałam Marka, gdy obydwoje uczestniczyliśmy w jednym z koncertów. Marek miał spokojną, wyważoną aurę, ale jednocześnie byłam świadoma, że jest legendą polskiej sceny muzycznej. Napisał dla mnie piosenkę "Zapytaj mnie o to kochany" do słów Kory, co jest dla mnie wielkim zaszczytem - mam na swoim albumie piosenkę stworzoną przez ten niezapomniany, wspaniały duet - mówiła z dumą artystka. 

Nowe aranżacje klasycznych utworów Maanam w wykonaniu Anny Wyszkoni

Ania Wyszkoni podczas koncertów śpiewa utwory Marka Jackowskiego w nowych aranżacjach. Na koncertach publiczność może usłyszeć najbardziej znane utwory Maanam takie jak "Kocham Cię Kochanie Moje", "Szare miraże" czy "Lucciola".

Artystka podkreśliła w wywiadzie, że zdawała sobie sprawę z ryzyka związanego z projektem. Nie chciała konkurować z oryginalnymi wykonaniami, a raczej przedstawić je na swój sposób. Wyjaśniła, że cieszy ją dobre przyjęcie projektu przez publiczność i ma nadzieję, że Marek Jackowski byłby zadowolony, widząc, że młodsze pokolenie sięga po jego utwory.

- Jestem świadoma, że realizacja tego projektu wiązała się z dużym ryzykiem. Wiem, że wszyscy doskonale znają oryginalne wykonania tych utworów. Nie chciałam jednak naśladować oryginałów, chciałam zinterpretować te piosenki na swój sposób. Jestem bardzo zadowolona, że ludzie, którzy dali szansę temu projektowi, wyrażają o nim bardzo pozytywne opinie. Mam nadzieję, że Marek byłby zadowolony, widząc jak młodsze pokolenie odkrywa jego muzykę - podsumowała.

Najbliższy koncert Ani Wyszkoni, na którym będzie śpiewać piosenki Marka Jackowskiego, odbędzie się 22 kwietnia w Warszawskim Teatrze Roma. Kolejny koncert odbędzie się 21 maja w Teatrze Muzycznym w Łodzi.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na InstagramieFacebooku i TikToku. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: "Co Za Tydzień"

podziel się:

Pozostałe wiadomości