Adam Woronowicz o wyzwaniach aktorskich. "Nie jestem rozpieszczany rolami namiętnych kochanków"

Adam Woronowicz o wyzwaniach aktorskich. Rola namiętnego kochanka to dla niego nowość
Źródło: cozatydzien.tvn.pl
Adam Woronowicz ma na swoim koncie role zarówno dramatyczne, jak i komediowe. Okazuje się, że aktor zaskakuje nie tylko widzów, ale również samego siebie. W rozmowie z Dagmarą Olszewską dla cozatydzien.tvn.pl zdradził, że to rola kochanka w serialu "Klara" jest dla niego największym aktorskim wyzwaniem. Zobaczcie dlaczego.

Adam Woronowicz pochodzi z Białegostoku. Studia aktorskie ukończył w Warszawie i stał się aktorem stołecznych teatrów. Na scenach budził zachwyt i uznanie krytyków, którzy przyznawali mu nagrody. Na ekranie również tworzy ciekawe postacie. Od ponad 20 lat jest szczęśliwym mężem Agnieszki, z którą wychowuje trójkę dzieci.

Adam Woronowicz o tym, dlaczego rola kochanka jest dla niego wyzwaniem

Adam Woronowicz odnajduje się w każdej roli. Widzowie podziwiają efekt jego pracy na ekranie, ale co dzieje się w głowie artysty, który pracuje nad postacią? Aktor zdradził, że rola w serialu Klara szczególnie przypadła mu do gustu i sprawiła, że zmierzył się z wyzwaniem, którego wcześniej nie znał.

Na pewno dużym wyzwaniem była ta rola Aleksa w "Klarze", ja nie jestem rozpieszczany rolami kochanków, namiętnych. Była dużym wyzwaniem, nie będę ukrywał, w takim sensie, że zagrać, jakby to powiedzieć, czarny charakter, kogoś, kto straszy, kogo się boją, mam wrażenie, jest łatwo. Ale to przekonujące oddanie, no właśnie, namiętnego kochanka, a jednocześnie potwornego drania, który bardzo ją rani, no nie będę ukrywał, jest to pewna nowość w tej palecie postaci, które grywam albo zagrałem
- przyznał.

"Klara" to nowość Playera. Izabela Kuna nie tylko gra główną rolę w serialu, ale pełni również funkcję producenta kreatywnego. W końcu produkcja powstała na podstawie jej książki. Scenariusz zaś został napisany przez Marka Modzelewskiego, który jest życiowym partnerem gwiazdy.

Dlaczego rola Adama Woronowicza w serialu jest dla niego czymś zupełnie nowym? Aleks to dojrzały mężczyzna uwikłany w dwa związki i masę zawirowań uczuciowych. Ma żonę i dzieci, ale zamiast zakończyć małżeństwo, od lat zwodzi główną bohaterkę, jednocześnie przekonując ją i samego siebie, że łączy ich głębokie uczucie. Zazdrość i myśl, że mógłby stracić Klarę, paraliżują go. Prawie równie mocno jak fakt, że zostanie zdemaskowany.

Adam Woronowicz o tym, kiedy aktor jest spełniony w zawodzie

Adam Woronowicz bawi fanów rolą Tadeusza w filmie "Teściowie", a wzbudza skrajne emocje jako Artman w serialu "Diagnoza". Czarnym charakterem jest również w "Skazanej". Wcześniej zagrał księdza Jerzego Popiełuszkę w filmie Rafała Wieczyńskiego i zgarnął za nią nagrody.

Dagmara Olszewska zapytała Adama Woronowicza, czy czuje się spełnionym aktorem. Czy można kiedykolwiek osiągnąć taki stan?

Nie, mam wrażenie, że ciągle jestem głodny jakichś wyzwań, oby tak było, oby to niespełnienie zawsze towarzyszyło. Nie myślę o tym, nie przelatuje mi przez głowę jakaś taka myśl: "tak jestem spełniony, ojejku super mi tam tutaj wyszło", w ogóle nie myślę o tym. To jest ten projekt, za chwilę pewnie będzie coś nowego i to mnie bardziej determinuje, natomiast to myślenie czy patrzenie wstecz troszkę mniej
- zakończył.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Kalina Szymankiewicz

Reporter: Dagmara Olszewska

Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości