Hugh Grant zawarł ugodę w sprawie o podsłuch. Otrzyma zawrotną kwotę

Hugh Grant
Hugh Grant
Źródło: Getty Images
Jakiś czas temu głośno było w mediach o procesie przeciwko News Group Newspaper wytoczonym przez Hugh Granta. Aktor zarzucił właścicielom brytyjskiego magazynu "The Sun", że w przeszłości zdobyli się na nielegalne praktyki, takie jak podsłuchiwanie jego prywatnych rozmów telefonicznych. Jak ustaliło BBC News, gwiazdor niedawno zawarł ugodę w tej sprawie, a jego konto mają zasilić miliony dolarów. Nie jest jednak zadowolony z takiego obrotu spraw.

Walka Hugh Granta z "The Sun" trwa od 2011 roku. Mimo iż 17 kwietnia 2024 zawarto oficjalną ugodę w sprawie, aktor wyraził za pośrednictwem mediów społecznościowych głębokie niezadowolenie. Równocześnie zwrócił się do wszystkich z wyjaśnieniem, dlaczego ostatecznie odpuścił tę walkę.

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo.

Tajemnice produkcji #19 Kulisy programu "Pokonaj mnie, jeśli potrafisz". Małgorzata Rozenek-Majdan zdradza sekrety
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Hugh Grant kontra News Group Newspaper

W 2011 roku doszło do niecodziennej sytuacji. Nieznani sprawcy włamali się bowiem do jednej z posiadłości Hugh Granta w Londynie. Co ciekawe nic nie zostało skradzione, jednak kolejnego dnia w "The Sun" pojawił się obszerny artykuł na temat wnętrza mieszkania gwiazdora. Sprawa przez wiele lat wzbudzała wątpliwości. Niedawno jednak pojawiły się nowe wątki. Aktor miał bowiem wejść w posiadanie dowodów, że cała sytuacja była zaplanowana przez właścicieli "The Sun". Okazało się również, że istnieje spore prawdopodobieństwo, iż Hugh Grantowi założono wówczas podsłuch.

"Moje roszczenie dotyczy bezprawnych czynów popełnionych przez 'The Sun', w tym zlecenia włamań na teren prywatny w celu uzyskania prywatnych informacji poprzez założenie tam podsłuchu, podsłuch telefonu stacjonarnego oraz włamywanie się do telefonu komórkowego. A także wykorzystanie prywatnych detektywów do wykonania tych i innych nielegalnych czynów" - mówił gwiazdor podczas jednej z rozpraw sądowych.

Rzecznik News Group Newspaper powiedział w oświadczeniu dla magazynu People, że spółka nie przyznała się do odpowiedzialności w ramach ugody i stwierdziła, że ​​rozstrzygnięcie sprawy leży "w interesie finansowym obu stron, aby nie doprowadzić do kosztownego procesu".

Hugh Grant zawarł ugodę z News Group Newspaper

Faktem jest, że 17 kwietnia 2024 roku doszło do ugody między Hugh Grantem a News Group Newspaper. Nie podano jednak konkretnej kwoty, na którą przystał gwiazdor. Wiadomo jednak, że na ten moment koszty procesu wynoszą ok. 10 milionów funtów.

Niezadowolony z takiego obrotu spraw artysta wydał oświadczenie w mediach społecznościowych i wyjaśnił, dlaczego zgodził się na ugodę.

"News Group twierdzi, że jest całkowicie niewinna w związku z tym, o co oskarżyłem 'The Sun' – włamania do telefonów, nielegalnego gromadzenie informacji, podsłuchiwania telefonów stacjonarnych, włamania do mojego mieszkania i biura, założenia podsłuchu w moim samochodzie, nielegalnego przeglądanie dokumentacji medycznej, kłamstw, krzywoprzysięstw i niszczenia dowodów. Jak to zwykle bywa w przypadku całkowicie niewinnych ludzi, oferują mi ogromną sumę pieniędzy, abym nie wpuścił tej sprawy do sądu. [...] Nie chcę przyjąć tych pieniędzy ani ugody. Bardzo chciałbym, aby wszystkie zarzuty, którym zaprzeczają, zostały rozpatrzone w sądzie... Jednak przepisy dotyczące postępowania cywilnego oznaczają, że jeśli przystąpię do procesu, a sąd przyzna mi odszkodowanie nawet o grosz niższe niż zaproponowana ugoda, będę musiał ponieść koszty prawne obu stron" - napisał.

Aktor miał przyznać również, że środki otrzymane z ugody przekaże organizacjom non-profit.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Dagmara Olszewska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości