"Ballerina". Keanu Reeves powróci jako John Wick i zagra z Aną de Armas

"Ballerina". Keanu Reeves powróci jako John Wick
"Ballerina". Keanu Reeves powróci jako John Wick
Źródło: Player
Keanu Reeves to aktor nierozerwalnie kojarzony z postacią Johna Wicka. Filmy z jego udziałem okazały się kasowym sukcesem, dlatego twórcy mają dalekosiężne plany. Do kin jeszcze nie trafiła czwarta część przygód płatnego zabójcy, a już dowiadujemy się, że pojawi się on także w spin-offie serii, czyli filmie "Ballerina" z Aną de Armas z roli głównej.

Rozpoczęły się już zdjęcia do filmu akcji "Ballerina". Obraz osadzony jest w uniwersum "Johna Wicka". Nie dziwi zatem, że w obsadzie produkcji znalazł się Keanu Reeves.

Kim jest John Wick?

John Wick to tytułowy bohater serii, który jest legendarnym płatnym zabójcą. Dla ukochanej żony wycofał się z biznesu. Po jej śmierci zaszył się we własnym domu i przeżywał żałobę i opiekował się zostawionym przez ukochaną psem. Syn rosyjskiego mafiosa odebrał mu jednak ostatnią pamiątkę po żonie, a Johna Wicka owładnęła chęć zemsty. Przestępczy świat na wieść o tym, że wrócił do gry, zamarł w przerażeniu.

Do tej pory doczekaliśmy się trzech części przygód Johna Wicka, które zarobiły na całym świecie blisko 600 milionów dolarów. Twórcy idą za ciosem i wkrótce do kin trafi czwarta część serii. Trwają też prace nad spin-offem cyklu, czyli "Balleriną" z Aną de Armas w tytułowej roli.

Pigula_Magia_Warnera 2022_emisja od 27
Magia Warnera. Najwięcej kina w telewizji

John Wick w filmie "Ballerina"

Film "Ballerina" to spin-off cyklu "John Wick". W produkcji zobaczymy szkołę dla płatnych zabójczyń i baletmistrzyń, którą przez chwilę mogliśmy oglądać w filmie "John Wick 3". Szczegóły fabuły nie są na razie znane. Wiemy tylko tyle, że bohaterką będzie młoda zabójczyni, która postanawia zemścić się na osobach odpowiedzialnych za śmierć jej rodziny. W tej roli zobaczymy Anę de Armas.

W filmie pojawi się też Keanu Reeves jako John Wick oraz Ian McShane, który ponownie wcieli się w postać Winstona. Scenariusz przygotował Shay Hatten, który był współautorem fabuły trzeciego "Johna Wicka". Za kamerą stoi Len Wiseman mający na swoim koncie takie filmy jak "Underworld" i "Szklana pułapka 4.0".

"Muszę w tym uczestniczyć, więc występuję w kilku sekwencjach. Kręcą właśnie teraz, a scenariusz jest świetny, historia fajna. Czekam z niecierpliwością" - powiedział Keanu Reeves w jedym z wywiadów.

Keanu Reeves opowiedział też o roli Any de Armas, zdradzając element fabuły.

"To kobieta, która znalazła się w bardzo trudnych okolicznościach i która szuka zemsty. Ktoś zabił jej ojca. Kto to może być? I tak, to jest jej podróż do zrozumienia swojej przeszłości. Straciła ojca w młodym wieku i tak naprawdę nie wie, co się stało. Tylko tyle, że ktoś wszedł do domu i pozbawił ją rodziny. Przy tym wszystkim pojawił się tatuaż. A jak wiemy w Johnie Wicku, jeśli masz tatuaż, to coś się dzieje" - stwierdził aktor.

"John Wick 4" – kiedy premiera?

Zanim doczekamy się premiery filmu "Ballerina", Keanu Reevesa w roli Johna Wicka możemy zobaczyć w czwartej części przygód bohatera. Do kin trafi ona 24 marca 2023 roku.

Szczegóły fabuły "Johna Wicka 4" nie są na razie znane. Akcja będzie rozgrywać się na kilku kontynentach. Zdjęcia realizowane były w Berlinie, Paryżu, Nowym Jorku oraz w Japonii. Obok Keanu Reevesa wystąpią m.in. Donnie Yen, Hiroyuki Sanada, Rina Sawayama, Shamier Anderson, Lance Reddick oraz Ian McShane.

Zobacz zwiastun filmu "John Wick 4":

Filmy z Johnem Wickiem – gdzie obejrzeć?

Wszystkie trzy filmy z serii "John Wick" obejrzymy w serwisie player.pl. Na platofmie znajdziemy też inne produkcje z Keanu Reevesem w roli głównej m.in. wszystkie części "Matrixa", "Skok Henry'ego" czy "Constantine".

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Player

podziel się:

Pozostałe wiadomości