"Barbie". Oto 10 rzeczy, których nie wiesz o kultowej lalce

10 rzeczy, których nie wiesz o lalce Barbie
10 rzeczy, których nie wiesz o lalce Barbie
Źródło: Warner Bros/Getty Images
#TEGONIEWIESZ. Przed nami premiera filmu "Barbie" w reżyserii Grety Gerwig. O produkcji od dawna aż huczy w mediach. Reżyserka ukryła w swoim dziele wiele nawiązań do kultowej lalki firmy Mattel. Już w zwiastunie mogliśmy zobaczyć Margot Robbie ubraną w strój kąpielowy, który miała na sobie zabawka podczas premiery ponad 64 lata temu. Przeczytaj 10 ciekawostek na temat Barbie, aby nic nie umknęło twojej uwadze podczas seansu!

Czy wiesz, jak naprawdę nazywają się Barbie i Ken? A czy kojarzysz, że słynna para ma na swoim koncie nagłe rozstanie, po tym jak serce Barbie skradł przystojny surfer? Sprawdź więcej ciekawostek na temat kultowej lalki!

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Filmy i seriale

Źródło: "Co Za Tydzień"
"Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży". Główna aktorka ma polskie korzenie
"Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży". Główna aktorka ma polskie korzenie
"Sukcesja". Sarah Snook i Kieran Culkin o sukcesie serial
"Sukcesja". Sarah Snook i Kieran Culkin o sukcesie serial
"Wszystko o moim starym". Robert De Niro,  o graniu w komediach
"Wszystko o moim starym". Robert De Niro, o graniu w komediach
"Creed III" – rozmowa z Michaelem B. Jordanem i Jonathanem Majorsem
"Creed III" – rozmowa z Michaelem B. Jordanem i Jonathanem Majorsem
Drugi sezon serialu "Perry Mason" można już zobaczyć w HBO Max
Drugi sezon serialu "Perry Mason" można już zobaczyć w HBO Max
"Shazam! Gniew bogów". Zachary Levi ma pomysł na kontynuację serii
"Shazam! Gniew bogów". Zachary Levi ma pomysł na kontynuację serii
"The Last of Us" - relacja z polskiej premiery serialu i rozmowy z twórcami i aktorami
"The Last of Us" - relacja z polskiej premiery serialu i rozmowy z twórcami i aktorami
"Biały Lotos". Serial HBO Max okazał się hitem. O czym jest drugi sezon?
"Biały Lotos". Serial HBO Max okazał się hitem. O czym jest drugi sezon?
Gwiazdy "Rodu smoka" opowiedziały o pracy nad serialem
Gwiazdy "Rodu smoka" opowiedziały o pracy nad serialem
Serial "Westworld" na HBO. Twórcy o zagrożeniach w przyszłości
Serial "Westworld" na HBO. Twórcy o zagrożeniach w przyszłości
"Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore'a" dostępne w HBO MAX
"Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore'a" dostępne w HBO MAX
Gwiazdy o nowej wersji filmu "Ojciec panny młodej". Film już w HBO Max
Gwiazdy o nowej wersji filmu "Ojciec panny młodej". Film już w HBO Max

Ile ma lat Barbie i jak powstała?

Od momentu swojego debiutu w 1959 roku w Stanach Zjednoczonych, Barbie zdobyła ogromną popularność i stała się symbolem mody, stylu i aspiracji dla wielu pokoleń dzieci. Pomysł na stworzenie lalki Barbie narodził się w głowie Ruth Handler. Zauważyła, że jej córka Barbara często bawi się papierowymi lalkami, nadając im role dorosłych. W tamtych czasach większość lalek dla dzieci przedstawiała niemowlęta, dlatego Handler dostrzegła potencjał rynkowy dla lalki, która byłaby reprezentacją dojrzałej kobiety.

Podczas podróży do Europy w 1956 roku, Ruth Handler natknęła się na niemiecką lalkę o nazwie Bild Lilli, która miała postać dorosłej kobiety. Lilli była popularną postacią występującą w komiksach i zdobyła popularność zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci. Handler zakupiła kilka sztuk Lilli i przywiozła je do firmy Mattel, którą założyła razem z mężem Elliottem.

Wspólnie z inżynierem Jackiem Ryanem, Ruth Handler przerobiła projekt lalki Lilli. Barbie zadebiutowała na Amerykańskich Międzynarodowych Targach Zabawek w Nowym Jorku 9 marca 1959 roku. Ta data jest obchodzona jako oficjalne urodziny Barbie, która w tym roku skończyła 64 lata.

Ruth Handler z mężem z Barbie i Kenem
Ruth Handler z mężem z Barbie i Kenem
Ruth Handler z mężem z Barbie i Kenem
Źródło: Getty Images

Jak wyglądała pierwsza lalka Barbie?

Pierwsza lalka Barbie, która zadebiutowała w 1959 roku, miała zupełnie odmienny wygląd niż ten, który znamy dzisiaj. Nie posiadała jeszcze ikonicznej urody z długimi platynowymi włosami. Jej wygląd był o wiele skromniejszy i bardziej skoncentrowany na modzie tamtej epoki.

Pierwsza Barbie miała na sobie strój kąpielowy w czarno-białe pasy. Miała również charakterystyczne klapki na wysokim obcasie, które podkreślały jej stylową osobowość. Jej włosy były złociste i kręcone, nie tak długie i gładkie, jak późniejsze wersje Barbie.

Pierwsza lalka Barbie i jej odtwórczyni Margot Robbie
Pierwsza lalka Barbie i jej odtwórczyni Margot Robbie
Pierwsza lalka Barbie i jej odtwórczyni Margot Robbie
Źródło: Getty Images. Warner Bros

Barbie była pierwszą lalką na amerykańskim rynku, która przedstawiała postać dorosłej kobiety. Kosztowała 3 dolary, ale jej cena szybko poszła w górę. Do Polski Barbie dotarła znacznie później z powodu politycznej sytuacji związanej z żelazną kurtyną. Gdy Barbie w końcu trafiła na nasz rynek, miała już charakterystyczne platynowe blond włosy, które stały się jednym z jej rozpoznawalnych elementów. Podobnie jak różowe stroje.

Barbie ma polskie korzenie

Historia lalki Barbie jest pełna ciekawych faktów. Czy wiesz, że jej twórczyni ma polskie pochodzenie? Ruth Handler to córka polskich emigrantów żydowskiego pochodzenia. Razem ze swoim mężem Elliottem założyła przedsiębiorstwo Mattel, które stało się domem lalki Barbie.

To nie jedyny polski akcent. Polki znalazły się także wśród kobiet wyróżnionych swoimi własnymi postaciami w edycji limitowanej Shero. Kobiety, które doczekały się swojej Barbie to Martyna Wojciechowska, Iwona Blecharczyk i Anita Włodarczyk.

Ruth Handler ma polskie korzenie
Ruth Handler ma polskie korzenie
Ruth Handler ma polskie korzenie
Źródło: Getty Images

Prawdziwe imię Barbie

Czy wiesz, jak brzmi prawdziwe imię Barbie? To Barbara Millicent Roberts. Barbie jest zdrobnieniem od imienia córki Ruth Handler Barbary. Imię to jednak tylko część fikcyjnej biografii Barbie. Od samego początku istnienia lalki, firma Mattel tworzyła opowieści i historię związaną z jej postacią. Biografie Barbie przedstawiamy w następnym akapicie.

Lalka Barbie stała się fenomenem
Lalka Barbie stała się fenomenem
Lalka Barbie stała się fenomenem
Źródło: Getty Images

Rodzina Barbie

Barbie to nie tylko lalka, ale również postać, która ożywa w książkach, filmach i wyobraźni dzieci. Jej bogata biografia rozwijała się na przestrzeni lat, dodając nowe elementy i przygody do historii tej ikonicznej zabawki.

W serii powieści wydanej przez Random House w latach 60. XX wieku, przedstawiono imiona rodziców Barbie oraz ich pochodzenie. George i Margaret Roberts pochodzą z fikcyjnego miasteczka Willows w stanie Wisconsin.

W książkach, opowieściach i serii, Barbie uczęszczała do różnych szkół w zależności od opowieści. W powieściach wydanych przez Random House, Barbie uczęszczała do liceum Willows High School, podczas gdy w serii Generation Girl wydanej przez Golden Books w 1999 roku, uczęszczała do fikcyjnego liceum Manhattan International High School w Nowym Jorku, wzorowanego na rzeczywistej szkole Stuyvesant High School.

Barbie mieszka w Malibu w stanie Kalifornia. Tam znajduje się jej dom, w którym rozgrywają się liczne przygody. Barbie często jest również kojarzona ze słynnym plażowym stylem życia, który odzwierciedla ducha Kalifornii.

Lalka Barbie ma wiele fanów, także dorosłych
Lalka Barbie ma wiele fanów, także wśród dorosłych
Lalka Barbie ma wiele fanów, także dorosłych
Źródło: Getty Images

Najlepszą przyjaciółką Barbie jest Teresa, która zastąpiła jej pierwszą najlepszą przyjaciółkę Midge. Barbie ma także bliskie relacje z Nikki, Summer i Raquelle, która była jej rywalką z czasów dzieciństwa, ale z czasem stały się przyjaciółkami. Firma Mattel wznowiła produkcję lalki Midge w 2013 roku, nadając jej "odświeżony" profil, co oznacza powrót kolejnej ważnej postaci do świata Barbie.

Barbie ma również liczne rodzeństwo, które zmieniało się wraz z upływem lat. Lalka ma także sześcioro młodszego rodzeństwa: Skipper, Todd, Tutti/Stacie, Chelsea, Kelly i Krissy. Najczęściej Barbie występuje w towarzystwie Skipper, Stacie i Chelsea, tworząc rodzinne więzi i przygody. W filmie "Barbie w świecie mody" poznajemy ciotkę Barbie - Millicent.

Nie można zapomnieć o jej licznych zwierzętach Barbie. Miała ponad 50 zwierzaków, w tym koty, psy, konie, pandy, lwiątka i zebrę. W serii "Barbie: Life in the Dreamhouse" pojawiają się pies Taffy, kotka Blissa i klacz Tawny, które towarzyszą Barbie w jej przygodach.

Miłość Kena i Barbie nie była wieczna

Kiedy myślimy o lalce Barbie, od razu przychodzi nam na myśl jej chłopak Ken. Ale czy wiesz, że Ken także ma pełne imię i nazwisko? Kenneth Sean Carson - tak ono brzmi.

Przez długi czas Ken i Barbie byli uważani za nierozłączną parę. Ich miłość trwała 49 lat, ale potem nagle ogłosili rozstanie, co zszokowało świat. Po rozstaniu z Kenem Barbie przez pewien czas spotykała się z Blaine'em, przystojnym surferem z Kalifornii. Ich związek wprowadził nową dynamikę do historii Barbie i pokazał, że życie miłosne może być pełne niespodzianek.

Barbie i Ken rozstali się w Walentynki 2004 roku, ale po siedmiu latach, w Walentynki 2011 roku, znów znaleźli drogę do siebie. Rozstanie tylko utwierdziło ich w przekonaniu, że są dla siebie stworzeni. Dzięki temu Barbie i Ken powrócili jako para, by kontynuować swoje wspólne przygody i wprowadzać nowe rozdziały do swojej historii.

Barbie przetestowała kilkaset zawodów

Od momentu swojego debiutu w 1959 roku, Barbie zaskakiwała świat wszechstronnością i odwagą. Lalka nie tylko zmieniała trendy w modzie, ale także podejmowała się różnych wyzwań zawodowych.

Na początku swojej kariery, Barbie wcielała się głównie w tradycyjne role kojarzone wtedy z kobietami, takie jak opiekunka, pielęgniarka, nauczycielka, stewardessa czy modelka.

Jednak z biegiem czasu Barbie nie ograniczała się tylko do tych tradycyjnych zawodów. Jej zainteresowania rozszerzały się na kolejne dziedziny. Zaczęła odnosić sukcesy w świecie telewizji, muzycznej kariery, a nawet w polityce. Barbie brała udział w igrzyskach olimpijskich, występując w kilkunastu dyscyplinach sportowych. Była też redaktorką naczelną modowego magazynu, organizowała śluby i brała udział w wyścigach NASCAR. Jej kreatywność i wszechstronność nie mają granic.

Przez kolejne lata Barbie wcielała się w różne role zawodowe. Od pielęgniarki do gwiazdy rocka, od weterynarza do instruktorki aerobiku, od pilota do policjantki - Barbie była nieustannie inspiracją dla dzieci, pokazując im, że wyobraźnia nie ma ograniczeń.

Barbie przetestowała kilkaset zawodów
Barbie przetestowała kilkaset zawodów
Barbie przetestowała kilkaset zawodów
Źródło: Getty Images

Jednym z wyjątkowych momentów w karierze Barbie był jej debiut w kosmosie. Już w 1965 roku, cztery lata przed tym, jak pierwszy mężczyzna postawił stopę na Księżycu, Barbie została astronautką.

Również w ostatnich latach Barbie kontynuowała swoją niezwykłą karierę, wcielając się w różne zawody. Stała się inżynierem komputerowym, profesjonalnie uprawiała snowboard, tańczyła w balecie. To tylko niektóre z przykładów setek zawodów, które Barbie podjęła i które dawały dzieciom możliwość snucia fantazji i odkrywania różnych ścieżek kariery.

Zakazana w niektórych krajach

Co ciekawe Barbie nie jest akceptowana we wszystkich krajach. Przeciwnicy Barbie nie ograniczają się tylko do grup religijnych, które obawiają się potencjalnych zagrożeń duchowych związanych z tą zabawką. Zarzuty wobec Barbie dotyczą również jej nierealnych proporcji i idealnego wyglądu. Oponentom Barbie przeszkadza, że lalka może wpływać na młode dziewczynki, kreując niezdrowe standardy piękna. W niektórych krajach sprzedaż Barbie jest zakazana ze względu na te obawy. Uznano Barbie za zagrożenie dla moralności i zabawkę wywołującą nierealny obraz kobiety.

Przykładem kraju, w którym Barbie jest zakazana, jest Iran. Irańskie sklepy sprzedające zabawki są regularnie kontrolowane przez policję obyczajową. Lalki Barbie są uznawane za sprzeczne z "prawdziwymi islamskimi wartościami" i muszą być usuwane z witryn i półek sklepowych. Zamiast Barbie, policja obyczajowa sugeruje sprzedawcom promowanie lalki o imieniu Sara lub Dara. Te lalki są ubrane w stroje, które są akceptowane przez władze Iranu. Lalka Sara ma zasłonięte włosy i nosi luźne ubrania, które nie podkreślają kobiecych kształtów, co jest zgodne z islamskimi wartościami.

Jednocześnie warto zauważyć, że Barbie stała się także symbolem postępu i zmiany w społeczeństwie. Producent lalki, firma Mattel, wprowadziła różne modele Barbie, które odzwierciedlają większą różnorodność i promują pozytywny wizerunek ciała i różnorodność kobiet.

Zmiany, zmiany, zmiany

Barbie na przestrzeni lat stała się przedmiotem debat i krytyki z powodu nierealnych proporcji ciała, które zostały odebrane jako idealizacja i nadmierne skupienie na seksualizacji kobiecego ciała. Jednak firma Mattel, producent Barbie, odpowiedziała na te kontrowersje, wprowadzając zmiany i nowe modele lalki, które odzwierciedlają większą różnorodność.

Jedną z pierwszych zmian, które zwróciły uwagę, było wprowadzenie płaskich butów dla Barbie w 2015 roku. Dotychczasowa ikoniczna lalka zawsze chodziła na wysokich obcasach, co często było krytykowane za promowanie niezdrowego obrazu kobiecego wyglądu. Wprowadzenie płaskich butów miało na celu uwolnienie Barbie od tych nierealistycznych standardów piękna i pokazanie, że wygodne obuwie jest również ważne.

W kolejnych latach firma Mattel podjęła jeszcze więcej kroków w kierunku promowania różnorodności w wyglądzie Barbie. Od 2016 roku na rynku można znaleźć lalki Barbie w różnych wariantach: oryginalną, o okrągłej sylwetce, niską i wysoką. Ta inicjatywa ma na celu dostosowanie lalki do rzeczywistości, gdzie kobiety mają różne sylwetki i wzrost. To cieszy wiele osób, które widzą w tym kroku odejście od sztywnych norm piękna i odejście od jednorodnego wyglądu.

Kolejnym ważnym krokiem było wprowadzenie lalki Barbie o charakterze edukacyjnym, które miały promować tolerancję i różnorodność. Pojawiły się też lalki Barbie noszące hidżab oraz lalki w ciąży.

Firma Mattel wprowadziła też serię jednoegzemplarzowych lalek Barbie Shero przedstawiających wizerunki różnych kobiet - artystek, sportsmenek i aktywistek, które wpłynęły na zmianę świata.

Dzisiaj Barbie oferuje wiele różnych modeli, które różnią się od standardowej wersji. Dzięki temu dzieci mają możliwość zobaczenia, że piękno i sukces przyjmują różne formy, co pomaga oswajać się z różnorodnością i akceptacją w rzeczywistym świecie.

Barbie to gwiazda filmowa

Trzeba zauważyć, że Barbie to nie tylko ikona zabawek, ale również gwiazda filmowa. Od pierwszych filmów z udziałem lalki w latach 80. do najnowszych produkcji, Barbie zdobyła serca widzów na całym świecie.

Pierwszy film z Barbie został stworzony w 1987 roku przez DIC Entertainment oraz Saban Capital Group i nosił tytuł "Barbie and the Rockers: Out of this World". Był to musical trwający 50 minut, w którym Barbie była liderką popularnej grupy rockowej. Razem z przyjaciółkami z zespołu wyruszyła w trasę koncertową, której kulminacją było wystąpienie w kosmosie! Film zdobył dużą popularność i doczekał się kontynuacji w kolejnym roku. "Barbie and the Sensations: Rockin' Back to Earth" to druga część przygód muzycznej grupy, która powraca na Ziemię.

W 1992 roku powstał kolejny film z Barbie zatytułowany "Dance! Workout with Barbie". Była to animacja, która po raz pierwszy połączyła elementy live-action. Ten nieoficjalny trzeci film zakończył pierwszą generację produkcji filmowych z udziałem lalki Barbie.

Film "Barbie" – postacie
Film "Barbie"
Film "Barbie"
Film "Barbie"
Film "Barbie"
+19
Zobacz galerię

Od 2001 roku wytwórnia Mattel rozpoczęła produkcję drugiej generacji filmów Barbie. Zaczynając od "Dziadka do Orzechów", regularnie wydawane są pełnometrażowe filmy przedstawiające kolejne przygody lalki.

Kolejnym ważnym wydarzeniem w historii filmów Barbie będzie premiera filmu "Barbie" w reżyserii Grety Gerwig. Film ten będzie można obejrzeć w kinach od 21 lipca 2023 roku i będzie pierwszym live-action filmem z udziałem lalki Barbie. Znana aktorka Margot Robbie wcieli się w postać Barbie, a Ryan Gosling zagra Kena. W obsadzie filmu znaleźli się również tacy aktorzy jak America Ferrera, Kate McKinnon, Issa Rae, Rhea Perlman i Will Ferrell. Zobacz zwiastun i galerię zdjęć z filmu:

Film "Barbie" – zdjęcia
Film "Barbie"
Film "Barbie"
Film "Barbie"
Film "Barbie"
+10
Zobacz galerię

#TegoNieWiesz to cykl artykułów w serwisie cozatydzien.tvn.pl, który przedstawia intrygujące fakty i mało znane ciekawostki ze świata kultury i show-biznesu. Czy wiesz, jak wiele niesamowitych historii i fascynujących anegdot wiąże się z twoimi ulubionymi artystami, filmami, serialami czy muzyką? Nie wiesz? Spokojnie, pomożemy ci je odkryć!

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Warner Bros/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Katarzyna Warnke ma na koncie rolę życia? Zdradziła, w czym nigdy nie zagra [TYLKO U NAS]

Katarzyna Warnke ma na koncie rolę życia? Zdradziła, w czym nigdy nie zagra [TYLKO U NAS]

Małgorzata Rozenek o prezencie na 18. urodziny syna i jego wyprowadzce. "Trudny moment" [TYLKO U NAS]

Małgorzata Rozenek o prezencie na 18. urodziny syna i jego wyprowadzce. "Trudny moment" [TYLKO U NAS]

Adam Woronowicz o wymarzonej roli. Wspomniał o "Ojcu Chrzestnym"  [TYLKO U NAS]

Adam Woronowicz o wymarzonej roli. Wspomniał o "Ojcu Chrzestnym" [TYLKO U NAS]

Marta Wierzbicka o powrocie do "Na Wspólnej". Zdradziła kulisy nagrywania scen intymnych

Marta Wierzbicka o powrocie do "Na Wspólnej". Zdradziła kulisy nagrywania scen intymnych

Lidia Sadowa o rodzinie, pracy w czasie ciąży i roli w "Na Wspólnej". Co było największym wyzwaniem? [TYLKO U NAS]

Lidia Sadowa o rodzinie, pracy w czasie ciąży i roli w "Na Wspólnej". Co było największym wyzwaniem? [TYLKO U NAS]

Monika Miller wzięła ślub? Zdjęcia w białej sukni zaskoczyły internautów [TYLKO U NAS]

Monika Miller wzięła ślub? Zdjęcia w białej sukni zaskoczyły internautów [TYLKO U NAS]

Klaudia El Dursi o relacji z byłym partnerem. "Trzeba wiele rzeczy wybaczyć i zaakceptować"

Klaudia El Dursi o relacji z byłym partnerem. "Trzeba wiele rzeczy wybaczyć i zaakceptować"

Andrzej Kosmala o trudnych momentach i ostatnich słowach Krzysztofa Krawczyka [TYLKO U NAS]

Andrzej Kosmala o trudnych momentach i ostatnich słowach Krzysztofa Krawczyka [TYLKO U NAS]

Robert Motyka o rodzinie, karierze i związku. "Musiałem pokazać, że jestem pracowity" [TYLKO U NAS]

Robert Motyka o rodzinie, karierze i związku. "Musiałem pokazać, że jestem pracowity" [TYLKO U NAS]

"Pokonaj mnie, jeśli potrafisz". Z kim zmierzy się Małgorzata Rozenek-Majdan? Oto pierwsza trójka

"Pokonaj mnie, jeśli potrafisz". Z kim zmierzy się Małgorzata Rozenek-Majdan? Oto pierwsza trójka

Jakub Tofil o życiu prywatnym i trudnej roli w "Na Wspólnej". "Nadal się obawiam" [TYLKO U NAS]

Jakub Tofil o życiu prywatnym i trudnej roli w "Na Wspólnej". "Nadal się obawiam" [TYLKO U NAS]

Andrzej i Katarzyna Gąsienicowie zaskoczyli wiadomością o rozwodzie. "Życie ma się jedno" [TYLKO U NAS]

Andrzej i Katarzyna Gąsienicowie zaskoczyli wiadomością o rozwodzie. "Życie ma się jedno" [TYLKO U NAS]

Michał Koterski ujawnił, że jest osobą w spektrum autyzmu. "Źle o sobie przez to myślałem"

Michał Koterski ujawnił, że jest osobą w spektrum autyzmu. "Źle o sobie przez to myślałem"

Księżna Kate i król Karol odbyli tajne spotkanie? Na jaw wychodzą szczegóły

Księżna Kate i król Karol odbyli tajne spotkanie? Na jaw wychodzą szczegóły

Katarzyna Warnke o macierzyństwie i relacji z rodzicami. "Nie było kumplowania się" [TYLKO U NAS]

Katarzyna Warnke o macierzyństwie i relacji z rodzicami. "Nie było kumplowania się" [TYLKO U NAS]

Izabela Kuna o pogoni za doskonałością. "Wydawało mi się, że nie jestem wystarczająco dobra"

Izabela Kuna o pogoni za doskonałością. "Wydawało mi się, że nie jestem wystarczająco dobra"

Anna Guzik o krytyce, rodzinie i planach na przyszłość. "Najbliżsi są lustrem tego, co udało się zrobić"

Anna Guzik o krytyce, rodzinie i planach na przyszłość. "Najbliżsi są lustrem tego, co udało się zrobić"

Monika Goździalska o show-biznesie i hejcie. "Przypłaciłam to ciężką depresją"

Monika Goździalska o show-biznesie i hejcie. "Przypłaciłam to ciężką depresją"

Zuzanna Bernat o radzeniu sobie z hejtem, aktorstwie, relacji z mamą i budowaniu pewności siebie. "Nie miałam jej" [WYWIAD]

Zuzanna Bernat o radzeniu sobie z hejtem, aktorstwie, relacji z mamą i budowaniu pewności siebie. "Nie miałam jej" [WYWIAD]

Daria Widawska o tremie przed spektaklami i wymarzonej roli. "Muszę czuć trochę adrenaliny"

Daria Widawska o tremie przed spektaklami i wymarzonej roli. "Muszę czuć trochę adrenaliny"

Waldemar Obłoza o roli Romana w "Na Wspólnej". "Nawet ciotka czasami się myliła" [TYLKO U NAS]

Waldemar Obłoza o roli Romana w "Na Wspólnej". "Nawet ciotka czasami się myliła" [TYLKO U NAS]

Joanna Brodzik szczerze o aktorstwie, marzeniach i wieku. "Wciąż jeszcze słyszę, że wyglądam za młodo"

Joanna Brodzik szczerze o aktorstwie, marzeniach i wieku. "Wciąż jeszcze słyszę, że wyglądam za młodo"

Radosław Pazura o podtrzymaniu ognia w związku. Ma na to przepis? [TYLKO U NAS]

Radosław Pazura o podtrzymaniu ognia w związku. Ma na to przepis? [TYLKO U NAS]

Przemysław Klima nowym jurorem "MasterChefa". Co wiemy o 13. sezonie programu?

Przemysław Klima nowym jurorem "MasterChefa". Co wiemy o 13. sezonie programu?

Tomasz Jakubiak marzy o powiększeniu rodziny. Co na to jego żona? Zobaczcie wideo [TYLKO U NAS]

Tomasz Jakubiak marzy o powiększeniu rodziny. Co na to jego żona? Zobaczcie wideo [TYLKO U NAS]

Agata Kulesza na studiach była szefową fuksówki. "Starała się być groźną, surową"

Agata Kulesza na studiach była szefową fuksówki. "Starała się być groźną, surową"

Julia Wieniawa zdradza, jak zareagowała na propozycję dołączenia do "Mam talent!". "Zastanawiałam się" [TYLKO U NAS]

Julia Wieniawa zdradza, jak zareagowała na propozycję dołączenia do "Mam talent!". "Zastanawiałam się" [TYLKO U NAS]

Agnieszka Woźniak-Starak o relacji z Jankiem Pirowskim i "Mam Talent". "W końcu mam mocno trafioną parę" [TYLKO U NAS]

Agnieszka Woźniak-Starak o relacji z Jankiem Pirowskim i "Mam Talent". "W końcu mam mocno trafioną parę" [TYLKO U NAS]

2. urodziny serwisu Co za Tydzień TVN Online. Poznaj naszą redakcję!

2. urodziny serwisu Co za Tydzień TVN Online. Poznaj naszą redakcję!

Aleksandra Popławska chciałaby wystąpić z córką na ekranie? Zaskakujące słowa [TYLKO U NAS]

Aleksandra Popławska chciałaby wystąpić z córką na ekranie? Zaskakujące słowa [TYLKO U NAS]

Anna Senkara i Sandra Hajduk o łączącej je relacji. "Obie mamy charaktery" [TYLKO U NAS]

Anna Senkara i Sandra Hajduk o łączącej je relacji. "Obie mamy charaktery" [TYLKO U NAS]

Agnieszka Woźniak-Starak zaskakująco o karierze. "Zostałam wrzucona na głęboką wodę" [TYLKO U NAS]

Agnieszka Woźniak-Starak zaskakująco o karierze. "Zostałam wrzucona na głęboką wodę" [TYLKO U NAS]

Agnieszka Chylińska o dzieciństwie i braku wsparcia. "Nie widzieli we mnie nikogo" [TYLKO U NAS]

Agnieszka Chylińska o dzieciństwie i braku wsparcia. "Nie widzieli we mnie nikogo" [TYLKO U NAS]

Olivier Janiak o wychowaniu synów. "Dopóki mają taką potrzebę, to myślę, że nie jest najgorzej" [TYLKO U NAS]

Olivier Janiak o wychowaniu synów. "Dopóki mają taką potrzebę, to myślę, że nie jest najgorzej" [TYLKO U NAS]

Dorota Szelągowska otworzyła się na temat dzieci. "Dużo bardziej boję się o moją córkę" [TYLKO U NAS]

Dorota Szelągowska otworzyła się na temat dzieci. "Dużo bardziej boję się o moją córkę" [TYLKO U NAS]

Bogna Sworowska zdradziła swój sekret. Wiemy, jak zachowuje dobrą formę. "Wiek to tylko numer" [TYLKO U NAS]

Bogna Sworowska zdradziła swój sekret. Wiemy, jak zachowuje dobrą formę. "Wiek to tylko numer" [TYLKO U NAS]

Ewa Chodakowska zrezygnowała z macierzyństwa. "Zderzam się z potwornym hejtem" [TYLKO U NAS]

Ewa Chodakowska zrezygnowała z macierzyństwa. "Zderzam się z potwornym hejtem" [TYLKO U NAS]

Agnieszka Woźniak-Starak o relacji z Janem Pirowskim. "Powiedział, że się mnie trochę boi"

Agnieszka Woźniak-Starak o relacji z Janem Pirowskim. "Powiedział, że się mnie trochę boi"

Marcela Leszczak i Michał Koterski zaskakująco o synu. Pójdzie w ich ślady? [TYLKO U NAS]

Marcela Leszczak i Michał Koterski zaskakująco o synu. Pójdzie w ich ślady? [TYLKO U NAS]

Dorota Szelągowska wspomniała swoje nastoletnie lata. "Wydawało mi się, że jestem pępkiem świata" [TYLKO U NAS]

Dorota Szelągowska wspomniała swoje nastoletnie lata. "Wydawało mi się, że jestem pępkiem świata" [TYLKO U NAS]

Marcin Prokop zaskoczył słowami o Julii Wieniawie. "Mogę się od niej sporo nauczyć" [TYLKO U NAS]

Marcin Prokop zaskoczył słowami o Julii Wieniawie. "Mogę się od niej sporo nauczyć" [TYLKO U NAS]

Najlepsze cytaty z programu "Kuchenne Rewolucje". "Dlaczego wy trujecie ludzi?" 

Najlepsze cytaty z programu "Kuchenne Rewolucje". "Dlaczego wy trujecie ludzi?" 

"Ślub od pierwszego wejrzenia". Jak potoczyły się losy wszystkich par z 3. sezonu?

"Ślub od pierwszego wejrzenia". Jak potoczyły się losy wszystkich par z 3. sezonu?

"Mówię Wam" – nowy program w TVN7. Mateusz Hładki zaprasza na show-biznesowy przegląd wydarzeń

"Mówię Wam" – nowy program w TVN7. Mateusz Hładki zaprasza na show-biznesowy przegląd wydarzeń

Anna Guzik o sekrecie udanego związku, dzieciach i roli w "Na Wspólnej". "Kariera jest raczej egoistką" [TYLKO U NAS]

Anna Guzik o sekrecie udanego związku, dzieciach i roli w "Na Wspólnej". "Kariera jest raczej egoistką" [TYLKO U NAS]

Dzieci Małgorzaty Sochy nie zostają z babcią. Aktorka wyjaśniła, dlaczego nie powierza ich mamie

Dzieci Małgorzaty Sochy nie zostają z babcią. Aktorka wyjaśniła, dlaczego nie powierza ich mamie

Chwile grozy w "The Traitors. Zdrajcy". Uczestniczki miały wypadek. "Pomyślałyśmy, że to była kula"

Chwile grozy w "The Traitors. Zdrajcy". Uczestniczki miały wypadek. "Pomyślałyśmy, że to była kula"

Ramówka TVN na wiosnę 2024. Co zobaczymy na antenie? Nowe programy i kontynuacje

Ramówka TVN na wiosnę 2024. Co zobaczymy na antenie? Nowe programy i kontynuacje