Oficjalna premiera filmu "Tata". Eryk Lubos w roli samodzielnego ojca

"Tata" w kinach w 2023 roku
Oficjalna premiera filmu "Tata". Eryk Lubos w roli samodzielnego ojca
Źródło: Warer Bros.
Za nami oficjalna premiera nowego filmu, w którym w główną rolą wcielił się Eryk Lubus. "Tata" to historia o dorastaniu do roli ojca i samodzielnym tacierzyństwie. Film od piątku 24 lutego można oglądać w kinach.

Choć dla Anny Maliszewskiej film "Tata" jest debiutem pełnometrażowym, w branży od lat ceniona jest za swoje prace. I nic w tym dziwnego. Reżyserka odpowiada za teledyski do takich piosenek jak "Sutra" duetu Sistars, "Mimo wszystko" zespołu Hey czy "Ostatni raz" Reni Jusis. Pomysł na "Tatę" również narodził się przy okazji pracy nad wideoklipem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Anna Kalczyńska o planach zawodowych dzieci
Anna Kalczyńska opowiedziała jakie plany na przyszłość mają jej dzieci. Okazało się, że jedna z córek planuje pójść w dziennikarskie ślady mamy.

Gwiazdy na premierze filmu "Tata"

Jak się okazuje, pomysł na pełnometrażowy debiut do Anny Maliszewskiej przyszedł w trakcie pracy. Reżyserka realizowała teledysk do piosenki Marii Peszek, zatytułowanej "Samotny tata". W wideoklipie głównym bohaterem jest... kierowca TIRa, w którego wciela się właśnie Eryk Lubos. Anna Maliszewska w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" przyznała, że była to bezpośrednia inspiracja, wynikająca przede wszystkim z reakcji fanów.

"Po tym teledysku pisali do mnie samotni rodzice, kierowcy, był też spory odzew od filmowców. Słyszałam: 'Anka, masz gotowy temat i bohaterów, rób to!'. 'Samotny tata' ułatwił znalezienie producentów. Nie musieli sobie wyobrażać bohatera, mogłam im pokazać próbkę materiału z Erykiem. Wcześniej zajmowałam się innymi scenariuszami, ale tak naprawdę zwyczajnie nie miałam czasu, żeby poświęcić się debiutowi fabularnemu" - powiedziała w rozmowie z Piotrem Guszkowskim.

Premiera filmu "Tata"
Maria Peszek na oficjalnej premierze filmu "Tata"
Premiera filmu "Tata"
Źródło: MWMEDIA

Jak Anna Maliszewska wspomina pracę z Erykiem Lubosem?

"Eryk zrobił prawo jazdy kategorii C. Prowadzenie tira bardzo go odprężało. Do tego stopnia, że zdarzało mu się pojechać hen przed siebie. Ale w końcu zawsze wracał" - zdradziła reżyserka.

Premiera filmu "Tata"
Anna Maliszewska i Eryk Lubos na oficjalnej premierze filmu "Tata"
Premiera filmu "Tata"
Źródło: MWMEDIA

"Tata" - premiera kinowa. O czym jest film?

"Tata" to polska produkcja, która wyszła spod ręki Anny Maliszewskiej. To pełnometrażowy debiut reżyserki, która ma na koncie krótkometrażowy film zatytułowany "Pokój szybkich randek". Tym razem Anna Maliszewska opowiada historię Michała, który jest kierowcą TIRa i ojcem samodzielnie wychowującym córkę Miśkę. Długie godziny za kółkiem, samotność i ciągłe życie w drodze to dla niego codzienność. Kiedy jest w trasie, jego córką opiekuje się ukraińska sąsiadka. Jej wnuczka Lena i Miśka są nierozłączne. Gdy ukraińska niania nagle umiera, Michał zabiera dziewczynki ze sobą w podróż.

To historia o drodze ku dojrzałej ojcowskiej miłości, pełnej zrozumienia i odpowiedzialności. Nie tylko dla niego jest to niezwykła i pouczająca przygoda. Spotkanie z rodziną Lenki w Ukrainie to dla dziewczynek ważna lekcja siostrzeństwa, dorastania w zmieniającym się na ich oczach świecie peryferii Europy. Ukraina, która dla Lenki jest symbolem domu i cudownego dzieciństwa okaże się miejscem doświadczonym przez trudy życia i zmagania bohaterów. Czy w tej podróży Michał pokona demony i przestanie uciekać?

Film "Tato" w kinach od 24 lutego.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor: Dominika Kowalewska

Źródło zdjęcia głównego: Warer Bros.

podziel się:

Pozostałe wiadomości