7 ciekawostek o filmach z Willym Wonką. Czekoladowa rzeka była prawdziwa i... śmierdziała!

Gene Wilder, Johhny Depp, Timothée Chalamet
Willy Wonka w trzech odsłonach
Źródło: Warner Bros.
#TEGONIEWIESZ. Dzięki dwóm wielkim filmom z 1971 i 2005 roku postać Willy'ego Wonki stała się ikoną kultury popularnej. Dbałość o szczegóły, niekonwencjonalne sugestie aktorów i wizje reżyserów stworzyły niezapomnianą opowieść o wielkich marzeniach i... czekoladzie. Wkrótce na ekrany trafi kolejny film z nowym wcieleniem popularnego czekoladnika. Wcześniej zapoznaj się z garścią niesamowitych ciekawostek na temat dwóch poprzednich produkcji!

Film "Willy Wonka i fabryka czekolady" z 1971 roku zapisał się w kanonie klasyki filmowej, a jego remake z 2005 roku wyreżyserowany przez Tima Burtona skradł serca widzów i zachwycił zarówno dzieci, jak i dorosłych. Dlaczego do zagrania Willy'ego Wonki wybrano akurat Gene Wildera i Johnnego Deppa? Co stało się z aktorami, który wcielali się w rolę głównego bohatera,Charliego Bucketa? Przekonajmy się, jak potoczyły się ich kariery. Odkryj kilka fascynujących tajemnic zza kulis tego filmowego uniwersum!

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Filmy i seriale

Źródło: "Co Za Tydzień"
"Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży". Główna aktorka ma polskie korzenie
"Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży". Główna aktorka ma polskie korzenie
"Sukcesja". Sarah Snook i Kieran Culkin o sukcesie serial
"Sukcesja". Sarah Snook i Kieran Culkin o sukcesie serial
"Wszystko o moim starym". Robert De Niro,  o graniu w komediach
"Wszystko o moim starym". Robert De Niro, o graniu w komediach
"Creed III" – rozmowa z Michaelem B. Jordanem i Jonathanem Majorsem
"Creed III" – rozmowa z Michaelem B. Jordanem i Jonathanem Majorsem
Drugi sezon serialu "Perry Mason" można już zobaczyć w HBO Max
Drugi sezon serialu "Perry Mason" można już zobaczyć w HBO Max
"Shazam! Gniew bogów". Zachary Levi ma pomysł na kontynuację serii
"Shazam! Gniew bogów". Zachary Levi ma pomysł na kontynuację serii
"The Last of Us" - relacja z polskiej premiery serialu i rozmowy z twórcami i aktorami
"The Last of Us" - relacja z polskiej premiery serialu i rozmowy z twórcami i aktorami
"Biały Lotos". Serial HBO Max okazał się hitem. O czym jest drugi sezon?
"Biały Lotos". Serial HBO Max okazał się hitem. O czym jest drugi sezon?
Gwiazdy "Rodu smoka" opowiedziały o pracy nad serialem
Gwiazdy "Rodu smoka" opowiedziały o pracy nad serialem
Serial "Westworld" na HBO. Twórcy o zagrożeniach w przyszłości
Serial "Westworld" na HBO. Twórcy o zagrożeniach w przyszłości
"Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore'a" dostępne w HBO MAX
"Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore'a" dostępne w HBO MAX
Gwiazdy o nowej wersji filmu "Ojciec panny młodej". Film już w HBO Max
Gwiazdy o nowej wersji filmu "Ojciec panny młodej". Film już w HBO Max

1. Filmowe uniwersum Willy'ego Wonki

Roald Dahl, wybitny pisarz literatury dziecięcej, zasłynął w 1964 roku powieścią dla dzieci "Charlie i fabryka czekolady". Sukces tej opowieści skłonił go do napisania kontynuacji zatytułowanej "Charlie i Wielka Szklana Winda", która ujrzała światło dzienne w 1971 roku. Miał w planach stworzenie trzeciej książki w serii, ale niestety nie zdążył jej skończyć przed swoją śmiercią.

Roald Dahl
Roald Dahl zasłynął powieścią dla dzieci "Charlie i fabryka czekolady"
Roald Dahl
Źródło: Getty Images

Adaptacja filmowa pierwszej powieści, zatytułowana "Willy Wonka i fabryka czekolady", miała swoją premierę w 1971 roku, a w roli słynnego właściciela fabryki czekolady wystąpił Gene Wilder. Pomimo że obecnie uważana jest za klasykę filmową, wówczas nie odniosła sukcesu kasowego, zarabiając zaledwie 4 miliony dolarów przy budżecie 2,9 miliona. Dahl sam wyraził niezadowolenie z filmu i zachował dystans wobec niego.

"Willy Wonka i fabryka czekolady" (1971)
"Willy Wonka i fabryka czekolady" (1971)
"Willy Wonka i fabryka czekolady" (1971)
Źródło: Warner Bros.

W związku z niechęcią do pierwszej adaptacji autor odmówił wydania zgody na dalsze remaki i sprzedaż praw do filmu z kontynuacją, aż do swojej śmierci w 1990 roku. Dopiero 15 lat po jego odejściu zarządcy jego majątkiem wyrazili zgodę na remake autorstwa Tima Burtona.

Wersja Tima Burtona, wydana w 2005 roku jako "Charlie i fabryka czekolady", została świetnie przyjęta przez publiczność i odniosła wielki sukces, zarabiając 475 milionów dolarów ze sprzedaży biletów na całym świecie. Burton wykorzystał swój charakterystyczny styl w filmie, a Johnny Depp wcielił się w rolę ekscentrycznego Willy'ego Wonki.

"Charlie i fabryka czekolady" (2005)
"Charlie i fabryka czekolady" (2205)
"Charlie i fabryka czekolady" (2005)
Źródło: Warner Bros.

2. Willy Wonka – tajemnice kultowej postaci

Kto zagra Willy'ego Wonkę?

Wybór odpowiedniego aktora do roli Willy'ego Wonki w pierwszym filmie o czekoladniku nie był łatwym zadaniem. Roald Dahl utor powieści "Charlie i fabryka czekolady", miał ulubione osoby, które chciałby zobaczyć w tej roli. Wśród nich byli Fred Astaire i Peter Sellers, który nawet osobiście zadzwonił do Dahla, prosząc o szansę na tę rolę. Na liście zainteresowanych znaleźli się także wszyscy sześciu członków legendarnego zespołu Monty Pythona, a także Spike Milligan, brytyjski komik i przyjaciel autora.

Ostatecznie, rolę Willy'ego Wonki otrzymał Gene Wilder, który po przeczytaniu scenariusza napisał do reżysera Mela Stuarta niezwykłe sugestie dotyczące pierwszej sceny. Najpierw pokazał się, kulejąc, ale potem odrzucił laskę i zaczął tańczyć, robiąc wielkie wrażenie na widzach.

"Willy Wonka i fabryka czekolady" (1971)
Gene Wilder
"Willy Wonka i fabryka czekolady" (1971)
Źródło: Warner Bros.

Gene Wilder angażował się mocno w kreację swojej postaci, nawet dbając o najdrobniejsze detale kostiumu. Po obejrzeniu wczesnych szkiców kostiumu Willy'ego Wonki, napisał list do reżysera Stuarta z uwagami dotyczącymi kieszeni marynarki, spodni i butów. Jego komentarz na temat kapelusza, który chciał skrócić o 2 cale i dodać jasnoniebieską taśmę, podkreślał profesjonalizm aktora i zaangażowanie w kreację charakterystycznego wyglądu postaci. Co ciekawe, po latach Willy Wonka w wykonaniu Gene Wildera stał się bohaterem licznych memów, które w sarkastyczny sposób naśmiewały się z rzeczywistości.

Memy z Willym Wonką
Memy z Willym Wonką
Memy z Willym Wonką
Źródło: Twitter

Johnny Depp - nowe wcielenie Wonki

Gdy w 2005 roku zdecydowano się na stworzenie nowej wersji filmu "Charlie i fabryka czekolady", kolejny aktor musiał wcielić się w rolę kultowego czekoladnika. Zanim ostatecznie wybrano Johnny'ego Deppa, wiele znanych nazwisk było branych pod uwagę. Jim Carrey, Rowan Atkinson, Nicolas Cage, John Cleese, Dwayne "The Rock" Johnson, Brad Pitt, Will Smith, Ben Stiller i Christopher Walken - wszyscy zostali rozważeni jako potencjalni Willy Wonka.

Ostateczny wybór padł na Johnny'ego Deppa, który był tak zaangażowany w tę rolę, że zgodził się na nią bez wcześniejszego przeczytania scenariusza. Jego interpretacja ekscentrycznej postaci Willy'ego Wonki zdobyła uznanie i przyczyniła się do sukcesu filmu, który okazał się jednym z wielu udanych projektów, które aktor stworzył wspólnie z reżyserem Timem Burtonem.

"Charlie i fabryka czekolady" (2005)
Johnny Depp
"Charlie i fabryka czekolady" (2005)
Źródło: Warner Bros.

Wkrótce poznamy młodszego Willy'ego Wonka

W grudniu 2023 roku do kin wejdzie film "Wonka", którego historia rozgrywa się przed wydarzeniami z książki Roalda Dahla "Charlie i fabryka czekolady" oraz z filmowych adaptacji tej powieści. W tytułowego bohatera wciela się Timothée Chalamet. W obsadzie są również Olivia Colman, Hugh Grant, Rowan Atkinson, Sally Hawkins, Tom Davis, Simon Farnaby, Kobna Holdbrook-Smith, Matt Lucas, Matthew Baynton i Jim Carter.  

"Wonka" (2023)
Timothée Chalamet
"Wonka" (2023)
Źródło: Warner Bros.

3. Co się stało z Charliem z fabryki czekolady?

Peter Ostrum - pierwszy Charlie został weterynarzem

Peter Ostrum, który wcielił się w postać Charliego Bucket'a, nie miał doświadczenia na planie filmowym. Jego rola w "Willy Wonka i fabryka czekolady" była jego jedyną aktorską kreacją. Po ukończeniu filmu Ostrum postanowił nie kontynuować kariery aktorskiej. Zamiast tego zdecydował się zostać weterynarzem. Odrzucił oferty na udział w kolejnych filmach, koncentrując się na nauce i zdobyciu wykształcenia.

Peter Ostrum po zakończeniu kariery aktorskiej rozpoczął studia weterynaryjne, które ukończył sukcesem. Po studiach praktykował jako weterynarz i osiedlił się w Rowville, w górnej części stanu Nowy Jork. Choć porzucił świat aktorstwa, jego rola w klasycznym filmie pozostaje na zawsze zapamiętana.

Peter Ostrum
Peter Ostrum - pierwszy Charlie został weterynarzem
Peter Ostrum
Źródło: Warner Bros.

Julie Dawn Cole - Veruca Salt jako jedyna z dzieci pozostała w branży filmowej

W przeciwieństwie do Petera Ostruma, Julie Dawn Cole, która wcieliła się w rolę rozpieszczonej Veruki Salt, jako jedynka dziecięca gwiazda z filmu pozostała w branży filmowej. Po sukcesie "Willy Wonka i fabryka czekolady", kontynuowała swoją karierę jako aktorka, pojawiając się w brytyjskich serialach. Co ciekawe, stała się także inspiracją dla alternatywnej rockowej grupy z lat 90. o nazwie Veruca Salt.

Julie Dawn Cole
Julie Dawn Cole jako Veruca Salt
Julie Dawn Cole
Źródło: Warner Bros.

Freddie Highmore - nowy Charlie z remake'u Tima Burtona

Gdy w 2005 roku powstał remake filmu pod tytułem "Charlie i fabryka czekolady" w reżyserii Tima Burtona, wybrano młodego aktora o imieniu Freddie Highmore do roli Charliego. To Johnny Depp załatwił mu tę pracę. Gwiazdor zwrócił uwagę na utalentowanego Freddie Highmore'a, gdy ten udzielał głosu w animacji "Gdzie jest Nemo" i polecił go reżyserowi.

Występ w filmie pomógł mu zdobyć większą rozpoznawalność, a kariera aktorska nabierała tempa. Obecnie Freddie Highmore cieszy się popularnością jako gwiazda serialu "The Good Doctor", gdzie gra główną rolę. Kontynuuje także występy w filmach.

Freddie Highmore - nowy Charlie z remake'u Tima Burtona
Freddie Highmore - nowy Charlie z remake'u Tima Burtona
Freddie Highmore - nowy Charlie z remake'u Tima Burtona
Źródło: Warner Bros.

4. Umpa-Lumpy dały wszystkim popalić

Nietypowa obsada Umpa-Lumpów

Umpa-Lumpy to jedne z najbardziej rozpoznawalnych i charakterystycznych postaci w filmie "Willy Wonka i fabryka czekolady". Anegdoty związane z Umpa-Lumpami pozostają niezwykle interesującym elementem historii tego wyjątkowego filmu.

W filmie z 1971 roku, obsada Umpa-Lumpów była niezwykle oryginalna. Produkcja zatrudniła artystów cyrkowych z całej Europy do wcielenia się w te kultowe postacie. Grupa składała się z dziewięciu mężczyzn i jednej kobiety. Często zachowywali się dosyć luźno na planie i spożywali alkohol w hotelu, po czym robili żarty z reszty obsady.

Pewnego razu, Umpa-Lumpy postanowili zrobić żart i zebrać wszystkie buty całej ekipy z hotelu, w którym zatrzymywali się podczas kręcenia filmu. Następnie związali wszystkie sznurówki razem i zostawili je w gigantycznym stosie. Odkryła to ekipa filmowa następnego dnia.

Umpa-lumpy w filmie "Willy Wonka i fabryka czekolady"
Umpa-lumpy w filmie "Willy Wonka i fabryka czekolady"
Umpa-lumpy w filmie "Willy Wonka i fabryka czekolady"
Źródło: Warner Bros.
Umpa-lumpy w filmie "Willy Wonka i fabryka czekolady"
Umpa-lumpy w filmie "Willy Wonka i fabryka czekolady"
Umpa-lumpy w filmie "Willy Wonka i fabryka czekolady"
Źródło: Warner Bros.

Jeden aktor, wielu Umpa-Lumpów

Jesli chodzi o remake filmu "Charlie i fabryka czekolady" w 2005 roku, wszystkich Umpa-Lumpów zagrał jeden aktor, a mianowicie Deep Roy. Gd przeszedł przesłuchanie do filmu, nie miał pojęcia, ile postaci ostatecznie zagra. Okazało się, że będzie musiał wcielić się w każdego z 165 Umpa-Lumpów!

Było to zadanie niezwykle wymagające i czasochłonne. Deep Roy musiał kręcić niektóre sceny kilkadziesiąt razy, aby móc wcielać się w różne postacie i zmieniać ich pozycje na ekranie. Za swoją ciężką pracę otrzymał wynagrodzenie w postaci czeku na aż milion dolarów, co było zasłużonym uznaniem za jego profesjonalizm i zaangażowanie w tworzenie tej barwnej grupy postaci.

Umpa-lumpy w filmie "Charlie i fabryka czekolady"
Umpa-lumpy w filmie "Charlie i fabryka czekolady"
Umpa-lumpy w filmie "Charlie i fabryka czekolady"
Źródło: Warner Bros.

5. Ciekawostki związane z obsadą filmów o Willym Wonka

Sammy Davis próbował swoich sił jako właściciel sklepu

Sammy Davis, znany amerykański piosenkarz i aktor, starał się o rolę właściciela sklepu, który śpiewa "The Candy Man" w filmie "Willy Wonka i fabryka czekolady" z 1971 roku. Niestety, producenci odrzucili jego kandydaturę. Jednak piosenka stała się później hitem numer 1 na liście Billboard Hot 100 i na stałe wpisała się w historię muzyki filmowej.

Mike Teavee - "najgorsze" dziecko na planie

Zdaniem samego Gene'a Wildera, aktor Paris Themmen, który wcielił się w postać Mike'a Teavee, był najmniej lubianym dziecięcym aktorem, z którym pracował. Themmen potwierdził tę opinię w 2015 roku, nazywając siebie "najbardziej rozpuszczonym dzieckiem na planie".

Paris Themmen jako Mike Teavee
Paris Themmen jako Mike Teavee
Paris Themmen jako Mike Teavee
Źródło: Warner Bors.

Gregory Peck zmarł, zanim zdążył zagrać dziadka Joe

Przy tworzeniu remake'u w latach 2000., wielu znakomitych aktorów brano pod uwagę do roli Dziadka Joe. Gregory Peck był jednym z chętnych do zagrania tej postaci, jednak zmarł, zanim zdążył zagrać tę rolę. Ostatecznie rolę Dziadka Joe dostał David Kelly, który wcielił się w tę postać ze swoim niezapomnianym wdziękiem.

Rolę Dziadka Joe dostał David Kelly
Rolę Dziadka Joe dostał David Kelly
Rolę Dziadka Joe dostał David Kelly
Źródło: Warner Bros.

Taylor Momsen a rola Violet Beauregarde

Taylor Momsen, która później zdobyła popularność dzięki roli w serialu "Plotkara", a wcześniej zasłynęła dzięki filmowi "Grinch" była na przesłuchaniu się do roli Violet Beauregarde w remake'u filmu z 2005 roku. Jednak producenci uznali, że jest zbyt piękna na tę rolę i postanowili wybrać inną aktorkę Annę Sophię Robb.

Anna Sophia Robb jako Violet Beauregarde
Anna Sophia Robb jako Violet Beauregarde
Anna Sophia Robb jako Violet Beauregarde
Źródło: Warner Bros.

Cameo dziecka Tima Burtona i Heleny Bohan Carter

Tim Burton, reżyser tego remake'u, wprowadził do filmu swoją rodzinę - żonę Helenę Boham Carter i pierwsze dziecko, syna Billy'ego. Pojawił się on jako dziecko w wózku.

Helena Boham Carter zagrała matkę Charliego
Helena Boham Carter zagrała matkę Charliego
Źródło: Warner Bros.

6. Miasteczko z filmów o Willym Wonce – Monachium i… studio filmowe

"Willy Wonka i fabryka czekolady" z 1971 roku - Monachium jako mała mieścina

Oglądając klasyczną adaptację filmową z 1971 roku, można poczuć lekką dezorientację, że miasteczko, w którym osadzono historię, zdaje się być zamieszkane przez mieszkańców o różnych akcentach. Brytyjskie i amerykańskie dzieci i dorośli w jednym miejscu? Często wybór lokalizacji do filmu wiąże się z ekonomicznymi aspektami.

Producenci filmu postanowili nakręcić wszystkie sceny z miasteczka w Monachium, zamiast przemieszczać się po liku lokalizacjach w różnych krajach, co pozwoliło na oszczędność czasu i kosztów produkcji. Dzięki temu miasteczko Charliego zyskało swoje charakterystyczne, staroeuropejskie oblicze, które idealnie współgrało z klimatem opowieści.

"Willy Wonka i fabryka czekolady" z 1971 roku - Monachium
"Willy Wonka i fabryka czekolady" z 1971 roku - Monachium
"Willy Wonka i fabryka czekolady" z 1971 roku - Monachium
Źródło: Warner Bros.

"Charlie i fabryka czekolady" z 2005 roku - magiczny świat w studio filmowym

W 2005 roku reżyser Tim Burton zdecydował się na stworzenie modelu miasteczka w studio filmowym. Jednym z charakterystycznych elementów twórczości Tima Burtona jest właśnie użycie modeli, które dodają jego filmom specyficznego uroku. Również w "Charlie i fabryka czekolady" Burton postanowił skorzystać z tej techniki.

Zespół artystów spędził sześć miesięcy, pracując nad stworzeniem modelu miasteczka oraz domu, w którym mieszka Charlie Bucket wraz z rodziną. To była ogromna praca, ale efekt był oszałamiający. Dzięki modelowi, miasteczko nabrało baśniowego charakteru, pełnego detali i magicznych niuansów.

Warto zwrócić uwagę, że na początku filmu kolory zostały celowo przygaszone. Wszystko jest szare, zakurzone i zimne. Ten zabieg został zastosowany celowo, aby osiągnąć kontrast i podkreślić różnicę pomiędzy szarością rzeczywistości, w której żyje Charlie, a jasnością i kolorowym bogactwem wnętrza słynnej fabryki Willy'ego Wonki.

"Charlie i fabryka czekolady" z 2005 roku - magiczny świat w studio filmowym
"Charlie i fabryka czekolady" z 2005 roku - magiczny świat w studio filmowym
"Charlie i fabryka czekolady" z 2005 roku - magiczny świat w studio filmowym
Źródło: Warner Bros.

7. Czekolada w fabryce Wonki – sztuczna czy prawdziwa?

Rzeka czekoladowa - prawdziwa czekolada sprawiała kłopoty

W filmie "Willy Wonka i fabryka czekolady" z 1971 roku rzeka czekoladowa została zrobiona z mieszanki prawdziwej czekolady, wody i śmietanki. To połączenie miało na celu uzyskanie jak najbardziej autentycznego efektu. Jednak rzeka szybko zaczęła psuć się pod wpływem ciepła od świateł na planie, co powodowało, że zaczęła wydzielać nieprzyjemny zapach.

"Willy Wonka i fabryka czekolady" (1971)
"Willy Wonka i fabryka czekolady" (1971) - czekoladowa rzeka była prawdziwa
"Willy Wonka i fabryka czekolady" (1971)
Źródło: Warner Bros.

Reakcje dzieci na Pokój Czekoladowy - prawdziwa fascynacja

Kiedy dzieci zobaczyły scenografię Pokoju Czekoladowego po raz pierwszy podczas kręcenia filmu, ich reakcje były prawdziwe i autentyczne. Aż jedna trzecia tego magicznego miejsca była jadalna! Rzeczywiste cukierki, czekoladowe drzewa i gigantyczne lizaki przyciągały dziecięce zmysły, tworząc niezapomniany obraz słodkiego raju.

"Willy Wonka i fabryka czekolady" (1971)
"Willy Wonka i fabryka czekolady" (1971)
"Willy Wonka i fabryka czekolady" (1971)
Źródło: Warner Bros.

Wielka rzeka czekoladowa - autentyczność a praktyczność

W przeciwieństwie do poprzednika Tim Burton postanowił w swojej wersji użyć 192 000 galonów sztucznej "czekolady". To zapewniło o wiele lepszą kontrolę nad jakością czekoladowej rzeki, bez obaw o nieprzyjemne zapachy czy szybkie psucie się.

Tim Burton postawił na sztuczną czekoladę
Tim Burton postawił na sztuczną czekoladę
Tim Burton postawił na sztuczną czekoladę
Źródło: Warner Bros.

Wiele cukierków i czekolady w filmie - sztuka i wyzwanie dla ekipy

W filmie "Charlie i fabryka czekolady" wykorzystał jednak ogromne ilości prawdziwej czekolady, cukierków i słodyczy. Aktorzy mogli okazję podjadać słodkości, ale szybko się nimi znudziły. Firma Nestle dostarczyła około 1850 tabliczek prawdziwej czekolady, a także wyprodukowano 110 000 sztucznych plastikowych tabliczek, które zostały owinięte w papierki Wonki i użyte w filmie. Cały proces wymagał ogromnego wysiłku i zaangażowania ekipy filmowej.

Aktorzy mogli okazję podjadać słodkości, ale szybko się nimi znudziły
Aktorzy mogli okazję podjadać słodkości, ale szybko się nimi znudziły
Aktorzy mogli okazję podjadać słodkości, ale szybko się nimi znudziły
Źródło: Warner Bros.

Masywna różowa łódź - nie tylko trik CGI

Jednym ze wspaniałych elementów filmowego świata Willy'ego Wonki z 2005 roku był gigantyczny różowy statek, który pływał po czekoladowej rzece. To nie był trik CGI - łódź była rzeczywistym rekwizytem, która naprawdę pływała! Jednak zbudowanie tak masywnego obiektu było ogromnym wyzwaniem. Budowa łodzi zajęła ponad 20 tygodni, ale efekt był spektakularny i dodawał filmowi jeszcze więcej magii.

Zobacz więcej zdjęć w naszej galerii:

Zdjęcia z filmów o Willym Wonce
"Charlie i fabryka czekolady" (2005)
"Willy Wonka i fabryka czekolady" (1971)
"Willy Wonka i fabryka czekolady" (1971)
"Willy Wonka i fabryka czekolady" (1971)
+23
Zobacz galerię

#TegoNieWiesz to cykl artykułów w serwisie cozatydzien.tvn.pl, który przedstawia intrygujące fakty i mało znane ciekawostki ze świata kultury i show-biznesu. Czy wiesz, jak wiele niesamowitych historii i fascynujących anegdot wiąże się z twoimi ulubionymi artystami, filmami, serialami czy muzyką? Nie wiesz? Spokojnie, pomożemy ci je odkryć!

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Warner Bros.

podziel się:

Pozostałe wiadomości