Księżna Kate sfotografowała królową kilka miesięcy przed jej śmiercią. Kadr z wnukami łapie za serce

97. rocznica urodzin królowej Elżbiety II. Księżna Kate pokazała jej zdjęcie z wnukami
97. rocznica urodzin królowej Elżbiety II. Księżna Kate pokazała jej zdjęcie z wnukami
Źródło: Getty Images
97. rocznica urodzin królowej Elżbiety II została uczczona przez żonę jej wnuka Williama, księżną Kate. Królowa została sportretowana z niektórymi wnukami i prawnukami w wyjątkowym miejscu. Tak intymnego portretu nie udostępniono wcześniej w mediach społecznościowych. Zobaczcie, jak Elżbieta II wyglądała zeszłego lata ze swoimi potomkami.

Elżbieta II urodziła się 21 kwietnia 1926 w dzielnicy Mayfair, w Londynie. Jej koronacja miała miejsce 2 czerwca 1953 roku. Dziś monarchini świętowałaby swoje 97. urodziny. Niestety zmarła 8 września 2022 w Balmoral. Właśnie w jej ukochanym miejscu księżna Kate wykonała pamiątkowe zdjęcie królowej-babci z jej wnukami. Zobaczcie je poniżej.

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo.

"Szafy gwiazd". Paulina Smaszcz o swoim stylu, pierwszej ściance i modowych wypadkach

Księżna Kate uczciła 97. rocznicę urodzin królowej Elżbiety II

Członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej są przyzwyczajeni do blasku fleszy. Na co dzień są pilnie strzeżeni w swoich posiadłościach, lecz każde ich publiczne wyjście do poddanych przyciąga uwagę fotoreporterów. W sieci można znaleźć miliony zdjęć królowej Elżbiety II oraz pozostałych royalsów, jednak niewiele z nich ma intymny charakter. Księżna Kate jest już znana z tego, że jej pasją jest fotografia. Wykonuje ona portrety swoim dzieciom, które co jakiś czas publikowane są na profilu księżnej i księcia Walii na Instagramie. Tym razem żona księcia Williama postanowiła uczcić pamięć królowej i pokazać niezwykły portret zmarłej monarchini.

Zdjęcie, które zobaczycie poniżej, zostało wykonane przez księżną Kate latem zeszłego roku, czyli kilka miesięcy przed śmiercią Elżbiety II.

"To zdjęcie - pokazujące ją z niektórymi wnukami i prawnukami - zostało zrobione w Balmoral zeszłego lata" - czytamy w opisie na Instagramie.

Na fotografii widzimy oczywiście gromadkę dzieci księżnej Kate i księcia Williama, czyli George'a, Charlotte oraz Louisa.

Królowa Elżbieta II - pamięć i dziedzictwo

Na oficjalnym profilu brytyjskiej rodziny królewskiej również nie mogło zabraknąć pamiątkowego wpisu z okazji 97. urodzin Elżbiety II.

"Dziś wspominamy niesamowite życie i dziedzictwo Jej Wysokości królowej Elżbiety II, w dniu jej 97. urodzin. Kiedy Jej Wysokość urodziła się w kwietniu 1926 roku, księżniczka Elżbieta i jej rodzina nie spodziewali się, że pewnego dnia zostanie królową. Po abdykacji wujka Edwarda VIII w 1936 roku jej ojciec przystąpił do tronu. Kiedy król Jerzy VI zmarł w lutym 1952 roku, księżniczka Elżbieta została królową Elżbietą II, mając zaledwie 25 lat. Jej Wysokość została najdłużej panującym monarchą Wielkiej Brytanii — jedyną w historii, która świętowała platynowy jubileusz" - czytamy w publikacji.

Jak zapamiętali królową jej poddani i fani z całego świata?

"Niech spoczywa w pokoju, cieszę się, że mogliśmy być jej świadkami tak długo jak byliśmy" - piszą fani.

"Wszystkiego najlepszego z okazji niebiańskich urodzin. Brakuje nam ciebie na całym świecie!" - napisała kolejna osoba.

"Poświęcenie i obowiązek, jakiego już nigdy nie zobaczymy" - piszą poddani, zwracając uwagę na wartości, które wniosła do ich życia Elżbieta II.

O królowej nie zapomniała również jej była synowa - Sarah Ferguson, która była żoną księcia Andrzeja w latach 1986-1996.

"Będę dziś o niej myśleć. Przez ponad 70 lat była stale i niezłomnie obecna w naszym narodowym życiu, a dla mnie była wspaniałą teściową, przyjaciółką i doradczynią. Tęsknię za nią bardziej, niż słowa mogą to wyrazić" - wyznała Sarah Ferguson.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości