Steven Tyler z Aerosmith odwołał koncerty. "Jestem załamany diagnozą"

Steven Tyler nie może śpiewać
Steven Tyler załamany diagnozą. Odwołał koncerty
Źródło: Getty Images
Zespół Aerosmith ogłosił koniec kariery. Muzycy wyruszyli w pożegnalną trasę koncertową, ale poinformowali fanów, że wokalista Steven Tyler usłyszał od lekarza druzgocącą diagnozę i musiał odwołać dalsze występy. Co ze zdrowiem artysty?

Aerosmith powstał w Bostonie w 1970 roku. Zespół tworzą: wokalista Steven Tyler, gitarzysta Joe Perry, basista Tom Hamilton, perkusista Joey Kramer i gitarzysta Brad Whitford. Grupa ogłosiła pożegnalne koncerty. Fani jednak będą niepocieszeni, bo wokalista zespołu zmaga się z poważnymi problemami zdrowotnymi.

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo.

Karolina Pisarek o chorobie i wsparciu, jakie dostała od męża. "Życie się przewartościowuje"

Steven Tyler załamany diagnozą. Odwołał koncerty

Steven Tyler to niekwestionowana gwiazda zespołu Aerosmith. Muzyk zyskał sławę i sympatię fanów przede wszystkim dzięki swojej charyzmie. W 2006 roku piosenkarz został sklasyfikowany na 3. miejscu listy "100 najlepszych wokalistów wszech czasów". Gwiazdor zmaga się z uzależnieniem od narkotyków. Jego koledzy z zespołu bardzo go wspierali. W zeszłym roku ogłosili, że artysta wrócił na odwyk.

"Jak wielu z was wie, nasz ukochany brat Steven przez wiele lat pracował nad swoją trzeźwością. Po operacji stopy, w celu przygotowania się na scenę i konieczności radzenia sobie z bólem podczas tego procesu, wrócił do nałogu i dobrowolnie przystąpił do programu leczenia, aby skoncentrować się na swoim zdrowiu i powrocie do zdrowia" - czytaliśmy w oświadczeniu zespołu.

Teraz fani znów usłyszeli złe wieści o piosenkarzu. Sześć występów z amerykańskiej i kanadyjskiej trasy koncertowej Aerosmith zostało przełożonych na styczeń i luty przyszłego roku. Zespół poinformował, że Steven Tyler musi zrobić przerwę od śpiewania.

Jestem załamany diagnozą otrzymaną od lekarza, który zakazał mi śpiewać przez 30 dni. Podczas sobotniego koncertu doznałem uszkodzenia strun głosowych, co doprowadziło do krwawienia. Jesteśmy zmuszeni przełożyć kilka terminów, abyśmy mogli wrócić i dać wam występ, na jaki zasługujecie
- przekazał wokalista.

Steven Tyler - walka z uzależnieniem

Steven Tyler wyznał kiedyś, że nie poradził sobie z pierwszym sukcesem. Były lata 80. i muzyk uzależnił się od kokainy. Po latach przyznał, że funkcjonował tylko dzięki odwykowi i pomocy odpowiednich organizacji. Nieoceniony wkład w jego walkę z nałogiem mieli i mają cały czas członkowie zespołu Aerosmith, którzy w pewnym momencie postawili przed wokalistą ultimatum: albo zespół, albo narkotyki.

"Jestem im naprawdę wdzięczny. To, że kazali mi iść na odwyk i zagrozili, że bez tego zespół się rozpadnie, nieco otworzyło mi oczy […] Idąc na odwyk, bałem się, że chcą wyprać mi mózg. Myślałem, że to zabije moją kreatywność. Gdy całe zamieszanie się skończyło, spojrzałem na sprawę inaczej. Przyjaciele wrócili, mogłem zaoszczędzić trochę pieniędzy, zacząłem planować różne rzeczy, a nie tylko dryfować na fali. W końcu byłem fizycznie zdrowy" - mówił w rozmowie z Chrisem Heathem.

Steven Tyler z Aerosmith zdradził też w wywiadzie dla "Billboard", że brał prawie wszystkie narkotyki. Miał problem również z alkoholem. Ubolewał nad tym, że ranił rodzinę i przyjaciół. Stwierdził, że uczestnictwo w AA ocaliło mu życie. Muzyk ma znaną córkę aktorkę Liv Tyler. Ma też dzieci z innych związków.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości