Agata Młynarska opowiedziała o życiu w Hiszpanii. "Jest taniej niż w Polsce"

Agata Młynarska
Agata Młynarska
Źródło: MWMEDIA
Agata Młynarska od kilku lat dzieli życie między Polskę i Hiszpanię. W najnowszym wywiadzie otwarcie opowiedziała o doświadczeniach związanych z życiem na Półwyspie Iberyjskim. Jej wyznanie jest niezwykle zaskakujące. Jak wypada Polska na tle słonecznej Hiszpanii?

Agata Młynarska to znana prezenterka i dziennikarka. Wraz z mężem na dobre zadomowili się w gorącym Alicante. W najnowszym wywiadzie udzielonym "Faktowi" przyznała, że zakup nieruchomości na południu Europy okazał się trafiony również pod względem finansowym. Podzieliła się swoimi spostrzeżeniami, zaznaczając, że koszty życia nad Morzem Śródziemnym są niższe niż w Polsce.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Aleksandra Czajkowska i Wiktoria Gorodeckaja
Wiktoria Gorodeckaja: Emigracja jest trudna. Sprawia, że w domu już jesteś obcy, a tutaj nigdy nie będziesz swój
Wiktoria Gorodeckaja do Polski przyjechała w wieku 18 lat, wcale nie znając języka. Wykonała ogromną pracę, aby pozbyć się akcentu, dostać się do Akademii Teatralnej, następnie do Teatru Narodowego, a później podbić polską scenę filmową. Jak wspomina początki w Polsce? Dlaczego porzuciła życie na Litwie? Czym jest dla niej aktorstwo? Tego dowiecie się z najnowszego odcinka cyklu "Zza kadru" Aleksandry Czajkowskiej.
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Agata Młynarska ma dom w Hiszpanii

Agata Młynarska decyzję o kupnie domu w Hiszpanii podjęła w 2019 r. Razem z mężem Przemysławem Schmidtem postanowili wypocząć w słonecznym Alicante. W tym czasie świat ogarnęła pandemia Covid-19. Agata Młynarska i jej mąż musieli zmierzyć się z nową rzeczywistością. Musieli przedłużyć planowany na dwa tygodnie pobyt w Hiszpanii.

Fibromialgia (choroba przewlekła charakteryzująca się szeroko rozprzestrzenionym bólem mięśniowym, sztywnością i zmęczeniem) unieruchomiła prezenterkę i sprawiła, że musiała zmierzyć się z nowymi wyzwaniami. Los sprawił, że para musiała pozostać w miejscu, gdzie nie znali języka ani nikogo w okolicy.

Pomimo początkowych trudności Agata Młynarska zaczęła czuć się w swoim hiszpańskim domu coraz bardziej, jak u siebie. Małżonkowie stopniowo zaczęli się integrować i zakochiwać w tym malowniczym regionie nad Morzem Śródziemnym.

Wiele razy dziennikarka dzieliła się spostrzeżeniami oraz codziennymi obserwacjami na swoich profilach w mediach społecznościowych, chwaląc się jednocześnie pięknem i urokiem miejsca, które teraz nazywa swoim domem.

Agata Młynarska o kosztach życia w Hiszpanii

W rozmowie z dziennikarzem "Faktu" Agata Młynarska podkreśliła, że Polska wciąż pozostaje dla niej na pierwszym miejscu i nie zamierza wyprowadzać się na stałe z kraju.

"Na stałe mieszkamy w Polsce, nic się nie zmieniło, poza tym, że mamy swoje drugie miejsce na ziemi nad Morzem Śródziemnym. W Polsce mamy rodzinę, pracę, mieszkanie" - wyjaśnia prezenterka.

Jednakże, mimo że Polska wciąż jest dla niej priorytetem, to w wywiadzie wyraziła swoje przywiązanie do Hiszpanii. Opisała ją jako miejsce, gdzie można prowadzić życie zdecydowanie tańsze niż w Polsce.

"Tu, gdzie spędzamy czas, jest taniej niż w Polsce. Mówię o średnich wydatkach, a nie luksusowym życiu z rozmachem" - zaznaczyła.

Dziennikarka podzieliła się również spostrzeżeniami na temat życia codziennego w Hiszpanii. Podkreśliła, że cechuje się ono niezwykłą prostotą. Dodała także, że obserwuje zwiększone zainteresowanie Polaków zakupem nieruchomości na terenie Hiszpanii, co może być reakcją na obecne niepokoje polityczne i zagrożenia wojną.

"Ludzie żyją tu rozsądnie, a niektóre miejsca mogą nawet zaskakiwać prostotą. Wobec braku stabilizacji politycznej w naszym regionie, zagrożenia wojną, zauważamy, że Polacy, zamiast kupować daczę na Mazurach blisko wschodniej granicy, wolą kupić dużą tańszą 'daczę' nad Morzem Śródziemnym. I szczerze mówiąc, doskonale ich rozumiem" – wyjaśniła.

Agata Młynarska zaznaczyła też, że to właśnie na Półwyspie Iberyjskim chciałaby spędzić emeryturę, choć jeszcze długo się na nią nie wybierze.

"O jesieni życia myślę raczej jak o ciepłej hiszpańskiej wiośnie, a nie zimnej polskiej jesieni, choć wiemy, że ta pora roku w Polsce potrafi być przepiękna. Wiem natomiast, że zamierzam być aktywna zawodowo tak długo, jak tylko siły mi pozwolą" – powiedziała prezenterka.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na InstagramieFacebooku i TikToku. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości