Nie żyje znana dziennikarka. Zmarła nagle w wieku zaledwie 57 lat

Agnieszka Strzemińska
Agnieszka Strzemińska nie żyje
Źródło: Getty Images/Screen IG
Agnieszka Strzemińska była dziennikarką Radia Katowice. Słuchacze uwielbiali jej audycje za wyjątkowy głos i bardzo profesjonalne podejście do przedstawianych tematów. Kobieta zmarła nagle w piątek 25 sierpnia w wieku zaledwie 57 lat.

Agnieszka Strzemińska była jedną z ulubionych dziennikarek i prezenterek słuchaczy Radia Katowice. Kobieta dołączyła do zespołu redakcji w wieku 24 lat i szybko stała się częścią radiowej rodziny. O śmierci 57-latki poinformowali koledzy z redakcji. Wspomnieli o jej ostatnim osiągnięciu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Artyści, którzy odeszli w 2022 roku
Polscy artyści, gwiazdy i znane osobistości które odeszły w 2022 roku

Agnieszka Strzemińska zmarła w wieku 57 lat

Agnieszka Strzemińska od 33 lat pracowała dla Radia Katowice. Dziennikarka zdobyła serca słuchaczy, prowadząc dwie autorskie audycje: "O czym milczy historia?" oraz "Książki mojej młodości". Kobieta sprawdzała się także w roli prezenterki.

O śmierci 57-latki poinformowali jej koledzy i koleżanki z redakcji za pomocą Instagrama. Nie ukrywali, że dla wszystkich pracowników Radia Katowice jest to prawdziwy szok.

"Nagle i zupełnie za wcześnie zmarła nasza redakcyjna koleżanka, wybitna dziennikarka radiowa, Agnieszka Strzemińska. Radio było jej wielką życiową przygodą i miłością. Do rozgłośni przy Ligonia 29 Agnieszka przyszła pracować 33 lata temu. Przez lata dała się poznać jako doskonała dziennikarka i prezenterka. Relacjonowała zarówno wydarzenia sportowe, jak i kulturalne. Najbardziej lubiła pracować w terenie. [...] Agnieszka Strzemińska zawsze dbała o poprawność językową. W marcu została członkinią Rady Języka Polskiego przy prezydium Polskiej Akademii Nauk. Na antenie Radia Katowice w audycji "Słowa i słówka" edukowała zarówno słuchaczy, jak i nas, redakcyjnych kolegów, jak poprawnie mówić" - czytamy.

Koledzy i fani wspominają Agnieszkę Strzemińską

Ze wpisu dowiadujemy się, że Agnieszka Strzemińska osierociła syna Wiktora. Jej radiowi koledzy zakończyli smutny post, informujący o śmierci dziennikarki w wyjątkowy sposób.

Agniecha, Aga, Strzemi, Zołza, Ruda - osierociłaś dziś także naszą radiową rodzinę
- napisali dziennikarze i pracownicy Radia Katowice.

Wiadomość o śmierci ulubienicy słuchaczy szybko dotarła do fanów. Internauci chętnie komentowali post Radia Katowice, wspominając Agnieszkę Strzemińską. W sprawie wypowiedziała się także Anna Popek.

"Wyrazy współczucia rodzinie i kolegom z pracy" - napisała gwiazda.

"Poznałam panią redaktor na dniach otwartych. Cudowna, ciepła i przesympatyczna kobieta. Strasznie mi smutno, wyrazy współczucia dla rodziny i całej redakcji";

"Nie mogę w to uwierzyć... Taka radiowa osobowość... Ten głos, jedyny, niepowtarzalny... To bardzo smutny dzień..." - pisali zrozpaczeni fani.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images/Screen IG

podziel się:

Pozostałe wiadomości