Agnieszka Wagner i Piotr Adamczyk planowali ślub. Aktor zamiast miłości wybrał karierę

Piotr Adamczyk, Agnieszka Wagner
Piotr Adamczyk, Agnieszka Wagner
Źródło: MWMEDIA
Agnieszka Wagner była pierwszą narzeczoną Piotra Adamczyka. Para była ze sobą bardzo szczęśliwa i planowała ślub. Po czterech latach związku aktorzy postanowili się mimo wszystko rozstać. Agnieszka Wagner marzyła bowiem o założeniu rodziny, a Piotr Adamczyk postawił wówczas na rozwój kariery.

Agnieszka Wagner to uznana polska aktorka, która sławę zdobywała na początku lat 90. ubiegłego wieku. Widzowie mogli ją wówczas oglądać między innymi w "Pożegnaniu z Marią" czy oscarowej "Liście Schindlera". W 1994 roku artystka występowała także w spektaklach Teatru Telewizji. To właśnie tam poznała wchodzącego w dorosłe życie Piotra Adamczyka.

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo.

KLARA_ADAMCZYK_ZONA
Piotr Adamczyk o randkowaniu z żoną. "Dzieli nas ocean"
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Agnieszka Wagner i Piotr Adamczyk zakochali się w sobie od pierwszego wejrzenia

Agnieszka Wagner i Piotr Adamczyk zakochali się w sobie od pierwszego wejrzenia i nie przeszkadzała im dzieląca ich różnica wieku. Aktorka była zauroczona młodszym kolegą po fachu. Artysta bowiem nie tylko mógł pochwalić się wielkim talentem, ale także urodą i idealnymi manierami. Para szybko się zaprzyjaźniła, a potem ich relacja przeszła na wyższy poziom. Agnieszka Wagner kompletnie straciła głowę dla Piotra Adamczyka. Aktorka zrezygnowała z wielu zagranicznych propozycji po to, by być przy ukochanym.

Nie byłam nastawiona na karierę, a tym bardziej na karierę poza Polską. Nie chciałam opuszczać kraju
- mówiła w rozmowie z "Galą".

Piotr Adamczyk już wtedy był uważany za jednego z najlepiej prosperujących młodych aktorów: ukończył studia aktorskie z nagrodą dla najlepszego studenta. Od razu dostał także angaż w Teatrze Współczesnym. Agnieszka Wagner wspierała partnera, jednak rzadko pokazywali się razem publicznie. Po kilku miesiącach zakochani zamieszkali razem i poznali swoje rodziny. Chcieli tworzyć wspólną przyszłość.

"Uważam, że jeżeli aktor sprzeda całą swoją prywatność, przestaje być interesujący dla widza. Ktoś, kto mnie ogląda, nie musi przecież wiedzieć, jak ma na imię moja dziewczyna, co lubię jeść na śniadanie i jakiego koloru jest moja pościel" - wyjaśniał Piotr Adamczyk w wywiadzie dla "Echa Dnia".

Agnieszka Wagner i Piotr Adamczyk rozstali się po czerech latach związku

Agnieszka Wagner i Piotr Adamczyk przestali ukrywać swój związek przed mediami dopiero po dwóch latach, a po raz pierwszy pojawiali się razem publicznie w 1997 roku Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Aktorzy wzbudzili prawdziwą sensację i rozpalili wyobraźnię fanów. Szybko się okazało, że zakochani planują w najbliższym czasie ślub.

Niestety jakiś czas później wyszło na jaw, że Agnieszka Wagner i Piotr Adamczyk się rozstali. Poróżniły ich plany na najbliższe lata. Aktor bowiem chciał rozwijać karierę, natomiast jego ukochana marzyła o założeniu rodziny. Po czterech wspólnych latach artyści ze sobą zerwali.

Agnieszka Wagner i Piotr Adamczyk potem wiele razy mieli okazję ze sobą pracować. Zagrali między innymi małżeństwo w "Listach do M". Chociaż ich rozstanie nie przebiegło w najlepszej atmosferze, na planie zdjęciowym zawsze byli w pełni profesjonalni. Z biegiem lat aktorzy najprawdopodobniej jednak przepracowali problemy z przeszłości. Obecnie zawsze wypowiadają się o sobie z ogromnym szacunkiem.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości