Agnieszka Włodarczyk w poruszającym wpisie o sytuacji w Ukrainie. "I nic już nie jest ważne oprócz życia najbliższych"

Autor:
Aleksandra
Czajkowska
Agnieszka Włodarczyk wzruszająco o sytuacji w Ukrainie

Agnieszka Włodarczyk podzieliła się z internautami poruszającym wpisem na Instagramie. Aktorka nawiązała w nim do sytuacji w Ukrainie. "Ciężko mi sobie wyobrazić tę panikę" - czytamy.

Konflikt rosyjsko-ukraiński stale przybiera na sile. Rosyjskie wojska wtargnęły do Ukrainy i powoli zajmują jej terytoria. Żołnierze ukraińscy bronią swoich ziem, a część osób próbuje przedostać się do Polski wraz z dziećmi i rodzinami. Mężczyźni w wieku 18-60 lat mają zakaz opuszczania kraju. Cały świat przygląda się tym wydarzeniom, nakładając coraz to nowe sankcje na Rosjan, którzy wydają się tym niewzruszeni.

Agnieszka Włodarczyk o sytuacji w Ukrainie

Do ataku Rosji na Ukrainę odniosło się wiele znanych osób, w tym Agnieszka Włodarczyk. Aktorka podzieliła się na Instagramie przejmującym wpisem, w którym odniosła się do sytuacji mieszkańców Ukrainy. Do postu dodała zdjęcie, na którym trzyma synka na piersi.

"Przecież tego dnia każdy miał swoje plany… Niektórzy chcieli iść do pracy, inni planowali wizytę u babci, a jeszcze inni planowali powiększenie rodziny. Plany… a tu nagle pyk , i nic już nie jest ważne oprócz życia i bezpieczeństwa najbliższych. Ciężko mi sobie wyobrazić tę panikę o świcie... Ten popłoch, lament i strach. Jezu, co robić, dokąd uciekać, bo przecież uciekać tak? Do Polski? Niemiec? Czy zostać i szukać gdzieś schronu… Metro? Boże co robić!" - czytamy.

Zobacz wideo:

Julia Kamińska o planach po "BrzydUli"
Julia Kamińska o planach po "BrzydUli" Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Internauci przejęci sytuacją w Ukrainie

Dalej Agnieszka Włodarczyk zaznaczyła, że nie potrafi wyobrazić sobie tego, co czują mieszkańcy, który muszą w popłochu uciekać ze swojego kraju.

"To szybkie pakowanie… co jest w tym momencie istotne do zabrania? A jak masz małe dziecko? Mleko, pieluchy, woda, butelki, ciepłe maleńkie ubranka? Do tego jest zimno! Co ze zwierzętami, z domem? Słychać huk, syreny… A co jak właśnie rodzisz, albo masz małe dziecko w szpitalu? Rozpacz, bezradność, niedowierzanie… A jednak się stało! Zrobił to! Człowiek bez skrupułów, empatii, o twarzy niewyrażającej emocji, kamiennej, zimnej... Złamał setki żyć, realizując swój chory plan. I tu nie zjeżdża kurtyna, bo jego 'sztuka' się jeszcze nie skończyła…" - zakończyła.

Pod postem pojawiło się wiele komentarzy internautów, którzy wspierają Ukraińców, których dotknęła wojna.

"To straszne, nie potrafię sobie tego wyobrazić", "To przerażające", "Całą noc płakałam, przesyłam dużo wsparcia Ukraińcom", "I świat na to pozwolił, to jakiś koszmar", "Nie potrafię się dziś skupić na niczym", "Patrzę na moją rodzinę i boję się tego u nas", "To okropne ile zła może wyrządzić jeden szalony człowiek" - czytamy.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tu:

Autor:Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: ANDRASSZILAGYI/MWMEDIA

Pozostałe wiadomości