Aleksandra Kwaśniewska o kompleksach sprzed lat. "Dziś marzyłabym, żeby tak wyglądać"

Aleksandra Kwaśniewska szczerze o swoich kompleksach
Aleksandra Kwaśniewska szczerze o swoich kompleksach
Źródło: MWMEDIA
Aleksandra Kwaśniewska udzieliła szczerego wywiadu, w którym wróciła wspomnieniami do swojego dzieciństwa i późniejszych lat. Przyznała, że miała kompleksy na punkcie swojego wyglądu. Teraz dziwi się, że mogła się sobie nie podobać. Dziennikarka powróciła też do kwestii bezdzietności. Co ją najbardziej zabolało?

Aleksandra Kwaśniewska nie lubi być na świeczniku. Jako córka prezydenta RP, a później żona muzyka była na ustach ciekawskich fanów. Niedawno o dziennikarce zrobiło się głośno, gdy wzięła udział w rozmowie z Ewą Chodakowską, która otwarcie powiedziała, że nie chce mieć dzieci. Ludzie zaczęli utożsamiać wyznanie trenerki z uczuciami Aleksandry Kwaśniewskiej.

Aleksandra Kwaśniewska szczerze o kompleksach sprzed lat

Córka Aleksandra Kwaśniewskiego udzieliła wywiadu dla magazynu "Party". Zapytano ją o to, czy siebie lubi. Żona Kuby Badacha potwierdziła to z uśmiechem i dodała, że jest świadoma swoich zalet i wad. Później uściśliła, co to za wady. Stwierdziła, że często brakuje jej determinacji i wiary w siebie. Okazało się, że w przeszłości miała kompleksy na punkcie swojego wyglądu. Teraz lubi np. swoje nogi. Aleksandra Kwaśniewska podkreśliła, że samoakceptacja przyszła z wiekiem.

Kiedy patrzę na swoje zdjęcia sprzed lat, zastanawiam się, czego od siebie chciałam. Pamiętam np., że wtedy myślałam, że jestem gruba i wstydziłam się tego. Dziś marzyłabym, żeby wyglądać tak jak na tych zdjęciach. Kiedy jesteśmy młodsze, mamy w sobie bardzo dużo niepewności, nawet jeśli mamy wsparcie i miłość najbliższych
- wyznała w rozmowie.

Rodzice Aleksandry Kwaśniewskiej okazywali jej sporo wsparcia w dzieciństwie i w okresie dorastania. Dziennikarka zwraca uwagę na to, że nie otrzymała od nich poczucia, że jest niewystarczająca pod różnymi względami. Było wprost przeciwnie.

"Ani mama, ani tata jakoś szczególnie mi nie kadzili. Nie powtarzali w kółko, że jestem świetna, piękna i mądra, ale zawsze starali się być wspierający. Zdarzało się, że słyszałam, jak mama chwali mnie przed znajomymi, ale szczerze mówiąc, zwykle miałam poczucie, że przesadza" - dodała.

Zofia Domalik w ogniu pytań
Jacyrodzicetakiedzieci? Zofia Domalik w ogniu pytań
#Jacyrodzicetakiedzieci? Zofia Domalik w ogniu pytań
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Aleksandra Kwaśniewska o bezdzietności. Co słyszała od kobiet?

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB

W dalszej części wywiadu, Aleksandra Kwaśniewska przyznała, że zupełnie przez przypadek stała się kimś w rodzaju "ambasadorki bezdzietności z wyboru".

"Otwarcie o tym, że nie chce mieć dzieci, powiedziała u nas, w 'Mieście kobiet', Ewa Chodakowska. Ja stoję na stanowisku, że kobieta ma święte prawo do nietłumaczenia się z bezdzietności, a pytania o to, dlaczego nie ma dzieci, są tak samo nie na miejscu jak dopytywanie matek, czy te ich to planowane, czy wpadka. Nikogo to nie powinno interesować. W programie nic nie mówiłam na temat tego, czy chcę mieć dzieci, czy nie. To mówiła Ewa. Z jakiegoś powodu dziewczyny utożsamiły ten pogląd ze mną i zostałam zasypana wiadomościami" - wyjaśniła.

Dziennikarka przeczytała mnóstwo osobistych historii od kobiet. Otrzymała podziękowania za to, że nagłośniła temat bezdzietności. Aleksandra Kwaśniewska z bólem stwierdziła, że te wszystkie kobiety czuły się osądzane i niezrozumiane.

"Cytowały absurdalnie napastliwe pytania i komentarze, z którymi nie wiedzą, jak sobie poradzić. Mnie też wkurza, gdy ludzie wtrącają się do mojego życia, ale jestem już do tego tak przyzwyczajona, że mało co mnie rusza. Dlatego chcę być głosem tych wszystkich dziewczyn, które opisywały, jak bezlitośnie są traktowane przez swoje rodziny i znajomych" - podsumowała.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło: party.pl

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości